Průvodce » Šachový velmistr Magnus Carlsen udělil po vítězství v turnaji trofej NFT

Šachový velmistr Magnus Carlsen udělil po vítězství v turnaji trofej NFT

Šachový velmistr Magnus Carlsen udělil po vítězství v turnaji trofej NFT

Poprvé v historii šachů byl velmistr Magnus Carlsen oceněn trofejí nefunkčních žetonů (NFT) za vítězství v mezinárodním šachovém turnaji Meltwater Champions Chess Tour (MCCT). Turnaj razil řadu NFT trofejí a sběratelských předmětů, aby neomezeně zachoval nejdůležitější momenty hry.

V rozhovoru pro Cointelegraph se Carlsen podělil o své uznání ekosystému kryptoměn za podporu virtuálních šachových turnajů. Šachový šampion citoval nedávné partnerství MCCT s kryptoburzou FTX, které umožnilo profesionálním šachistům soutěžit o cenový fond 2,1825 Bitcoin (BTC) (81 079 USD).

“NFT pomáhají šachové komunitě oslavit skvělé okamžiky a případně také odměnit ty, kteří již investovali tolik času do rozvoje hry.” S Chess Champs to teprve začíná a těším se, až se to bude vyvíjet, “řekl Carlsen.

Chess Champs vyrazili dvě identické edice Champion’s Trophy NFT na Ethereum blockchain, které byly digitálně podepsány Carlsenem po vítězství v turnaji. Druhá trofej NFT byla vydražena za 6,88 Ether (ETH), přibližně 24 700 USD v době nákupu. Podle zdroje se nabídky na trofej NFT po uzávěrce zvýšily až na 11 etherů (27 093 dolarů). Carlsen řekl:

“Je skvělé sdílet trofej s vášnivým fanouškem.” Bude zajímavé hrát s ním zápas a setkat se s ním během finále Chess Chess Tour příští sezóny. “

Sběratelské předměty také zahrnují NFT věnované různým šachovým figurkám (například pěšci a biskupovi) na blockchainu.

Související: V hodnotě 4,3 miliardy USD, platforma NFT Sorare investuje do ženských sportů

Vzhledem k tomu, že boom NFT nadále překlenuje propast mezi sportem a digitální zábavou, nabízejí tržiště NFT novou půdu pro inovace.

Sorare, trh s obchodními kartami NFT, dosáhl zhodnocení 4,3 miliardy dolarů poté, co získal 680 milionů dolarů na financování řady B vedené japonským fintechovým gigantem SoftBank. Jak uvedl Cointelegraph, společnost plánuje použít tyto prostředky na „výrazné urychlení rozvoje ženského sportu“.

Kromě toho společnost Sorare také zajistila partnerství s fotbalovou ligou La Liga a plánuje začlenit špičkové fotbalové týmy, protože diverzifikuje své nabídky portfolia založené na NFT na jiné fantasy sporty.Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/chess-grandmaster-magnus-carlsen-awarded-nft-trophy-after-tournament-win

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách