Průvodce » ‚Kultivovat ‘ Bitcoin komentáře nositele Nobelovy ceny zasáhly srdce BTC

‚Kultivovat ‘ Bitcoin komentáře nositele Nobelovy ceny zasáhly srdce BTC

‚Kultivovat ' Bitcoin komentáře nositele Nobelovy ceny zasáhly srdce BTC

Dlouholetý kritik kryptoměn a ekonom Nobelovy ceny Paul Krugman ve středu v tweetu uvedl, že Bitcoin (BTC) mohl velmi dobře přežít donekonečna, ale pouze jako zásadně zbytečný kult.

Krugmanova ostrá slova byla vyzvána v reakci na středeční propad trhu, který způsobil, že řada mincí ztratila téměř 50% hodnoty, což mělo za následek téměř 1 bilion dolarů v hodnotě opuštění globálního tržního stropu, než oživení odrazilo část této částky zpět.

“O tom moc nepíšu.” Bitcoin protože není třeba diskutovat o žádných zásadách, “ tweetoval Krugman, který psal o Bitcoin již v roce 2013 ve svém blogu New York Times a nazval jej “zlo” v době, kdy.

“BTC není nová inovace; existuje od roku 2009 a za celou tu dobu se zdá, že pro něj nikdo nenašel žádné dobré legální využití. Není to vhodný prostředek směny; není to stabilní úložiště hodnoty; rozhodně to není účetní jednotka, “ pokračoval Krugman, zaměřil se na dva případy použití, které se obecně připisují Bitcoin: platební prostředek a uchovávač hodnoty.

Zatímco věřící kryptoměny se mohou rychle bránit Bitcoin proti jakýmkoli a všem útokům (vnímaným nebo skutečným), Krugmanova kritika zvoní mnoha postavami v prostoru kryptoměny, kteří věří BitcoinUžitek byl v posledních letech omezen nedomyslnými a zavádějícími rozhodnutími o vývoji.

Například, BitcoinPrůměrný poplatek za transakci na konci dubna vzrostl až na 62,77 USD – jediná statistika, která způsobí BitcoinPřipisuje se nám pověst každodenní měny, která se nám rozplyne před očima. Je to z velké části proto, že Bitcoin velikost bloku je stále omezena na 1 MB (aplikace třetích stran tento údaj poněkud zvyšují), přestože je schopen mnohem vyšší propustnosti transakcí.

Debata o velikosti bloku způsobila roztržku v Bitcoin komunita v roce 2017 a viděla, jak se frakce velkého bloku odtrhla a vytvořila Bitcoin Hotovost (BCH). Bitcoin Hotovost zvýšila velikost bloku základního protokolu na 8 MB a poté na 32 MB ve snaze dosáhnout vize elektronické hotovosti typu peer-to-peer, kterou stanovil Satoshi Nakamoto v původním dokumentu.

Bitcoin po odmítnutí vývojářů zvýšit velikost bloku následoval narativní posun, ve kterém Bitcoin byl rebrandován jako „digitální zlato“ – uchovávač hodnoty, a ne něco, co by bylo použito jako transakční měna. Tento posun byl zdůvodněn jako nezbytný, protože zvětšení velikosti bloku tak, aby zahrnovalo více transakcí, by znamenalo, že blockchain se zvětší a bude vyžadovat více místa na pevném disku od operátorů uzlů v průběhu času.

Odpůrci vize digitálního zlata tvrdí, že místo na pevném disku každým dnem roste levněji a nepředstavuje překážku pro případné těžaře nebo provozovatele uzlů. Pouze od roku 2015 jsou průměrné náklady na místo na pevném disku na gigabajt skutečně vysoké klesl z 0,038 USD na současnou cenu 0,021 USD, která byla svědkem v době zveřejnění. The 400 GB Bitcoin blockchain se vejde 25krát na spotřebitelský pevný disk, který lze v současné době zakoupit kolem 200 $.

A zatímco analytici tvrdí Bitcoin nakonec někdy v budoucnu najde cenovou stabilitu, ten den ještě nenastal. Nedávná volatilita cen je toho zjevnou připomínkou, stejně jako neustálý tok velkých částek BTC k centralizovaným burzám, protože velryby neustále usilují o výkyvy na trhu.

Krugman uvedl vnímanou hodnotu Bitcoin spočíval na iluzi, že se jednalo o technologické řešení hrozícího kolapsu systému fiat, něco, co navrhoval, bylo libertariánské pošetilost.

“Jeho hodnota spočívá na vnímání, že se jedná o technologicky propracovaný způsob, jak se chránit před nevyhnutelným kolapsem nekrytých peněz, který přichází jednou z těchto dnů, nebo možná jedním z těchto století,” řekl Krugman řekla dodal: „Nebo, jak říkám, liberální derp plus technobabble.“

Krugman podepsal týden dramatu v krypto prostoru rozšířením ostnaté olivové ratolesti až k Bitcoin dav. Navrhl Krugman Bitcoindlouhověkost byla zajištěna, ale pouze proto, že do jejího „kultu“ byli neustále přijímáni noví členové.

“Ale já jsem se vzdal předpovídání hrozícího zániku.” Vždy se zdá, že existuje nová plodina věřících. Možná si to představte jako kult, který může přežít donekonečna, “řekl řekl.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/cultish-bitcoin-comments-by-nobel-prize-winner-strike-at-heart-of-btc

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách