Průvodce » Vlastnictví kryptoměny nemá nic společného s nedůvěrou ve studii fiat: BIS

Vlastnictví kryptoměny nemá nic společného s nedůvěrou ve studii fiat: BIS

Vlastnictví kryptoměny nemá nic společného s nedůvěrou ve studii fiat: BIS

Banka pro mezinárodní platby (BIS), globální finanční instituce vlastněná některými z největších světových centrálních bank, se snaží vyvrátit teorii, že vlastnictví kryptoměny je spojeno s nedůvěrou v tradiční finance.

Ve čtvrtek BIS zveřejněno příspěvek o socioekonomických faktorech investic do kryptoměny ve Spojených státech. Společnost BIS, která zaměstnává reprezentativní údaje z amerického průzkumu spotřebitelských plateb, tvrdila, že nedůvěra ve fiat měny, jako je americký dolar, nemá nic společného s motivací investorů držet kryptoměny Bitcoin (BTC) s uvedením:

„Poptávka po kryptoměnách není motivována nedůvěrou v hotovost nebo finančním průmyslem, protože neexistují žádné rozdíly ve vnímané bezpečnosti hotovosti a offline a online bankovnictví. Můžeme tak předběžně vyvrátit hypotézu, že kryptoměny jsou hledány jako alternativa k nekrytým měnám nebo regulovaným financím. “

Úřad zdůraznil, že kryptoměny nejsou hledány jako alternativa k nekrytým měnám nebo regulovaným financím, ale místo toho jsou „objektem digitálních spekulací“. BIS poznamenala, že z politického hlediska je celkovým zpracováním analýzy to, že cíle investorů jsou „stejné jako cíle pro jiné třídy aktiv, tak by to mělo být nařízením“.

Související: Salvadorovo Bitcoin přijetí je „zajímavým experimentem“, říká BIS exec

Dokument BIS také nastiňuje hlavní korelace mezi možnostmi investování do kryptoměny a úrovní vzdělání a příjmů, což naznačuje, že vlastníci kryptoměny jsou „obecně vzdělanější než průměr“. Ether (ETH) a XRP investoři vykazovali nejvyšší úroveň vzdělání v analýze BIS, zatímco ti, kteří vlastnili Litecoin (LTC) byli nejméně vzdělaní, s Bitcoin vlastníci ve středu.

Průměr vzdělání vlastníka kryptoměny. Zdroj: BIS

Nová zpráva přináší významnou relevanci, která se kryptoměnám líbí Bitcoin nepředstavují žádnou hrozbu pro tradiční finanční nástroje, protože poptávka po kryptoměnách není poháněna nedůvěrou v hotovost. Řada globálních úřadů a institucí již dříve vyjádřila obavy BitcoinSchopnost těžit z globální nedůvěry v tradiční finance.

Na konci prosince Ruchir Sharma z Morgan Stanley Investment tvrdil, že vláda amerického dolaru pravděpodobně skončí kvůli globální nedůvěře v tradiční finance, zatímco Bitcoin by vydělával na nedostatku důvěry.Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/crypto-ownership-has-nothing-to-do-with-distrust-in-fiat-bis-study

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách