Průvodce » Puff, puff, pump on 4/20! 16. – 21. dubna

Puff, puff, pump on 4/20! 16. – 21. dubna

Puff, puff, pump on 4/20!  16. - 21. dubna

Loyal Finance předefinuje čtenáře:

Ahoj, já jsem Andrew. Můj neocenitelný kolega Andrey, předchozí kompilátor tohoto zpravodaje, ustupuje od Cointelegraph, aby vytvořil [REDACTED]a nechal mě převzít psaní zpráv. I když jsem nadšený, že bude udržovat ekosystém DeFi, jsem také rozzuřený, že proti mně bude obchodovat ještě další gigabrain.

Také: novináři, kteří opouštějí práci, aby mohli dělat věci DeFi. Mluvte o špičkových signálech. Zatímco zejména tokeny DeFi a zejména ceny ETH se do značné míry odrazily od minim vyvolávajících dispepsii, zůstávám mravenčím.

Nejvýznamnější události týdne:

4/20 Haze It

V kocovině 4/21 dnes nová plodina kryptoměnových investorů objevuje některé kruté tržní reality. Doufejme, že se na nich naučí smát.

Včera Dogecoin komunita inkasovala část svého rostoucího (je-li pravděpodobné, že bude krátkotrvajícího) kulturního kapitálu a pokusila se o nepřátelské převzetí „neoficiálních prázdnin“ ve výši 4/20 – tlak sociálních médií vytrhnout rande od kamenů a přejmenovat jej na Doge Day. “

Do jisté míry to fungovalo: Elon Musk, superhvězda memů, která náhodou provozuje několik technologických společností, poměrný někteří nevěřící Boomers, a poznamenal sám účastník sexuálních pásků celebrit Dave Portnoy koupil taška, jejíž cena byla tankována. DeFiers by se nemělo příliš starat o měnovou měnu kromě její užitečnosti při předpovídání širších běhů altcoinů, ale Dogecoin den obsahoval několik dalších absurdit typu pump-and-dump.

Šťastný # DogeDay2021 @blockfolio pic.twitter.com/qgpZLTRTSm

– Dave Portnoy (@stoolpresidente) 20. dubna 2021

Samozvané DeFi tokeny jako $ SAFEMOON a $ SHIB zasáhly zenit multiweek pump na 4/20, spolu s projekty jako $ ASS následující. Měsíční výstřely vedly k několika pozoruhodným příběhům o řetězcích guppies, které vyrostly na velryby v podstatě přes noc při mizerných počátečních investicích:

takže ten chlap koupil $ shib na +/- 10eth před 180 dny

hádejte, kolik to stojí za rn?

4 zasraný milionhttps://t.co/aCzfDrORDV

– UniHax0r ~ (@ UniHax0r4000) 1. února 2021

Potom, jako vždy, druhá bota upadla. V době psaní tohoto článku $ SAFEMOON klesl na neuvěřitelných 41,95% dne, $ SHIB červeně 38,48% a $ ASS vypadá jako zadek.

Burj Khalifa mapuje všechny tyto podvodné tokeny …. $ zadek #safemoon $ doge $ shib pic.twitter.com/hzv7bgqyH3

– ⓗathor.chuck (@BloodyChuck) 21. dubna 2021

Tato čerpadla a skládky vynikají ze dvou důvodů: jak málo úsilí do nich šlo a jak velký zájem se jim stejně podařilo přilákat. SAFEMOON má při každém prodeji token a přerozdělení; klasická pumpanomika, která nabízí jen málo novinek. Utilita SHIB je stále ve stádiích formace, v pracích je DEX a „umělý inkubátor“ (i když darují … něco? Nějak? Organizacím na záchranu zvířat) a obsahuje společnou minci, LEASH, syntetický rebasing DOGE, který nikdo nepotřebuje ani nepožaduje. Nevím, co dělá ASS, a odmítám to zjistit.

Zejména SAFEMOON se vyznačuje povrchními podobnostmi s peněžními experimenty Billa Drummonda, jako je $ XAMP, a ponzis bondovací křivky jako $ TRIB, které dominovaly koncem loňského roku. Vzpomínám si na ty pro zábavu; každý věděl, že to byly hudební židle, které jste hráli se skutečnými penězi, ale stejně jste se ponořili do her s horlivostí mateřských škol (v případě XAMP se projekt vynořil z pseudonymního dev, jehož jmenovec je známý pro doslova hořící hromady peněz – nikdo se nepokoušel oklamat nikoho jiného o tom, jak by to dopadlo). Byla to řada absurdních schémat, které se odehrály v prostoru, který se často cítí jako zásadně absurdní prostor.

Safemoon naproti tomu probíhá úhledná marketingová kampaň, která pravděpodobně zahrnuje značné náklady na PR (jako novinář se cítím, jako bych viděl anorganické příběhy; zpravodajství Google Safemoon a řekněte mi, co vidíte). Stejně tak částky vydělané a ztracené v minulé éře Drummondu před šesti měsíci jsou anodyny ve srovnání s mořem hotovosti, které tyto sračky zvedlo 4./20. Je to stále zábava a hry – to je opravdu velký vtip – ale zdá se, že investoři tomu úplně nerozumí.

Podle mého nejideálnějšího názoru věřím, že masové přijetí DeFi by mohlo být pro rozvoj lidského druhu stejně prospěšné jako masová gramotnost; ve dnech jako 4/20 si však myslím, že je to neobvykle efektivní mechanismus pro rozloučení bláznů z jejich peněz.

Podvody pumpují nejtěžší lekci 1:

Podvody budou tak vysoké, že budete pochybovat o své realitě a přemýšlíte, zda se skutečně jedná o podvod.
– Fontase, 2013

Podvody pumpují nejtěžší lekci 2:


– Newton, 1687

– ∞ CO ฿ IE (@CryptoCobain) 20. dubna 2021

Z kapitoly 49 Moby-Dicka „Hyena“:

“V této podivné smíšené aféře, které říkáme život, jsou určité divné časy a příležitosti, když člověk vezme celý tento vesmír za obrovský praktický vtip […] A pokud jde o malé potíže a starosti, vyhlídky na náhlou katastrofu, ohrožení života a končetin; to všechno a samotná smrt se mu zdají jen mazanými, dobromyslnými zásahy a veselými údery do boku, které propůjčil neviditelný a nevysvětlitelný starý žolík. “

Vydržel jsem na skládkách. Dozvěděl jsem se, že stejně jako Ishmaelův bůh, trh často působí jako dravec, který se chichotá, protože ti zkracuje žebra. Nejlepší – a možná jediný – způsob, jak se držet, je chichotat se vzadu, usmívat se na červené moře ve vašem portfoliu a pokračovat.

Rád bych přivítal novou úrodu investorů, kteří se poprvé vydali na eutanázii na horské dráze. Pro vás, mé stimuly, investujte do kontroly, přátelé Tik-Tokking! Byl jste zahmlen, prošel jste tím a doufám, že tam zůstanete. Vyhněte se rebase hrám a pamatujte, že nudné staré 10% APY stablecoin farmy jsou vždy možnosti.

DeFi je lepší, když se na něm můžete smát.

Co se děje Aave?

Snad největší příběh týdne přešel do velké míry bez povšimnutí: peněžní trh a půjčovací gigant Aave zvažuje přesun do sociálních médií.

Bizarní posun byl nejprve škádlen Aavev sobotu oficiální Twitter účet:

Co kdyby existoval protokol sociálních médií postavený na protokolu DeFi Protocol ..?

– Aave (@AaveAave) 17. dubna 2021

Okamžitě jsem sledoval s Aave spoluzakladatel Stani Kulechov, aby potvrdil, že Tweet nebyl dílem těžkopádného stážisty oslavujícího brzy 4/20. Dal mi krátké prohlášení, jehož vizionářský útěk vyvolal více otázek, než odpověděl:

“Na Aave věříme v tezi, že se z interakcí ve sféře web3 nakonec stanou finance, ať už jde o lajky, sdílení obrázků nebo momenty, vše se stane hodnotou ve vlastnictví uživatele, kterou lze posílit Aave Protokol.”

Připomínám mu to mučené spiknutí v The Office, kde webová stránka společnosti Dunder-Mifflin pro prodej papírových společností zavádí funkce sociálních médií. Jak by to fungovalo, jaká synergie, pokud vůbec, s decentralizovaným půjčováním, a proč vlastně?

AaveVedoucí integrace, Bily Zeller, poskytl další pozadí, z čehož vyplývá, že by existoval model platby za příspěvek, ve kterém by bylo možné použít úroky z vkladů:

Co když náklady na tuto tx představují pársekundový úrok z dvojciferného vkladu?

– Marc ‘七 Billy’ Zeller (@lemiscate) 17. dubna 2021

To se nemusí nutně promítnout do modelu „post-as-value“, který stanovil Stani. V tuto chvíli jsem skeptický: pokud Stani někdy zareaguje na mé DM, budu s ním dělat pohovor, abych získal více informací. Těším se, až budu přesvědčen.

Kromě zcela nových průmyslových odvětví se protokol spouští na všechny válce.

Včera Stani škádlil obraz peněžního trhu s posílenými výnosy z Aave distribuce tokenů, součást testování programu těžby likvidity, který je v současné době k dispozici v testované síti Kovan:

Kovan pic.twitter.com/JNX7xXBIZY

– stani.eth = (⬤_⬤) = (@StaniKulechov) 20. dubna 2021

Aave je již základní vrstvou v mnoha maloobchodních a protokolových zemědělských strategiích; přidání odměn AAVE za půjčky a výpůjčky by superplatilo metrikám TVL. Trochu se zajímám o cenu tokenu (podívejte se, jaké odměny za tokeny řízení byly CRV provedeny v loňském roce), ale domnívám se, že program by mohl výrazně posílit ekosystém.

Jasné, i když někdy záhadné pro protokol.

Další velké nadpisy:

Palačinky se mění na vzestupu

Uniswap v3 zasáhne testovací sítě

Vzestup CRV by mohl znamenat nárazníkové plodiny pro zemědělce s výnosem
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/title-finance-redefined-puff-puff-pump-on-4-20-april-16-21st

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách