Průvodce » Polygon (MATIC) skáče vpřed, jak se zvedá závod o přijetí vrstvy 2

Polygon (MATIC) skáče vpřed, jak se zvedá závod o přijetí vrstvy 2

Polygon (MATIC) skáče vpřed, jak se zvedá závod o přijetí vrstvy 2

Nedávno řešení vrstvy 1, jako je Solana (SOL) a Cosmos (ATOM) rostly na důležitosti díky rychlejším časům transakcí každé sítě a nižším poplatkům ve srovnání s Ethereum síť. Ještě větší důraz byl kladen na řešení vrstvy 2, která mohou pomoci Ethereum držte krok s konkurencí, protože pokračuje v procesu přechodu na proof-of-stake.

Jedním z projektů, který za poslední 2 měsíce zaznamenal stálý nárůst aktivity uživatelů a transakcí, je Polygon (MATIC), platforma pro Ethereum škálování a rozvoj infrastruktury.

4hodinový graf MATIC / USDT. Zdroj: TradingView

Údaje z trhů Cointelegraph a TradingView ukazuje, že od 18. dubna, kdy se trh rozprodal, se cena MATIC vyšplhala o 50% na 0,39 USD, protože se začíná rozšiřovat přijetí této rozšiřující se platformy L2.

Populární projekty migrují na Polygon

Po začátku února oznámení, že Matic Network bude rebrand na Polygon v rámci svého úsilí stát se agregátorem L2 typu go-to pro Ethereum v síti došlo k výraznému nárůstu přijetí uživatelů a projektů.

Polygon, vrchol #ethereum vrstva 2 se zbláznila!

Integrace s Aave, Poolto together, Sushiswap, Open Sea, Curve Finance, Decentralanda spousta dalších velkých #defi aplikace.

TVL zapnuto Aave na Polygon blíží se 1 miliardě. $ matic podceněný

– Lark Davis (@TheCryptoLark) 25. dubna 2021

Od rebrandingu se rozhodnutí o integraci s více decentralizovanými financemi (DeFi) a nefungovatelnými projekty souvisejícími s tokeny rozhodlo Polygon využít jeho rychlého prostředí s nízkými poplatky.

Mezi významnější integrace DeFi patří decentralizovaná burza SushiSwap (SUSHI) a Curve Finance (CRV), zatímco Otevřené moře, Decentraland (MANA) a Aavegotchi (GHST) jsou velké komunity NFT, které nyní využívají Polygon síť.

31. března je oblíbená platforma pro půjčování DeFi AAVE oznámil že zkoumá „nové hranice škálovatelnosti“ Polygona následné spuštění AAVE na řešení L2 rychle vzrostlo na likviditu v hodnotě 1 miliardy dolarů a více než 7 200 uživatelů jen 10 dní po spuštění.

Velký den pro @ 0xPolygon a celek Ethereum ekosystém!

1 BILION $ v likviditě a 7,2 tis. UŽIVATELŮ v jedné aplikaci, 10 DNÍ po spuštění!

Obrovské díky úžasnému @AaveAave tým a celý Ethereum společenství!

To je jen začátek, zůstaňte naladěni! pic.twitter.com/wqvoOLgNbT

– Mihailo Bjelic (@MihailoBjelic) 24. dubna 2021

Zvyšuje se objem DEX

Populární decentralizované burzy jako Uniswap a SushiSwap byly v uplynulém roce hlavní katalyzující silou pro růst DeFi a sektoru kryptoměn jako celku, což dokazuje důležitost správně fungujícího DEX pro růst ekosystému.

Zatímco SushiSwap je jeden protokol, který provedl integraci s Polygon síť spolu s mnoha dalšími blockchainy je QuickSwap DEX projekt, který se zaměřuje výhradně na zvýšení dostupné likvidity pro Polygon ekosystém.

Likvidita QuickSwap a 24hodinový objem. Zdroj: QuickSwap

Jak je patrné z výše uvedených grafů, likvidita a objem obchodování na QuickSwapu začaly koncem února rychle růst a tento trend pokračoval po celý březen. Během posledních dvou týdnů došlo na platformě k znatelnému nárůstu objemu, což odpovídá nedávnému Polygon adopce.

Zvýšená aktivita na decentralizovaných burzách je částečně způsobena rostoucím seznamem projektů, které jsou nyní k dispozici na Polygon. Rychlé procházení zdrojem projektu Twitter ukazuje dlouhý seznam nedávných integrací včetně IoTeX (IOTX), Everipedia (IQ), Síť Gelato (GELATO), Just Bet (WINR) a Deštníková síť (UMB), abychom jmenovali alespoň některé.

Do budoucna je pravděpodobné, že rostoucí počet EthereumProjekty založené na projektu budou hledat rychlejší prostředí s nízkými poplatky, které jim také umožní zůstat na špičkové platformě inteligentních smluv. Pokud se přesunou na Polygonexistuje šance na výrazný vzestupný potenciál a současný růst ceny MATIC a rostoucí TVL QuickSwap slouží jako důkaz, že protokol je silným uchazečem o vrstvu 2.

Názory a názory zde vyjádřené jsou výhradně názory autora a nemusí nutně odrážet názory Cointelegraph.com. Každý investiční a obchodní tah zahrnuje riziko, měli byste při rozhodování provést vlastní průzkum.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/polygon-matic-jumps-ahead-as-the-race-for-layer-2-adoption-picks-up

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách