Průvodce » Více Američanů už slyšelo Dogecoin než Ethereum: Průzkum

Více Američanů už slyšelo Dogecoin než Ethereum: Průzkum

Více Američanů už slyšelo Dogecoin než Ethereum: Průzkum

Za pouhých pět let od uvedení na trh Ethereum představil svět inteligentním kontraktům, decentralizovanému financování, farmářství výnosů a nezastupitelným tokenům a již dlouho stojí pozadu Bitcoin jako druhý největší blockchainový projekt podle tržní kapitalizace.

Dogecoin (DOGE) je kryptoměna meme, která neposkytuje žádné inovace, nemá skutečný raison d’etre a je populární jen proto, že se za posledních 12 měsíců stala hračkou slavného multimiliarda.

Takže přirozeně, jak by se dalo očekávat, je průměrný občan již více obeznámen Dogecoin než jsou Ethereum. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který provedl Harris Poll ve spolupráci s CouponCabin, který požádal více než 2 000 dospělých ve Spojených státech, aby se zamysleli nad kryptoměnami.

Podle zjištění průzkumu 29% respondentů uvedlo, že je obeznámeno Dogecoin, ve srovnání s pouhými 21%, kteří byli obeznámeni Ethereum.

Z celkového počtu 2 063 respondentů 89% uvedlo, že o kryptoměně již alespoň slyšeli. Bitcoin již byla známa většině (71%) respondentů s Dogecoin je druhou nejznámější mincí.

Mezi další digitální aktiva, která Američané prohlásili, že jsou obeznámeni, patřil stabilnícoin spuštěný společnostmi Coinbase a Circle, USD Coin (USDC), z nichž 21% respondentů uvedlo, že mají znalosti. Asi 18% respondentů uvedlo, že je obeznámeno Litecoin (LTC) a 10% uvedlo Stellar (XLM) jim bylo známo.

Na otázku, zda věří, že se kryptoměny stanou budoucností peněz, odpovědělo 31% kladně a 30% uvedlo, že si myslí, že je kryptoměna „inovativní“. Současně 23% respondentů uvedlo, že považuje kryptoměnu za schéma rychlého zbohatnutí, zatímco 19% uvedlo tuto technologii jako stinnou nebo hanebnou. Téměř polovina (44%) respondentů uvedla, že by byla připravena přijímat kryptoměny v rámci online programu odměn cashback.Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/more-americans-have-heard-of-dogecoin-than-ethereum-survey

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách