Průvodce » Španělský regulátor vyvolává poplach na promo akci Binance fotbalové hvězdy Iniesty

Španělský regulátor vyvolává poplach na promo akci Binance fotbalové hvězdy Iniesty

Španělský regulátor vyvolává poplach na promo akci Binance fotbalové hvězdy Iniesty

Velký finanční regulátor ve Španělsku vydal varování týkající se fotbalové hvězdy Andrése Iniesty za propagaci hlavní kryptoměnové burzy Binance.

Iniesta, plodný záložník, který hrál za Barcelonu a španělský národní tým, propagoval Binance na svých profilech sociálních sítí na Instagramu a Twitteru.

Ve středu Iniesta vyslán několik obrázky vedle notebooku, který na obrazovce zobrazuje webovou stránku Binance a zároveň drží chytrý telefon odrážející několik hlavních kryptotrhů, včetně Bitcoin (BTC) a Binance Coin (BNB).

Ahoj,@andresiniesta8, los criptoactivos, al ser productos no regulados, tienen algunos riesgos relevantes. Je to doporučený dopis pro komunikaci@CNMV_MEDIOS od 9.2.2021 https://t.co/SWRF73xEJj e informarse a fondo antes de invertir en ellos o de recomendar a otros que lo hagan

— CNMV (@CNMV_MEDIOS) 24. listopadu 2021

V době psaní tohoto článku má Iniesta přes 38 milionů odběratelů na Instagramu a více než 25 milionů sledujících na Twitteru. Příspěvek na Instagramu do doby zveřejnění nashromáždil přes 270 000 lajků.

Španělský regulátor trhu s cennými papíry, Národní komise pro trh s cennými papíry (CNMV), napsal na Twitter asi 12 hodin poté, co Iniesta zveřejnil příspěvek, aby hráče varoval před riziky kryptoinvestice.

S odvoláním na jeho předpis tvrzení od února 2021 CNMV zdůraznil, že investoři by měli být řádně informováni o krypto a jejich rizicích před investováním a poskytováním finančního poradenství. „Ahoj Andres Iniesta, kryptoaktiva s sebou nesou určitá významná rizika, protože se jedná o neregulované produkty,“ napsal CNMV.

Jde o to, zda byl Iniestovi nabídnuta záloha za propagaci Binance. Cointelegraph oslovil fotbalistu prostřednictvím kontaktů na oficiálních stránkách Iniesty a bude aktualizovat tento příběh, dokud nebudou nové informace.

Související: Post Malone obsahuje BAYC NFT v novém hudebním videu s The Weeknd

Tato zpráva přichází v době, kdy Binance pokračuje ve svém úsilí o zlepšení vztahů s globálními regulátory, protože firmu letos kontrolovalo několik vlád, včetně Spojených států, Spojeného království, Itálie, Kanady, Japonska, Singapuru, Německa a dalších.

Některé španělské banky začátkem tohoto roku omezily podporu Binance. V červenci britská pobočka španělské banky Santander uvedla, že již nebude umožňovat svým zákazníkům posílat platby Binance, s odkazem na varování britského úřadu pro finanční chování.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/spanish-regulator-raises-alarm-on-binance-promo-by-soccer-star-iniesta

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách