Průvodce » Růst DeFi pomáhá tlačit podíl kryptoměny na globální nabídce peněz nad 2%

Růst DeFi pomáhá tlačit podíl kryptoměny na globální nabídce peněz nad 2%

Růst DeFi pomáhá tlačit podíl kryptoměny na globální nabídce peněz nad 2%

Letos se decentralizované financování (DeFi) ukázalo být transformačním sektorem pro ekosystém kryptoměny a také vytváří vlny na globálních finančních trzích, protože institucionální investoři jsou uchváceni potenciálem vysokých výnosů na stablecoinech, altcoinech a Bitcoin.

Zatímco cena akce od Dogecoin (DOGE) v posledních týdnech dominuje titulkům novin, společnost Delphi Digital zaznamenává růst ekosystému DeFi na Ethereum (ETH) síť, která za poslední měsíc neustále nabyla na síle.

Ethereum DeFi výkon meziročně. Zdroj: Delphi Digital

Podle výzkumníků společnosti Delphi Digital došlo k největšímu růstu dále Ethereum- založené na platformách DeFi, protokolech mezi nejlepšími ekosystémy včetně Ethereum, BSC, Solana (SOL), Avalanche (AVAX), Polygon (MATIC) a Terra (LUNA) začaly získávat trakci a nyní tvoří 34% z celkové hodnoty uzamčené v DeFi.

Celková hodnota vícefázového DeFi uzamčena. Zdroj: Delphi Digital

Ekosystém BSC je druhým nejrychleji rostoucím ekosystémem DeFi Ethereum, částečně díky jeho spojení s ekosystémem Binance, který má obrovské zdroje, aby pomohl rozběhnout své nativní protokoly.

Venus (XVS), PancakeSwap (CAKE) a PancakeBunny (BUNNY) jsou tři nejlepší protokoly DeFi na BSC a celková hodnota uzamčená v síti činí 49,1 miliardy USD.

Celková hodnota uzamčená v DeFi na BSC. Zdroj: Defistace

Dohromady všechny ekosystémy vrstvy 1 nyní překročily 130 miliard USD v kumulativní celkové hodnotě uzamčených (TVL).

Stablecoiny tvoří základ

Podle Delphi Digital hrály DeFi nativní stablecoiny hlavní roli v růstu ekosystému a nyní tvoří téměř 10 miliard dolarů z celkového tržního stropu.

DaiOběžná nabídka (DAI) nedávno překonala hranici 4 miliard dolarů, aby se etablovala jako největší stabilnícoin DeFi, zatímco UST je rychle rostoucím vyzývatelem Terra ekosystém.

Tržní kapitalizace trhu DeFi stablecoinů. Zdroj: Delphi Digital

Z širší perspektivy trhu rostoucí cirkulující nabídka špičkových projektů stablecoinů (USDT a USDC) dále pomohla zvýšit hodnotu krypto sektoru jako celku tím, že poskytuje jednoduchý způsob vstupu nových fondů na trh.

Abychom zdůraznili význam růstu ekosystému kryptoměny, Delphi Digital poukazuje na globální peněžní zásobu M2, nejširší definici peněžní zásoby.

Procento kryptoměny z celkové globální nabídky peněz. Zdroj: Delphi Digital

Kvůli ziskům v celém ekosystému kryptoměn od poloviny roku 2020 je kumulativní tržní kapitalizace kryptotrhu nyní více než 2% světové peněžní zásoby M2 s Bitcoin (BTC) sám o sobě představuje 1%. Zbytek kryptoměnového trhu představuje zhruba 1,2% celosvětové nabídky peněz.

Vzhledem k tomu, že se téměř denně objevují známky zvýšeného přijetí kryptoměny, jako je odhalení ze 6. května, že společnost Goldman Sachs zahájila obchodování s kryptoměnami, je pravděpodobné, že objem finančních prostředků uzamčených v DeFi bude i nadále stoupat spolu s podílem kryptoměny na globálních penězích zásobování.

Názory a názory zde vyjádřené jsou výhradně názory autora a nemusí nutně odrážet názory Cointelegraph.com. Každý investiční a obchodní tah zahrnuje riziko, měli byste při rozhodování provést vlastní průzkum.Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/defi-growth-helps-push-crypto-s-share-of-the-global-money-supply-above-2

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách