Průvodce » Společnost Ripple podává návrh na odhalení XRP majetkové účasti zaměstnanců Komise pro cenné papíry a burzy (SEC)

Společnost Ripple podává návrh na odhalení XRP majetkové účasti zaměstnanců Komise pro cenné papíry a burzy (SEC)

Společnost Ripple podává návrh na odhalení XRP majetkové účasti zaměstnanců Komise pro cenné papíry a burzy (SEC)

Společnost Ripple podala návrh, aby donutila Komisi pro cenné papíry Spojených států zveřejnit své interní zásady obchodování s kryptoměnami v rámci probíhající právní bitvy s regulátorem cenných papírů.

James Filan, právník, který pozorně sleduje případ SEC proti Ripple, sdílel nový dokument, který se snaží objasnit, zda Komise pro cenné papíry a burzy povolila svým vlastním zaměstnancům obchodovat s cennými papíry. XRP, který je podle tvrzení regulátora neregistrovaným cenným papírem.

Návrh podaný v pátek jménem několika obžalovaných – včetně Ripple Labs, generálního ředitele Ripple Brada Garlinghouse a výkonného předsedy Ripple Chrisa Larsena – žádá americký okresní soud pro jižní okres New York, aby přinutil SEC předložit údaje o svých obchodních politikách pro správu digitálních aktiv.

Návrh se snaží přimět SEC, aby poskytla anonymizované dokumenty odrážející “rozhodnutí o předběžném schválení obchodování”, a to nejen pro XRP ale také Bitcoin (BTC) a ether (ETH). “Žalovaní rovněž požadují osvědčení týkající se zaměstnanců SEC. XRP držby – opět buď s redigováním osobních údajů, nebo v souhrnné podobě,” uvádí se v návrhu žaloby.

Obžalovaní zdůraznili, že jejich předchozí snahy o získání informací od Komise pro cenné papíry a burzy dosud selhaly. “Setkali jsme se a jednali s Komisí pro cenné papíry a burzy v této věci 8. července, 15. července, 18. srpna a 25. srpna, aniž by došlo k pokroku,” poznamenal návrh.

Podle Filana dal soud SEC čas do 3. září, aby na poslední návrh odpověděla. Advokát přidal že se jednalo o “textové usnesení”, což znamená, že nebylo předloženo žádné samostatné písemné usnesení.

Související: Další informace: Komise pro cenné papíry a burzy chce od Ripple “terabajty” komunikace ve službě Slack

Nejnovější právní úsilí společnosti Ripple přichází v době, kdy komunita očekává nadcházející virtuální setkání s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC), aby projednala probíhající návrh firmy, aby přiměla regulátora k předložení balíčku dokumentů, o nichž se obžalovaní domnívají, že jsou relevantní pro jejich obhajobu “spravedlivého oznámení”. Soudkyně Sarah Netburnová z okresního soudu USA pro jižní okres New York. naplánováno na 31. srpna.

Jak již bylo oznámeno dříve, SEC zahájila v prosinci 2020 rozsáhlou právní žalobu proti společnosti Ripple, která tvrdí, že XRP USD představovala neregistrovanou nabídku cenných papírů v hodnotě 1,3 miliardy USD. Minulý měsíc soudce Netburn rozhodl ve prospěch společnosti Ripple Labs tím, že povolil výpověď bývalého ředitele odboru SEC pro korporátní finance Williama Hinmana. Tento vedoucí pracovník SEC je znám svým projevem z roku 2018, v němž naznačil, že ether, druhá největší kryptoměna podle tržní hodnoty, není cenným papírem.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/ripple-files-motion-to-expose-xrp-holdings-of-sec-employees

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách