Průvodce » Po pozoruhodném běhu se na DOGE rozvíjí sentiment sociálních médií

Po pozoruhodném běhu se na DOGE rozvíjí sentiment sociálních médií

Po pozoruhodném běhu se na DOGE rozvíjí sentiment sociálních médií

Bylo to Shiba Inu střílející po obloze: DogecoinBěh uplynulého týdne bude jedním z historických knih. Avšak u všech ohňostrojů údaje ze sociálních médií naznačují, že běh memů možná dosáhl svého konce.

Digitální měna, která byla původně spuštěna v roce 2013 a byla v průběhu let centrem řady absurdních titulků a podvodů, si v posledních několika dnech připsala další kapitolu své často záhadné historie. V pátek se DOGE podařilo zatmění Ethereum v celkovém objemu směny (ve skutečnosti se zdvojnásobením) vyvrcholil pozoruhodný běh, kdy se cena za den zdvojnásobila a omezila více než 5 000% zisky v tomto roce.

Jádrem DOGE je však mém a memy jsou šířeny sociálními médii a zásadně se na nich spoléhají. Když se mem nemůže šířit, cena se zhroutí.

V době zveřejnění klesl DOGE o 35% denně na 0,26 USD, ustupuje z maxima 0,40 USD – a údaje o sentimentu v sociálních médiích poskytované TIE a Cointelegraph Markets Pro naznačují, že na obzoru je více bolesti.

Objem verše sentiment

V pátek zveřejnil Google Trends tweet zdůrazňující celosvětové vyhledávací zvyklosti Bitcoin a DOGE obchodníci. Zjistili, že zatímco se většina světa soustředila na BTC, američtí obchodníci měli oči jen pro Dogecoin.

#dóže Qs pic.twitter.com/ZSfNcOxegZ

– GoogleTrends (@GoogleTrends) 16. dubna 2021

Tato teplotní mapa souhlasí s údaji poskytnutými TIE. Celkový objem tweetu odkazující na DOGE odliv, protože USA spí a zvýší se během amerických denních hodin, často vrcholí v poledne EST, přičemž objem je obzvláště robustní, zatímco DOGE se rallye:

Jednoduché vyhledávání a objem Twitteru však ne vždy ukazují na cenovou rally. Jak zdůraznila infografika služby Google Trends, sentiment v nárůstu objemu může být smíšený: mnoho z nejlepších vyhledávacích dotazů se soustředilo na obchodníky, kteří se snažili zvýšit množství plynu, které rally DOGE v nádrži zůstalo.

Nejistota se rozšířila i na Twitter. Zatímco sentiment pro měnu byl nejsilnější během jejího běhu na 0,16 USD 14. dubna, „vlny“ objemu sladění sentimentu se postupně snižovaly – zatímco celkový objem Twitteru vyvrcholil cenou DOGE na 0,40 USD, klesají už několik dní:

Nakonec, zatímco objem a sentiment jsou tím, co posunulo DOGE do jeho vysokých výšin, zdá se, že rychlý cenový ústup táhne Dogecoin zpět na Zemi.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/after-a-remarkable-run-social-media-sentiment-sours-on-doge

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách