Průvodce » Od implementace EIP-1559 v srpnu byl spálen jeden milion ETH

Od implementace EIP-1559 v srpnu byl spálen jeden milion ETH

Od implementace EIP-1559 v srpnu byl spálen jeden milion ETH

V příspěvku na Twitteru zveřejněném ve středu společnost CryptoRank pro výzkum blockchainu odhalila, že od zavedení protokolu EIP-1559 v srpnu v rámci londýnského hard forku bylo spáleno více než 1 milion Ether (ETH) v hodnotě 4,24 miliardy dolarů. Protokol EIP-1559 reformoval Ethereum poplatkový trh, úprava limitu pro poplatky za plyn a zavedení funkce vypalování, která stáhne část transakčních poplatků na blockchainu z oběhu, a bude trvale zrušena.

Mezi pozoruhodné decentralizované aplikace odpovědné za příspěvky k vypalování tokenů patří oblíbené nezaměnitelné tokeny neboli NFT, platforma OpenSea.io a hra Axie Infinity s výdělkem NFT. Dále objem transakcí z decentralizovaných burz jako např Uniswap, 1incha Sushiswap tvořil velkou část spalování ETH. ETH se také spálí z převodů ze stablecoinů jako Tether (USDT) a USD Coin (USDC) postavený na Ethereum blockchain. A konečně, uživatelé peněženky v MetaMask a ti, kteří provádějí pravidelné ETH transakce, také přispěli k většině síťových aktivit.

@Ethereum mechanismus pro pálení transakčních poplatků odstranil 1 mil #ETH z oběhu sítě od doby, kdy vstoupila v platnost.

https://t.co/oLDJyg9PyC pic.twitter.com/FwkmI8lL6x

— Platforma CryptoRank (@CryptoRank_io) 24. listopadu 2021

Podle data z Ultra Sound Money se každou minutu spálí 7,67 ETH a každý den se spálí až 11 042 ETH. Při současném tempu se ročně spálí přibližně 4 miliony ETH. Blockchain však v současnosti emituje asi 5,4 milionu ETH ročně. Proto, Ethereum síť je stále inflační na čistém základě.

To vše se příští rok změní Ethereum Upgrade 2.0 bude spuštěn někdy v příštím roce, čímž dojde k přechodu sítě z konsenzu proof-of-work na proof-of-stake, kde odměny za sázky budou mnohem nižší než odměny za těžbu. V důsledku toho by se snížila rychlost emisí blockchainu hluboko pod rychlost spalování, čímž by se vytvořil deflační ekosystém. Ultra Sound Money předpovídá, že maximální nabídka ETH dosáhne na začátku roku 2022 119,7 milionu, než začne klesat.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/one-million-eth-worth-have-been-burned-since-the-implementation-of-eip-1559-in-august

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách