Průvodce » Peníze Legos se skládají! Finance předefinovány 4 / 21-4 / 28

Peníze Legos se skládají! Finance předefinovány 4 / 21-4 / 28

Peníze Legos se skládají!  Finance předefinovány 4 / 21-4 / 28

Šťastný středeční kolega DeFi degens!

Očekával jsem, že strávím velkou část tohoto vydání Finance Redefined analýzou Aaveprogram těžby likvidity. Investoři měli určité obavy, že emise 2 200 $ AAVE denně (což by se promítlo na zhruba 5% rezervního fondu ekosystému ve výši 2,8 milionu AAVE ročně) by mohla skončit stažením ceny tokenu, jak farmáři vydělávají a skládkují.

Cítil bych se velmi nepříjemně, kdybych držel aktivum, kdyby token správy velmi důležitého protokolu skončil v rukou lidí, kteří myslí jen na krátkodobé zisky.

– Grogu (@ eip1559) 26.dubna 2021

Ukázalo se, že je to zbytečné: program má naprostý úspěch. Token AAVE vzrostl o téměř 15% od zahájení těžby likvidity na 462 USD a celková hodnota uzamčeného protokolu se vyšplhala na 11,8 miliardy USD – oproti pouhým 7 miliardám USD od začátku těžby likvidity.

Dobře prozkoumané práce na těžbě likvidity. Jedinou otázkou nyní je, pokud bude program přerušen, kolik z toho TVL bude lepkavých?

Další příběhy, které je třeba sledovat:

Peníze lega se skládají

Na začátku roku se spekulovalo, že v roce 2021 uvidí DeFi něco nového: jeden protokol získává další, pravděpodobně prostřednictvím výkupu tokenů správy. The Synthetix 2021 cestovní mapa zejména otevřelo dveře takové možnosti, přirovnávalo ji k akvizicím v TradFi a pro inspiraci hledalo splynutí / akvizici / spolupráci společnosti Yearn.

Rozsáhlé fúze a akvizice se však ještě musí uskutečnit. Existuje několik menších příkladů vaření – Inverse Finance ano v současné době hledáme například výkup Tonic za 1,6 milionu dolarů – ale místo toho vidíme boom hlubokých integrací protokolů a frontendových vrstev.

https://twitter.com/InverseFinance/status/1387335256462798848

V Pondělí, Badger DAO a RenVM spustili Badger Bridge, nové rozhraní pro ukládání nativních BTC do trezorů Badger pomocí několika kliknutí. Integrace vyniká ze dvou důvodů. Jedním z nich je, že je to zjevně výhodné pro obě strany: idiotský způsob výdělku na BTC je pro hodlers atraktivní, což znamená Ren uvidí vzestup aktivity na svém můstku (a tedy poplatky za protokol), zatímco Badger také dostane podporu v TVL.

Druhým úhlem je však ochota Ren podřídila svou značku a nechala Badgera – který, jak bych tvrdil, má silnější komunitu – převzít vstupní stránka. Nebýt absurdních ocenění tokenů, jeden by mohl být cílem akvizice pro druhého, vzhledem ke zjevným potřebám, které každý splňuje – ale spoluprací Ren dostane vše, co by chtěli, od protokolu, jako je Badger, a to samé platí pro Badger a Ren.

To vyvolává otázku: proč se obtěžovat převzetím, když přátelská integrace může dosáhnout stejných účinků?

Dalším příkladem je dnešní Balancer-Gnosis Oznámení protokolu. Podrobnosti vidíte v mém díle, ale efektivně Balancer v2 přináší jisté inovace v zajišťování likvidity AMM a Gnosis„CowSwap je agregátor likvidity a dávkový protokol transakcí mimo řetězec, který údajně sníží hodnotu těžitelnosti těžby. Jejich kombinace povede k podstatně bohatšímu DEXu jak z pohledu LP, tak z pohledu obchodníka – možná i umístění Balancer-Gnosis-Protokol jako a Uniswap v3 konkurent.

V prohlášení pro Cointelegraph, Balancer CEO Fernando Martinelli poznamenal, že taková hluboká spolupráce by v tradičním světě financí byla nemožná:

“Každý z těchto dvou protokolů by nebylo možné implementovat v tradičním finančním světě jednoduše proto, že tam není nic jako nedůvěra (vždy potřebujete zprostředkovatele).” I kdyby to bylo možné, kombinace těchto dvou protokolů by byla stejně velkou výzvou, jako by bylo začlenit Fidelity Index Funds (Balancer) s Nasdaq (Gnosis) pod jedinou platformou. “

Akvizice mohou být zastaralým modelem. Interoperabilita a skladatelnost znamená, že protokoly mohou navzájem těžit bez nepřátelských převzetí.

Je možné, že branding bude muset ještě přijít na to – Balancer-Gnosis- Protokol není zrovna nejlepší jméno.

Mluvíš mým jazykem?

Tyče se dál hýbají Ethereum maximalisté, protože organická aktivita se začíná šířit do dalších řetězců.

Na Solananapříklad $ COPE a $ STEP přilákaly významné komunitní sledování a investice od hlavních hráčů (včetně z jiných fondů, než jsou známí podporovatelé SOL Alameda Research!), a dnes ráno oznámil hackathon, jehož cílem je nastartovat hashtag „solanaszn“. Jiní lidé se oblékli kolem “Solana Léto “ve formě loňského DeFi léta, ale ať už preferujete jakoukoli sobriquet, soutěž je skutečná.

Úspěch – možná předvídatelně – vedl některé pozorovatele k tomu, aby se pokusili vyrazit díry do růstové teze SOL. I když, stejně jako v každém řetězci, existuje spousta útočných ploch, jednou rostoucí kritikou je to SolanaStěžejní jazyk, Rust, je obtížný i exotický.

1 / podle mého skromného a naivního názoru může být Rust počátečním problémem Solana adopce dev je jen o něco jednodušší než učení se C ++ a bude nějakou dobu trvat, než si ji lidé vyzvednou

– 10 bodů (@ 10 bodů) 24. dubna 2021

V prohlášení pro Cointelegraph, Solana zakladatel a současník Solana Prezident nadace Anatolij Jakovenko tento názor odmítl.

“Rust je moderní jazyk s širokým využitím vhodný pro psaní vysoce výkonného zabezpečeného kódu.” To se umístilo na Stack Overflow jako jeden z nejoblíbenějších programovacích jazyků od 65 000 lidí, kteří kódují, takže jsme přesvědčeni, že to hraje klíčovou roli při podpoře organického růstu v naší vývojářské komunitě, “řekl.

Poznamenal také, že nadace napočítala s 2 000 vývojáři Solana (nezmínil metodologii ani definice použité k dosažení čísla a zdá se, že je to možná dotek nafouknutý vzhledem k tomu, že studie z roku 2019 od ConsenSys nalezeno že je jich asi 1300 Ethereum vývojáři a v roce 2020 Electric Capital zavěšený celkový počet vývojářů ETH kolem 2300), a tak dále Solana vývojáře nezajímají „kopie / pasty“ z Ethereum projekty.

Má pravdu také ohledně přetečení zásobníku studie, ačkoli rok 2018 průzkum z blogu Rust ukázalo, že více než 20% vývojářů pracujících s tímto jazykem se po roce používání cítilo neproduktivních.

Ať už máte na Rustu cokoli, je pravděpodobné, že problém vyřeší peníze. A za tímto účelem Solana tlačí na pedál: hackathon bude obsahovat „až 1 milion $“ v cenách a / nebo seed financování. Myslím, že bych se za to mohl naučit tvrdý jazyk.

Další příběhy tento týden:

Uranium Finance ztrácí 50 milionů dolarů, pravděpodobně koberec

ETH trhá maxima všech dob

AaveProgram těžby likvidity byl úspěšný

NYSE prezident býčí na DeFi
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/money-legos-keep-stacking-finance-redefined-4-21-4-28

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách