Průvodce » XRP otevřený zájem o futures dosáhl rekordu 1,2 miliardy dolarů

XRP otevřený zájem o futures dosáhl rekordu 1,2 miliardy dolarů

XRP otevřený zájem o futures dosáhl rekordu 1,2 miliardy dolarů

XRP cenová cesta na 1 $ v letošním roce nebyla nic velkolepého, vzhledem k probíhajícímu soudu Komise pro cenné papíry proti burze zahájenému v prosinci 2020. Regulátor tvrdí, XRP byla nabídka neregistrovaných cenných papírů v hodnotě 1,3 miliardy dolarů a v hledáčku jsou také generální ředitel Brad Garlinghouse a spoluzakladatel Christian Larsen.

V úterý byl společnosti Ripple Labs udělen přístup k dokumentům SEC, které „vyjadřují interpretaci nebo názory agentury“ na téma kryptoaktiv.

XRP cena v USD na Bitstamp. Zdroj: TradingView

Takové zprávy se shodovaly s výbušným 75% shromážděním za 30 hodin, což způsobilo XRP překročit hranici 1 $ poprvé od března 2018.

Stojí za zmínku, že shodou okolností, v pondělí, XRP vykázala 10% zisk po oznámení společnosti Ripple o akvizici 40% podílu ve společnosti Tranglo, asijské společnosti zaměřené na převody finančních prostředků.

Pozitivní zprávy posilují XRP růst trhu s deriváty

Ať je důvod takového působivého pohybu jakýkoli, zájem investorů o XRP futures obchodování prudce vzrostlo, protože otevřený úrok dosáhl 1,2 miliardy USD, což je nové historické maximum.

XRP futures agregují otevřený úrok. Zdroj: Bybt

Byl způsoben 119% nárůst otevřeného zájmu za 30 dní XRP znovu obsadit třetí pozici, která byla ztracena PolkadotDOT, Litecoin (LTC) a CardanoADA za posledních pár měsíců. Pro srovnání, otevřený zájem o futures na Ether (ETH) činil pouhé tři měsíce 3,3 miliardy USD.

I když jsou kupci a prodejci futures za všech okolností rovnoměrně spárováni, trh zdravých derivátů umožňuje účast větších hráčů. Jakmile aktivum získá dostatečnou zajišťovací a arbitrážní aktivitu, jeho objem na spotových burzách má tendenci růst a cyklus se udržuje.

Nejlepší kryptoměny 1měsíční výkon a objemy. Zdroj: Nomics

Jak je znázorněno výše, XRP spotový objem za posledních 30 dní činí 44,3 miliardy USD, přibližně 31% Etheru. Bez ohledu na pohyb cen, pokud token nadále přitahuje pozornost investorů, vytváří zdravý trh s deriváty seberealizující cestu růstu.

Na druhé straně cenové pumpy bez doprovodu růstu spotového objemu zvyšují riziko velkých výprodejů a vyhýbají se arbitrážním obchodníkům.

Aktivita sociálních metrik se stala balistickou

Mezitím začala data VORTECS ™ od společnosti Cointelegraph Markets Pro detekovat býčí výhled XRP 5. dubna, zatímco cena tokenu zdánlivě stagnovala na 0,72 $.

Skóre VORTECS ™, exkluzivní pro Cointelegraph, je algoritmické srovnání historických a současných tržních podmínek odvozené z kombinace datových bodů, včetně sentimentu na trhu, objemu obchodování, nedávných cenových pohybů a aktivity na Twitteru.

Skóre VORTECS ™ vs. XRP cena (bílá). Zdroj: Cointelegraph Markets Pro

Jak je vidět na grafu výše, skóre VORTECS ™ pro XRP 5. dubna zelená a pokračovala v blikání pozitivního indikátoru, když se cena 6. dubna zvýšila na maximum 1,10 USD, což mělo za 36 hodin zisk 53%.

Zatímco indikátor v současné době zůstává neutrální, XRP cena by mohla dále pokračovat ve své rally, pokud se objeví další pozitivní zprávy týkající se soudního sporu SEC.

Názory a názory zde vyjádřené jsou pouze názory autor a nemusí nutně odrážet názory Cointelegraph. Každý investiční a obchodní tah zahrnuje riziko. Při rozhodování byste měli provést vlastní průzkum.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/xrp-futures-open-interest-reaches-1-2-billion-record

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách