Průvodce » Metaverse je příležitostí ve výši 1 000 Kč poté, co uživatelé 10x zvýší: Zpráva ve stupních šedi

Metaverse je příležitostí ve výši 1 000 Kč poté, co uživatelé 10x zvýší: Zpráva ve stupních šedi

Metaverse je příležitostí ve výši 1 000 Kč poté, co uživatelé 10x zvýší: Zpráva ve stupních šedi

Krypto investiční gigant Grayscale zveřejnil býčí zprávu o Metaverse, v níž odhaduje, že „tržní příležitost“ pro uvedení Metaverse do hlavního proudu může mít v příštích několika letech hodnotu přes 1 bilion dolarů.

Zpráva z listopadu s názvem „The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies“ vytvořili vedoucí výzkumu ve stupních šedi David Grider a výzkumný analytik Matt Maximo. Duo zkoumá rozvíjející se sektor především z pohledu otevřených světů Metaverse podporovaných „propojenou krypto-ekonomikou“, jako je např. Decentraland.

Zpráva zdůrazňuje, že platformy Metaverse integrované s kryptografickými tokeny, decentralizovanými finančními službami (DeFi), jako jsou sázky a půjčky, NFT, decentralizované řízení a decentralizované cloudové úložiště, „vytvořily nový online zážitek“, který rychle přitahuje nové uživatele.

Při analýze dat „globálních všech aktivních metaverse peněženek“ od začátku roku 2020 se zjistilo, že uživatelská základna od té doby vzrostla 10x a v červnu 2021 se pohybovala na přibližně 50 000.

“Ve srovnání s ostatními segmenty Web 3.0 a Web 2.0 jsou uživatelé virtuálního světa Metaverse stále na začátku, ale pokud současná míra růstu zůstane na své současné trajektorii, má tento vznikající segment potenciál stát se v nadcházejících letech hlavním proudem.”

Zpráva zdůrazňuje, že není nedostatek VC, kteří se snaží využít potenciál sektoru. Podle zprávy činily finanční sbírky ve 3. čtvrtletí 1 miliardu dolarů na hraní blockchainu. To představovalo 12 % celkového fundraisingu pro celý krypto sektor ve čtvrtletí, což jej řadí mezi „top subsectors“ v rámci kategorie Web 3.0 a NFT.

Tržní příležitost

Výzkumníci zaznamenali řadu klíčových dynamik, které by mohly významně přispět k růstu sektoru Metaverse, včetně rostoucího průměrného volného času a peněz utracených na digitální koníčky, kulturního posunu od prémiových her k hraní zdarma a inovací Web 3.0, jako je např. jako play-to-earn (P2E).

Globální příjmy z hraní ve virtuálním světě dosáhly v roce 2020 celkem 180 miliard USD, přičemž „prémiové výdaje“ představovaly přibližně 40 miliard USD, přičemž se odhaduje, že sektor by mohl do roku 2025 získat více než 400 miliard USD, především díky modelu výdajů ve hře.

Zpráva tvrdí, že tento posun „se dále zrychluje s přechodem z uzavřených firemních Metaverses Web 2.0 na Web 3.0 otevřené krypto sítě Metaverse“ kvůli potenciálu hry a výdělku, který představují.

„Virtuální světy Web 3.0 Metaverse těžily z rychlých inovací a nárůstu produktivity. Krypto virtuální světy vytvořily multimilionový primární a sekundární trh pro tvůrce a vlastníky aktiv odstraněním kapitálových kontrol a otevřením jejich digitálních hranic kapitalismu volného trhu,“ píše se ve zprávě.

Související Metaverse a blockchain herní altcoiny rally Bitcoin hledá podporu

Cena nativních tokenů pro otevřené platformy Metaverse jako např Decentraland (MANA) a The Sandbox (SAND) byly v poslední době na roztrhání, získaly 49 % a 102 % a v době psaní tohoto článku seděly na 5,03 a 7,60 dolarech.Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/the-metaverse-is-a-1t-opportunity-after-users-increase-10x-grayscale-report

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách