Průvodce » Olympus DAO pronásleduje nové ATH po nových nabídkách a partnerstvích

Olympus DAO pronásleduje nové ATH po nových nabídkách a partnerstvích

Olympus DAO pronásleduje nové ATH po nových nabídkách a partnerstvích

Rychle se vyvíjející svět blockchainové technologie nabízí širokou škálu přístupů a tokenomických modelů zaměřených na řešení blockchainového trilematu vytváření decentralizované, stabilní a bezpečné sítě.

Jeden tokenomický model, který za poslední rok zaznamenal několik variant, je model „rebase“, který je navržen tak, aby zůstatky tokenů mohly v čase kolísat v závislosti na změnách ceny tokenu a nabídky v oběhu.

Olympus (OHM) je rebase projekt, který za posledních šest měsíců upoutal pozornost mnoha lidí v kryptoprostoru – z velké části díky vysokému výnosu nabízenému stohovačům OHM, který je v současné době nad 7 000%.

Přístrojová deska Olympus. Zdroj: Olympus DAO

Co odlišuje Olympus od ostatních protokolů na trhu, včetně jiných rebase projektů jako Ampleforth (AMPL), je to, že namísto toho, aby se jeho hlavní token pohyboval kolem stabilní ceny bitcoinu ve výši 1 USD, je každý OHM algoritmickou rezervní měnou krytou košem aktiv, jako jsou DAI nebo FRAX, které jsou drženy v pokladně Olympus a poskytují OHM vnitřní hodnota, pod kterou nemůže klesnout.

Teorie sázení a lepení

Hlavní způsob, jak uživatelé Olympusu zvyšují hodnotu svých portfolií, je vložit OHM do protokolu a získat odměny za rebase.

Odměny Rebase se vyplácejí z výnosů z prodeje dluhopisů v síti a mohou kolísat v závislosti na počtu prodaných dluhopisů, sazbě odměny stanovené měnovou politikou a počtu vsazených OHM.

Dlouhodobá strategie v sázení v síti zahrnuje uzamčení OHM na protokolu na dostatečně dlouhou dobu, takže i když tržní cena tokenu klesne pod počáteční nákupní cenu, nárůst zůstatku vsazeného OHM by měl nakonec překonat pokles ceny a by potenciálně mohlo vést ke zvýšení celkové hodnoty.

Lepení na Olympu je v podstatě křížením mezi produktem s pevným příjmem, futures smlouvou a opcí. Dluhopisy jsou kótovány s podmínkami pro obchodování k budoucímu datu, které zahrnují předdefinované množství OHM, které dluhopis obdrží, jakmile bude rozhodování dokončeno.

Tyto možnosti propojení umožňují Olympusu DAO akumulovat vlastní likviditu, označovanou jako POL, která je důležitou součástí jejího celkového designu, protože více POL zajišťuje, že v obchodních skupinách je vždy uzamčena likvidita výstupu, což pomáhá usnadňovat tržní operace a chránit držitele tokenů.

Zpočátku byl projekt zahájen prostřednictvím počáteční nabídky Discord (IDO) ve výši 500 USD a do měsíce od uvedení na seznam cena rychle stoupla na 1 487 USD, než krach celého trhu ve druhém dubnovém týdnu stlačil cenu zpět na cenu kótování poblíž 163 USD. I když cena prudce klesla, sázkaři OHM pokračovali ve skládání mincí následující měsíc.

The $ OHM předprodej má nyní hodnotu 2,5 milionu dolarů, pokud jste ho drželi

Existuje méně než ~ 5 lidí pic.twitter.com/ruYiLKgJ92

– Jawsus Christ (@sayinshallah) 8. října 2021

Členové týmu Olympus DAO nedávno poukázali na to, že účastníci IDO, kteří nikdy nevložili své počáteční podíly, budou sedět na válečné truhle OHM s hodnotou přes 1 milion dolarů.

Související: Ministerstvo financí vykresluje zátah vůči stabilním bitcoinům, i když TetherDominance klesá

Rostoucí pokladnice a plány do budoucna

Jak trh Olympus roste, protokol také získává příjmy z odměn poskytovatelů likvidity, které jsou uloženy do pokladny projektu.

Podle údajů poskytnutých protokolem nyní pokladna Olympus DAO drží více než 100 milionů dolarů v pokladničních aktivech a je druhou největší pokladnicí v DeFi Uniswap.

Olympus také ukázal, že drží krok s nejnovějším vývojem v kryptoprostoru jako v poslední době hostil úřední hodiny k projednání dvou návrhů, kterým komunita čelí: vyhlídky na přidání LUSD do státní pokladny a zda by Olympus měl nasadit nedávno vydané Ethereum (ETH) řešení dvě vrstvy Arbitrum. Nedávno členové komunity TokeMAK hlasovali pro zahrnutí Olympus DAO do své sítě reaktorů a během příštího měsíce se očekává spuštění sázkové skupiny OHM/TOKE.

Denní graf OHM/DAI. Zdroj: TradingView

To se teprve uvidí, jak rebase projekty jako Olympus a Ampleforth bude fungovat v průběhu času, ale rychlý pohled na denní graf ukazuje, že cena OHM se obchoduje na 1 286 USD a na pokraji dosažení nového historického maxima.

Přestože je tento koncept jedním z novějších modelů, které se v krypto ekosystému objevují, jde o vývoj, který si získává pozornost, protože se zdá, že globální finanční systém přechází na nový měnový standard.

Názory a názory zde vyjádřené jsou výhradně názory autora a nemusí nutně odrážet názory Cointelegraph.com. Každá investiční a obchodní tah zahrnuje riziko, měli byste si při rozhodování provést vlastní průzkum.

Názory a názory zde vyjádřené jsou výhradně názory autora a nemusí nutně odrážet názory Cointelegraph.com. Každá investiční a obchodní tah zahrnuje riziko, měli byste si při rozhodování provést vlastní průzkum.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/olympus-dao-chases-a-new-ath-after-fresh-bond-offerings-and-partnerships

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách