Průvodce » Ripple nastiňuje možný regulační rámec pro kryptoprůmysl v USA

Ripple nastiňuje možný regulační rámec pro kryptoprůmysl v USA

Ripple nastiňuje možný regulační rámec pro kryptoprůmysl v USA

Ripple, společnost, jejíž manažeři často kritizovali zdánlivý nedostatek regulačních pravidel v odvětví kryptoměn ve Spojených státech, nastínila svůj vlastní „pragmatický“ rámec.

V úterním příspěvku na svých webových stránkách Ripple propuštěn svou vizi regulačního rámce zaměřeného na prosazování inovací a zároveň ochranu investorů ve Spojených státech. Podle společnosti je třeba regulační orgány povzbudit, aby podporovali inovační sandboxy, některé existující rámce v USA lze aplikovat na kryptoměny a měl by existovat „aktivní dialog mezi regulátory a účastníky trhu“.

Ripple obhajoval navrhovaná opatření jako způsob, jak zajistit jasnou regulaci všem v kryptoprostoru „způsobem, který ad hoc, regulace vynucováním jednoduše nemůže“. Podle generálního ředitele Brada Garlinghouse byl návrh „navržen tak, aby řešil a napravil specifické výzvy“ v tomto odvětví.

Pokud jde o regulační sandboxy, společnost uvedla, že „bezpečný přístav“ navržený komisařkou SEC Hester Peirce, podle kterého by vývojáři sítí měli období odkladu na vybudování, aniž by podléhali některým federálním zákonům o cenných papírech, by byl nezbytný pro „podněcování inovací“. Ripple uznal, že takové opatření nemusí řešit „mnoho vyspělých projektů“ v prostoru.

Společnost také podpořila legislativu vztahující se na prostor digitálních aktiv, kterou v současnosti zvažují američtí zákonodárci. Firma uvedla, že zákon Security Clarity Act neboli SCA – který by změnil právní status jakéhokoli aktiva prodávaného jako „investiční smlouva“ na „aktivum investiční smlouvy“ – by pomohl zajistit regulační jasnost pro kryptoměny.

Zákon o digitální komoditní burze by navíc doplnil SCA, pokud by se zákony o cenných papírech nevztahovaly na určité tokenové projekty, čímž by se z regulačního hlediska v podstatě staly spíše komoditami. Navrhovaná legislativa by mohla dát Komisi pro obchodování s komoditními futures pravomoc dohlížet na burzy digitálních aktiv, které s takovými komoditami nakládají.

Pro řešení komunikace mezi veřejným a soukromým sektorem Ripple podpořil zákon Eliminate Barriers to Innovation Act, který v dubnu představil zástupce Patrick McHenry. Cílem návrhu zákona je objasnit roli SEC a CFTC v úsilí země regulovat kryptoměny, ale také by od těchto dvou agentur vyžadoval, aby vytvořily pracovní skupinu zaměřenou na digitální aktiva.

„Vytvoření efektivního politického rámce pro kryptoměny bude možné pouze tehdy, bude-li existovat jasná komunikace a spolupráce mezi soukromými a veřejnými aktéry,“ řekla Susan Friedman, vedoucí veřejné politiky společnosti Ripple. „To je důvod, proč jsme tuto záležitost proaktivně diskutovali na bipartistickém základě s regulátory a členy Kongresu. […] Tyto rozhovory pomohly utvářet náš pohled na typ srozumitelnosti právních předpisů, které průmysl a širší ekosystém potřebují od regulačních orgánů, a také na typ požadavků, které by regulátoři měli od průmyslu požadovat.“

Související: USA nejsou připraveny regulovat nová odvětví, jako jsou kryptoměny, říká CTO Ripple

Spoluzakladatel společnosti Ripple Chris Larsen, Garlinghouse a CTO David Schwartz vyjádřili obavy z „nespořádanosti“ předpisů, podle kterých jsou kryptofirmy nuceny provozovat činnost ve Spojených státech. I když je současná centrála společnosti v San Franciscu, manažeři již dříve naznačili, že zvažují opuštění USA pro „přátelštější jurisdikci“.Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/ripple-outlines-possible-regulatory-framework-for-crypto-industry-in-us

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách