Průvodce » Odměna Alchemix rugpull a Aave v. 2.5! 16. – 23. června

Odměna Alchemix rugpull a Aave v. 2.5! 16. – 23. června

Odměna Alchemix rugpull a Aave v. 2.5!  16. - 23. června

Po téměř měsíci konzultací s průmyslovými odborníky a novináři v rámci Cointelegraph i mimo něj jsme hrdí na to, že můžeme představit nový segment pro Finance Redefined, známý jako přední průmyslový zpravodaj DeFi: on-chain analysis.

Reportéři často hledají veřejné záznamy, aby podpořili příběhy, a blockchain se nijak neliší. Data se často používají, ale od analýzy peněženky falešného umělce Banksyho NFT až po sledování vykořisťovatelských peněženek v návaznosti na hackery, ale pravděpodobně ne v takové míře, jak by mohla být.

Například existuje peněženka široce známá jako peněženka Marka Cubana, sériového podnikatele a majitele Dallasu Mavericks. Mnohokrát se nepřímo a přímo doxxed – adresa je vlastníkem markcuban.eth, pro sbohem. A přesto, když oznámí, že do něj investoval Polygon (nebo algo stabilní shitcoin, RIP Titan) je to novinka, ale když dělá pohyby na peněžence v reálném čase…. kryptoměnový průmysl to ignoruje?

Hlášení transakcí v peněžence je však plné komplikací. Jak mi řekl Sam Trabucco z Alameda Research v Miami, „doxxed“ peněženky Alameda vědí, že jsou doxxed („kontaminovaný“ je termín, který používají interně), a pokus o interpretaci nákupu z „známé“ peněženky může být jen zábleskem malá část mnohem většího obrazu – Alameda může být zajišťována jiným účtem a veřejné nákupy / prodeje jako takové nakonec nejsou náznaky širšího názoru na aktivum.

Podívejte se na toto vlákno na lidi, kteří se snaží odhalit, co Alameda dělá s CRV jako příklad – honění za ocasem a narativní flip-flop je extrémní:

Alpha Leak!
Přemýšleli jste, proč Sam skládá své $ CVX každý den?? Ale rn, kupuje zpět !!https://t.co/e7kKO1e2QG
1 / Pravděpodobně ovládá cenu, aby se hromadil více a více! Mohlo by to být dobré znamení, @ConvexFinance => FTX brzy?

– Ade- $ CRV maximalista (@ MrFro92) 15. června 2021

Navzdory dostatečným důkazům, pokud Mark Cuban někdy vyšel a řekl, že peněženka není jeho – nezáleží na tom, jestli má ENS, nezáleží na tom, jestli si to v minulosti dokonce nárokoval – my jako zásuvky, nemají způsob, jak definitivně dokázat opak, a jako takové je výslovné propojení jednotlivce nebo instituce s peněženkou nepřijatelné bez ohledu na množství nepřímých důkazů.

Takže jsme chodili po špičkách, přemýšleli a přemýšleli a přemýšleli o tom ještě víc. On-chain data jsou jak veřejná, tak divoce nedostatečně využívaná zpravodajskými službami, ale je to nový typ zdroje z hlediska žurnalistiky a skutečně nezmapované etické základny.

Některá jazyková rozhodnutí, která jsme učinili, se mohou zdát trochu tupá, ale jsou měřená a považujeme je za vhodné. Dejte nám vědět, co si myslíte.

Doufáme, že se vám náš první díl líbí, s laskavým svolením Billa Zeroxa aka @ 0xbilll:

Analýza odměňování společnosti Alchemix rugpull

Po vytáhnutí koberce zoufalí členové komunity obvykle prosí vývojáře, aby vrátili ukradené finanční prostředky, a kanály sociálních médií se staly chaotickými – naplněné příběhy tragické ztráty a zbídačených zdravotních sester. Dává to jen smysl, že v prvním „reverzním koberci“ v historii DeFi jsou to vývojáři, kteří prosí komunitu o vrácení finančních prostředků. Velkým rozdílem je, že komunita namísto ignorování požadavků, jak to vykořisťovatelé často dělají, zdánlivě odpověděla.

Minulý týden Alchemix utrpěl chybu, při které uživatelé odcházeli s 2262 ETH (téměř 4,5 milionu USD, i při nedávném poklesu cen) v tom, čemu se říká vůbec první „reverzní koberec“. Místo použití finančních prostředků ze státní pokladny nebo těžby nového tokenu, kroků, které přijaly jiné protokoly k vrácení ztráty po chybě nebo hacku, je tým Alchemix ptát se uživatelů kdo měl prospěch z vrácení ETH.

Výměnou Alchemix slibuje uživatelům 1 ALCX za 1 vrácený ETH. Pokud uživatelé, kteří využili této chyby, vrátí celou částku ETH, kterou mohli stáhnout, tým říká, že velkorysí vykořisťovatelé také obdrží „speciální“ NFT, který zahrnuje „dosud neurčenou funkcionalitu v Alchemix DAO. “

Pokud jste měli prospěch z reverzní koberce, pak prosím zvažte, že se stanete legendou Alchemix a vrátíte peníze zdarma.

Každý bit se počítá a všichni přispěvatelé si budou pamatovat https://t.co/GqkkIBG9Ma

– scoopy trooples (@scupytrooples) 21. června 2021

I když jsou netradiční – jako nejlepší věci v DeFi – na první pohled jejich žádost o komunitu byla úspěšná. Při pohledu pod kapotu však bylo zjištěno, že většina prostředků byla věnována od jednoho altruistického vývojáře Alchemist, zatímco účty, které odcházely s největším počtem ETH, nevykazují žádné známky toho, že by tyto prostředky vrátily.

Data z řetězce ukazují, že většina „vrácených“ finančních prostředků přišla ve formě členů komunity, kteří darovali ETH, na rozdíl od uživatelů, kteří ETH vraceli, které jim chyba umožnila nárokovat.

Od dnešního odpoledne bylo vráceno 1129,85 ETH. Když to rozebráme, 358,21 ETH (~ 32%) pochází od uživatelů, kteří z této chyby profitovali, zatímco 771,64 ETH (~ 68%) bylo darováno členy komunity.

Data převzata z Dune Dashboad díky 0xGranger v ~ 2:45 EST 23. června; https://duneanalytics.com/queries/66340/132563

Největším dosud darovaným darem je neuvěřitelných 730 ETH od zjevného vývojáře Alchemist s ENS handle n4n0.eth. Z exploitu nedostali ETH, takže si pravděpodobně sáhají do vlastních kapes – svědectví jejich víry v Alchemix a jejich touhy učinit protokol celistvým.

Když byl vyvolán v Alchemixově sváru, n4n0 jednoduše řekl: “Jsem v tom pro technologii.”

Screenshot převzatý z oficiálního kanálu Alchemix Discord

Stejný název twitterového profilu uvádí jejich roli jako „codemonkey @ http://alchemix.fi. “

Kromě daru 730 ETH n4n0.eth přispělo 196 dalších adres celkem 41,64 ETH. Zatímco některé adresy mohou spekulovat, že ti, kdo darují, budou mít nárok na budoucí airdrops, odpověď také ukazuje, že komunita chce, aby Alchemix uspěl.

Podíváme-li se na adresy, které dostaly přebytek ETH z exploitu, prvních 20 adres odešlo s téměř 1 800 ETH v rozmezí od 25 do 500 ETH. Z nich zatím pouze čtyři adresy vrátily celou částku, se kterou vystoupili, celkem 174 ETH.

Jedna z těchto adres, themockingjay.eth, vrátila 40 ETH, které mohli kvůli chybě stáhnout. Jejich adresa ukazuje, že jsou aktivními uživateli DeFi a příznivci raných alchymistů, jak prokázali apeing do pool 2 pár dní po spuštění protokolu.

Zerion v současné době ukazuje čisté jmění themockingjay.eth na více než 2 miliony dolarů, což ukazuje, že jsou charakteristické pro uživatele DeFi, kteří jsou v pozici, aby podporovali protokol, na rozdíl od toho, jak s prostředky pokračovat.

S příslibem NFT a šancí žít navždy v historii Alchemix / DeFi / Crypto by možná reakce zde neměla být překvapením.

Přihlaste se k odběru týdenních zpráv DeFi, než se objeví na hlavním webu!

Aave 2.5, a airdrops přijít

Jako mnoho protokolů DeFi, Aave nemá ‚rostoucí bolesti ‘natolik, že projekt klíčí křídla.

Bývalá trvalá top 10 na žebříčcích webových stránek, nyní jsou konečnou jedničkou v DeFi s téměř 17 miliardami dolarů v TVL na pozadí velmi úspěšného programu těžby likvidity. V rozhovoru pro Cointelegraph Aave spoluzakladatel Stani Kulechov zvážil stejný problém, kterému nyní čelí desítky protokolů: jak pokračovat ve výbušném růstu ve stále komplikovanějším systému?

“Nyní je otázkou, jak můžeme růst stejným tempem a také rozšiřovat růst, jak přicházejí nové projekty, protože do celého ekosystému přicházejí nové nápady a inovace?” Zeptal se.

První krok pro Aave aplikuje to, co funguje, do nových prostředí. Tým pracuje na řídícím můstku, který umožňuje uživatelům hlasovat o vrstvě 1 pro rozhodnutí, která se budou vztahovat na různé implementace vrstvy 2 na trhu, což umožní „decentralizované rozhodování napříč řetězci,“ říká Kulechov. Tato nová funkce bude k dispozici během několika týdnů.

Přicházejí však také větší změny:

“Věříme, že budoucnost je více aktiv a více řízení.” […] To znamená, že v komunitě budeme mít inkluzivnější rozhodování. “

Správa více aktiv – řekněme, držitelé AAVE a BAL hlasující o konkrétním návrhu AAVE – bude samozřejmě zcela novým experimentem a přichází s konkrétními úvahami pro komunitu.

Podle Staniho názoru, která jiná aktiva než AAVE by měla určit AaveOsud do značné míry závisí na synergii. Nakonec bude na držitelích AAVE, aby hlasovali o tom, kdo se dostane dovnitř, ale Stani ukázal na protokoly jako Balancer – kteří mají nadcházející hlubokou integraci s Aave uložit nevyužitou likviditu AMM do skupin půjček – jako primární možnost v rámci správy více aktiv. Podobně MakerDAO buduje systém, do kterého protokol ukládá DAI Aave, a poté použije aDAI jako kolaterál ve speciálních trezorech na pomoc při likvidačních likvidacích – další hluboká integrace, která by možná vyžadovala zahrnutí MKR do správy více aktiv.

Toto je součástí širšího rámce pro EU Aave po případném odchodu jádra týmu z projektu Aave spuštění v3. V tomto bodě, hlavní uživatelé Aave protokol (včetně dalších protokolů, které mohou používat Aave), by měli rozhodovat o jeho parametrech.

Ve výsledku může přijít den, kdy hlasují nejvýznamnější Aave správa pochází z adres řízených jinými komunitami správy.

Co kdyby existoval protokol sociálních médií postavený na protokolu DeFi Protocol ..?

– Aave (@AaveAave) 17. dubna 2021

Ale co bude hlavní vývojový tým dělat po spuštění Aave v3? Protokoly sociálních médií? Vysoká móda na blockchainu? A bude to zahrnovat potenciálně lukrativní výsadky současných držitelů AAVE? Kulechov nebyl plný detailů (navzdory svým podivným tweetům na toto téma sem a tam), ale pokud jde o možné airdrops, dělal voskovou filozofii:

“Dva klíčové principy jsou distribuce – jak zmocníte.” Aave komunita, když distribuujete nová aktiva – a za druhé, jak můžete pomocí tokeneconomics posílit svůj produkt a vaši komunitu. “

Jako příklad zmocnění komunity ukázal Stani vsadil Aave, stAAVE, který slouží k zastavení protokolu jako pojistného fondu pro případ schodkové události. Vkládání do tohoto fondu odměňuje uživatele větším AAVE, a tedy větší mocí správy – v konečném důsledku pomocí tokenu k odměně za hlubší zapojení.

Vývoj modelu zpětného chodu – známého také jako Aavenomics, dokument, který vysvětlil, jak by protokol přilákal likviditu, a bezpečnost, která by tuto likviditu podpořila – trval šest měsíců. Stani uvedl, že tým se usadil na modelu, kde „token AAVE se stává způsobem, jak přenášet riziko na členy komunity, protože právě oni rozhodují na základě rizik.“ To nutí komunitu více se angažovat, protože nese riziko, ale přiměřeně je odměňuje.

Kulechov vyjádřil skepsi v tom, že pro nové projekty od základního týmu bude zapotřebí nových tokenů, protože „můžete vytvořit hodnotu pomocí nových protokolů přímo v ekosystému, který máte, a posílit tam současnou hodnotu.“ Poznamenal také, že Synthetix model, který povede v příštích měsících ke čtyřem novým tokenům, může mít nevýhody: „Riziko je, že pokud přijdete na trh s pěti novými tokeny, můžete trochu rozředit hlavní aktivum a komunitu tam a rozdělit svou komunitu . “

Potenciální tukové kapky stranou, nyní se zaměřujeme na nadcházející „Aave v. 2.5, “předposlední aktualizace před v3.

Vstupte do DeFi Decade

– stani.eth = (⬤_⬤) = (@StaniKulechov) 17. června 2021

Aave 2.5 přichází se zaměřením na zmírňování rizik. Tato aktualizace bude zahrnovat omezení dodávek a půjček určitých aktiv a vylepšené mechanismy likvidace – to, co Stani nazývá „finální verze před konečným protokolem, který jsme chtěli postavit (v3)“, a poté komunita převezme protokol a jeho vývoj zcela . Tým společnosti Parafi Capital, který byl spoluautorem návrhu na těžbu likvidity Aave, jsou někteří z hlavních architektů generální opravy.

Nakonec, zatímco Aave tým pokračuje v iteraci a učení se od ostatních protokolů, říká Stani druh odvážného experimentování Aave udělal (a dělá) stále je nejlepší cesta vpřed pro vesmír:

“Nejlepší způsob, jak dělat věci, je experimentovat.” Skutečně musíte selhat v tokeneconomics, než najdete něco, co skutečně funguje. “
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/finance-redefined-alchemix-rugpull-remuneration-and-aave-v-2-5-june-16-23

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách