Průvodce » Proč je XRP vidět monster rally, když má Ripple hodnotu jen 3 B $ na sekundárním trhu?

Proč je XRP vidět monster rally, když má Ripple hodnotu jen 3 B $ na sekundárním trhu?

Proč je XRP vidět monster rally, když má Ripple hodnotu jen 3 B $ na sekundárním trhu?

Vlastní kapitál Ripple, společnosti, která staví infrastrukturu kolem XRP – digitální aktivum využívané sítěmi jako RippleNet ke zpracování přeshraničních plateb – se na sekundárním trhu údajně obchoduje za 2 až 3 miliardy dolarů.

Přesto XRP podíly Ripple mají údajně hodnotu 70 miliard dolarů, což je mnohonásobně více než ocenění vlastního kapitálu společnosti.

Návraty za minulý rok …
Cardano $ ADA: + 3290%
BinanceCoin $ BNB: + 3,058%
Polkadot $ DOT: + 1353%
Ethereum $ ETH: + 1171%
Uniswap $ UNI: + 953%
Chainlink $ LINK: + 875%
Bitcoin $ BTC: + 728%
XRP $XRP: + 532%
Litecoin $ LTC: + 406%
Bitcoin Hotovost $ BCH: + 161%
Zlato: + 3%
Index amerického dolaru $ USD: -8%

– Charlie Bilello (@charliebilello) 10. dubna 2021

Michael Novogratz, miliardářský investor do kryptoměn a generální ředitel společnosti Galaxy Digital, řekl:

„Ripple equity se„ obchoduje “na sekundárním trhu s oceněním 2–3 miliardy USD. $XRP v jejich rozvaze má hodnotu přibližně 70 miliard $. Jedna cena se zdá být špatná. Pokud $XRP cena říká, že vyrovnání přichází, kapitál je šíleně levný. Pokud ne, token se zdá být drahý. Myšlenky? “

Takže je XRP podceněný? Nepřesně

Podle Leonidase Hadjiloizoua, dlouholetého výzkumníka kryptoměny, XRP který je uzamčen v rozvaze Ripple v úschově, pravděpodobně nebude oceněn do vlastního kapitálu Ripple.

Tyto podíly jsou proto nepřístupné, dokud nezačnou odemykat, což nemusí mít cenu vlastního kapitálu firmy.

On řekl:

“No, 62 miliard $ z XRP v rozvaze Ripple je uzamčen v úschově. Zároveň Ripple’s XRP tržby jsou útoky ze strany SEC, takže trh pravděpodobně nemá cenu Ripple XRP hospodářství, protože právě teď jsou v limbu. “

V prosinci 2017 tým Ripple vysvětlil, že XRP podíly v úschově Ripple se odemkly o 1 miliardu XRP za 55 následujících měsíců.

400 000 000 #XRP (226 995 603 USD) převedeno z peněženky Ripple Escrow do neznámé peněženkyhttps://t.co/DMzYUxVBMR

– Whale Alert (@whale_alert) 1. dubna 2021

Tým řekl v době, kdy:

“Uspořádání se skládá z nezávislých na úschově hlavní knihy, která uvolňuje celkem jednu miliardu.” XRP každý měsíc během příštích 55 měsíců. To poskytuje horní hranici počtu nových XRP které lze uvést do oběhu. Množství XRP skutečně propuštěno do oběhu bude pravděpodobně mnohem méně. “

Teoreticky by hodnota vlastního kapitálu Ripple byla považována za podhodnocenou, pokud by byla částka XRP odemkne se rozvaha firmy a cena XRP neklesá.

Otázka rozporu mezi hodnotou vlastního kapitálu Ripple a jeho částkou XRP podíly se začaly objevovat jako cena XRP začal stoupat nad 1 $ navzdory pokračujícímu soudnímu sporu s Komisí pro cenné papíry a burzu Spojených států.

XRP/ USD 1denní cenový graf (Bitstamp). Zdroj: TradingView.com

Od 1. Dubna se cena XRP vzrostl z 0,57 USD na 1,49 USD, což je zhruba 160%.

Co je za XRP shromáždění?

Během posledních dvou týdnů pocházely hlavní katalyzátory 160% rally z vítězství v legální bitvě společnosti. Právníkům Ripple byl poskytnut přístup k interní historii diskusí SEC týkající se kryptoměn a soud odmítl komisi SEC zveřejnit finanční záznamy dvou exekutorů Ripple, včetně generálního ředitele Brada Garlinghouse.

Dalším důvodem může být konvergenční obchod mezi Bitcoin (BTC) a altcoiny, zejména proto, že BTC vidí boční cenovou akci, což umožňuje alternativním kryptoměnám shromáždit se a dohnat to.

Kelvin Koh, řídící partner společnosti Spartan Group – jednoho z největších fondů zaměřených na DeFi v Asii – uvedl, že velké kvantové fondy se snaží obchodovat s konvergencí mezi Bitcoin a hlavní altcoiny.

Proto je trend přesunu kapitálu do altcoinů a zpět do Bitcoin dochází pravidelně. Koh napsal:

“Důvodem je to pravidelně proto, že existuje spousta kvantových fondů, které hrají konvergenční obchod mezi $ BTC a hrstkou likvidních altů.” Kdykoli tam vypadají altery levně ve srovnání s $ BTC, hromadí se. Když vypadají draho, otočí se zpět na $ BTC. Nejsou zahrnuty žádné základy, takže se příliš nesnažte racionalizovat pohyby. Tato strategie se časem osvědčila a hraje tu dostatek manažerů, kteří se naplňují a neustále se opakují. “
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/why-is-xrp-seeing-a-monster-rally-when-ripple-is-worth-just-3b-on-the-secondary-market

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách