Průvodce » Palau spolupracuje s Ripple na národní digitální měně šetrné ke klimatu

Palau spolupracuje s Ripple na národní digitální měně šetrné ke klimatu

Palau spolupracuje s Ripple na národní digitální měně šetrné ke klimatu

Digitální platební síť Ripple se spojila s Republikou Palau, aby pomohla tichomořskému ostrovnímu státu vyvinout vlastní digitální měnu.

Počáteční zaměření partnerství bude svědkem vývoje digitální měny kryté USD, která pomůže zemi usnadnit přeshraniční platby. Spolupráce „by mohla vidět implementaci prvního vládou podporovaného národního stablecoinu na světě v první polovině roku 2022“ podle oznámení Ripple.

Ripple navrhl, že národní digitální měna nemusí být nutně jen další CBDC.

„Ripple by Palau poskytl technickou, obchodní, designovou a politickou podporu. Mezitím zkoumání stabilních coinů krytých USD a souvisejících případů použití – jako je firemní registr – na XRP účetní kniha by mohla poskytnout životaschopnou alternativu k digitálním měnám centrálních bank (CBDC) pro země jako Palau“.

Prezident Palau Suangel Whipps Jr. řekl, že národní digitální měna „poskytne občanům Palau větší finanční přístup“.

Jako ostrovní stát je Palau obzvláště zranitelný vůči některým účinkům změny klimatu a Ripple řekl, že to byl jeden z důvodů, proč byl vybrán pro tuto práci. Firma uvedla XRP Ledger je „uhlíkově neutrální a 120 000x energeticky účinnější než blockchainy Proof-of-Work“.

„Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s Palau na dosažení jejího finančního a klimatického cíle,“ řekl James Wallis, viceprezident Central Bank Engagements ve společnosti Ripple.

“Máme skvělou příležitost spojit naše technologie a zkušenosti s jedinečnými charakteristikami Palau, abychom měli skutečný ekonomický a sociální dopad na zemi.”

Ripple není cizí ani v otázkách klimatu a životního prostředí. V únoru letošního roku to oznámil jeho cíl stát se do roku 2030 nulovou uhlíkovou čistou, počínaje jeho uskutečněním XRP uhlíková čistá nula pomocí nástroje EW Zero.

EW Zero je řešení s otevřeným zdrojovým kódem od společnosti Energy Web, které umožňuje podnikům nakupovat tokenizované obnovitelné zdroje, které jim pomohou stát se uhlíkově neutrálními. Ripple také vedl kolo financování ve výši 44 milionů dolarů pro poskytovatele finančních technologií Nelnet Renewable Energy, aby pomohl financovat iniciativy šetrné k životnímu prostředí v celých USA.

Související: Bank of Russia plánuje vybírat poplatky za transakce CBDC: Zpráva

Ripple byl zaneprázdněn předkládáním případu s SEC, zda XRP tokeny byly vydány jako neregistrované cenné papíry v roce 2013. Brad Garlinghouse nedávno řekl, že věří, že případ dobře pokročil a v roce 2022 bude u konce.

XRP se aktuálně obchoduje za přibližně 1,05 USD. To je tento týden nárůst o 0,42 %, ale do listopadu je to pokles o 5,47 %.Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/palau-partners-with-ripple-on-climate-friendly-national-digital-currency

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách