Průvodce » Kazachstán očekává jaderné řešení

Kazachstán očekává jaderné řešení

Kazachstán očekává jaderné řešení

Exodus Bitcoin těžaři z Číny do Kazachstánu přispěli k energetické krizi, kterou prezident středoasijské země navrhl řešit jadernou energií.

Kazašské ministerstvo energetiky má připisováno 8% nárůst domácí spotřeby elektřiny v průběhu roku 2021 až Bitcoin horníků. Země obdržela nejméně 87 849 Bitcoin těžební stroje od čínských společností zatím letos po tvrdém zásahu Číny proti těžbě kryptoměn, podle údajů z Financial Times.

Podstatné zvýšení poptávky vedlo k deficitu domácí dodávky elektřiny a přispělo k nespolehlivému poskytování elektřiny, podle na Kazachstan Electricity Grid Operating Company. Prezident Tokajev to řekl bankéřům 19. listopadu Setkání že si myslí, že vybudování jaderné elektrárny pomůže zmírnit tlak na elektrickou infrastrukturu jeho země:

“Při pohledu do budoucnosti budeme muset učinit nepopulární rozhodnutí o výstavbě jaderné elektrárny.”

Zatímco Tokajev k návrhu nepřipojil Bitcoin využití těžební energie, neudržení těžařů v zemi by mohlo ohrozit odhadované daňové příjmy ve výši 1,58 miliardy dolarů, které těžaři představují. Nedostatek energie si již vynutil Bitcoin těžební tržiště Xive opustit Kazachstán. Didar Bekbau, spoluzakladatel Xive, řekl v 25. listopadu tweet že musel zavřít těžařskou farmu své společnosti kvůli „omezeným dodávkám elektřiny ze sítě“.

Je trochu smutné zavřít naši důlní farmu na jihu KZ. Poslední kontejner je připraven k odeslání. Tolik práce, lidí, naděje jsou zničeny. Riziko země se hrálo pic.twitter.com/J8ZMg6GeUI

— Didar (@didar_bekbau) 24. listopadu 2021

Kazachstán je nyní domovem 50 registrovaných kryptotěžebních společností a neznámého počtu neregistrovaných.

Související: „Jsme první těžař kryptoměn na světě a nevidíme prakticky žádnou finanční návratnost,“ říká prezident Kazachstánu Tokajev

Rozhodnutí o výstavbě nových jaderných elektráren je v zemi, která utrpěla jadernou katastrofu, vážné vypadnout z testování zbraní během sovětské okupace. Poslední jaderná elektrárna v Kazachstánu Zavřeno v roce 1999.

O 88 % energie Kazachstánu v současnosti pochází z elektráren spalujících fosilní paliva.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-mining-power-crunch-kazakhstan-looks-toward-nuclear-solution

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách