Průvodce » Litecoin cena dosáhne maxima 400 USD, ale rally LTC hrozí přehřátí

Litecoin cena dosáhne maxima 400 USD, ale rally LTC hrozí přehřátí

Litecoin cena dosáhne maxima 400 USD, ale rally LTC hrozí přehřátí

Litecoin (LTC) prolomil hranici 400 $ a v pondělí dosáhl na Bitstampu nové nejvyšší ceny 414 $.

Problém s nákupem Litecoin je, že se to za velmi malé období stalo příliš drahé. Desátá největší kryptoměna na světě podle tržní kapitalizace má hodnotu o 215% vyšší, než byla na začátku letošního roku, a to z 124,42 USD na nové rekordní maximum 413,90 USD.

Jeho masivní rally porazila tradiční trhy v letošním časovém rámci, přičemž mnoho nezávislých analytiků nyní předpovídá pohyb směrem k 500 $.

Rotační obchodování

Okouzlující návraty v Litecoin trh přišel na paty širokého vzestupu na trhu kryptoměn. Nejvýznamnější soupeři altcoinových kryptoměn, včetně Etheru (ETH), XRP, Cardano (ADA) a mnoho dalších, vykázalo lepší zisky, s Dogecoin (DOGE), vtipná kryptoměna, která v jednom bodě vzrostla o více než 17 000% YTD.

Jason Lau, provozní ředitel společnosti OKCoin – obchodu se kryptografickými službami se sídlem v San Francisku – zdůraznil inverzní korelaci mezi Litecoin a Dogecoins tím, že směnné kurzy DOGE / USD poklesly o 12% v období, kdy došlo k vyššímu kurzu LTC / USD o 12%.

Takže … rotují lidé z$ DOGE (-12%) do $ LTC (+ 18%) ?? https://t.co/DQmWqXu5fp pic.twitter.com/l3GH2cSbic

– Jason Lau (@jasonklau) 10. května 2021

Mezitím Litecoin Index dominance, metrika, která měří LitecoinSíla vůči zbytku trhu s kryptoměnami vzrostla z 0,96% v neděli na 1,11% v pondělí. To dále odráží sentimentální posun k Litecoin trhy jako jiné alternativní kryptoměnové rally vykazují známky ochlazení.

Litecoin Index dominance se zotavuje uprostřed rotačního obchodování. Zdroj: LTC.D na TradingView.com

Ale Litecoin se nyní potýká se stejnými riziky nadhodnocení, která způsobila DogecoinCena v předchozích relacích klesla až o 33%. Jádrem této medvědí analogie je klasický indikátor hybnosti oscilátoru, přezdívaný jako index relativní síly (RSI), který historicky předpovídal potenciální zvraty cen na globálních trzích. Nyní vypráví stejný příběh Litecoin.

Litecoin překoupeno?

Denní graf LTC / USD ukazuje jeho RSI na inflexní úrovni poblíž 79,02. To je 9 bodů nad hranicí překoupenosti, což dříve vedlo k cenovým korekcím.

Litecoin cenová reakce na vyšší úrovně RSI v nedávné historii. Zdroj: LTCUSD na TradingView.com

Krátkodobý trendový zvrat v Litecoin trh – až jeho RSI dosáhne – vede cenu k testování 20denního exponenciálního klouzavého průměru (zelené vlny) jako dočasné podpory. Mezitím rozšířený výprodej vyzve obchodníky, aby zacházeli s 50denním jednoduchým klouzavým průměrem (modrou vlnou), který funguje jako primární downside cíl.

Proto potenciální zpětné získání po nedávném výbušném pohybu riskuje, že pošle LTC / USD na 252–310 $ na základě současných ocenění klouzavého průměru.

Makroekonomické katalyzátory

Kromě technických řešení makroekonomické katalyzátory nadále podporují trhy s kryptoměnami jako celek.

A studie provedený Charlesem Schwabem ukázal, že více než 51% investorů Millennials a Generation Z by s větší pravděpodobností investovalo do kryptoměn než do tradičních akcií. Jejich zájmy v rozvíjejícím se sektoru digitálních aktiv vzrostly v důsledku obav z inflace a znehodnocení dolaru, zejména když centrální banky po celém světě reagují na pandemii koronavirů uvolněním měnové politiky.

Federální rezervní systém Spojených států například objasnil, že bude pokračovat ve svém programu nákupu aktiv za 120 miliard dolarů měsíčně při zachování srovnávacích sazeb blízko nuly minimálně do roku 2023. To snížilo náklady příležitosti držet tradiční bezpečné ráje, jako jsou dluhopisy a dolary mezi regionální investoři.

Mezitím korelace mezi Bitcoin (BTC) a Litecoin stojí blízko 0,40, podle data shromážděné z Crypto Watch.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/litecoin-price-hits-400-all-time-high-but-ltc-rally-at-risk-of-overheating

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách