Průvodce » Jak se zatím vyvíjí seznam Nasdaq společnosti Coinbase

Jak se zatím vyvíjí seznam Nasdaq společnosti Coinbase

Jak se zatím vyvíjí seznam Nasdaq společnosti Coinbase

14. dubna bylo mnoha nadšenci kryptoměn po celém světě považováno za zlomový okamžik pro odvětví digitálních aktiv, protože označilo den, kdy Coinbase, jedna z největších kryptoobchodních platforem na světě, debutovala na Nasdaq prostřednictvím přímého výpisu . Jak si lze představit, náskok až do této chvíle byl plný tržního nárůstu, s Bitcoin (BTC) navýšení na cenový bod 64 800 $ denně před uvedením seznamu na trh.

V období před debutem společnosti Coinbase v Nasdaq byla referenční cena COIN stanovena na pouhých 250 $, přičemž všichni zaměstnanci společnosti obdrželi celkem 100 akcií. A co víc, ve skutečném kryptografickém módu debutoval COIN v útlumu volatility, kdy ceny akcií prudce stouply na přibližně 430 $ jen několik minut po zahájení obchodování.

Po tomto pozitivním cenovém pohybu se však hodnota COINu drasticky propadla – a to vše během několika hodin – a konečně zakončila svůj debut na slušném cenovém bodě 328 $. Od té doby hodnota COINu nadále rostla vznášet se mezi 320 a 345 USD, usazování na spodním konci tohoto rozmezí přesně týden po zařazení na seznam. V době psaní tohoto článku se uvádí, že celková tržní kapitalizace akcií má hodnotu necelých 64 miliard dolarů, což je něco mimo dříve odhadovaných 100 miliard dolarů.

Skutečný průlom nebo jen hodně humbuku?

COINův debut v tradičním finančním sektoru je široce považován za důležitý krok vpřed pro kryptoměnový průmysl, zejména proto, že poskytuje investorům – kteří by jinak nemuseli mít zájem o obchodování s digitálními aktivy – nepřímou expozici kryptoměnám.

Jelle Pol, projektový manažer pro první tři blockchainové projekty nadnárodní společnosti Shell a obchodní ředitel pro Dusk Network – blockchainový protokol orientovaný na soukromí – řekl společnosti Cointelegraph, že jeho přímý seznam je potenciálně velmi zajímavým probuzením. -up výzva pro společnosti a regulační orgány, které se stále drží úhlu „cokoli, co souvisí s krypto je špatné“, a dodává:

“Tržní kapitalizace společnosti COIN nyní převyšuje kumulativní zhodnocení většiny největších světových tradičních burz cenných papírů a dělali to roky místo desetiletí.” Je jasné, že fungují podle nejvyšších standardů, jinak by seznam Nasdaq nepřipadal v úvahu, takže se zdá, že v tomto případě se samoregulace nesmírně vyplatila. “

Ve skutečnosti, když seznam Coinbase potenciálně překlenul propast mezi tradičním finančním sektorem a kryptoměnou, zdá se, že rostoucí počet mainstreamových hráčů je na COIN docela býčí. Například newyorská firma pro správu aktiv Ark Invest rychle získal více než 1 milion akcií – v současné době v hodnotě kolem 350 milionů USD – které budou rozloženy do tří nabídek fondů obchodovaných na burze.

Dále je třeba zmínit, že v roce 2013 byla americká firma rizikového kapitálu Union Square investováno v Coinbase za 0,20 USD za akcii, což společnosti v zásadě umožňuje shromáždit celkovou částku akcií, která má nyní hodnotu více než 4,6 miliardy USD.

To znamená, že největším podporovatelem společnosti je zdaleka gigant rizikového kapitálu Andreessen Horowitz prostřednictvím svého kryptofondu A16z, „který vlastní akcie kryptoburzy v hodnotě přibližně 9,7 miliard dolarů“. Podle informací obsažených v prospektu společnosti Coinbase, jen sedm měsíců po ukončení podnikového kola financování série A, A16z vedený kolo série B v hodnotě 25 milionů USD, nákup akcií za 1 $ za kus.

Následně byla společnost schopna v říjnu 2019 nakoupit akcie v hodnotě 57,1 milionu dolarů, od Union Square za 23 dolarů za kus a poté dalších 30 milionů dolarů v akciích Coinbase za 28,83 $ za akcii jen o 12 měsíců později.

Mimo Union Square a A16z je fintech zaměřená riziková společnost Ribbit Capital třetím největším investorem v Coinbase, přičemž společnost vlastní celkem 12 milionů akcií kryptoměny v hodnotě přibližně 3,9 miliardy dolarů prostřednictvím kola financování série A. Někteří z dalších hlavních hráčů, kteří získali část akce patří Tiger Global, Institutional Venture Partners, AH Equity Partners a DFJ Growth.

Zprávy o zasvěcených činnostech dále naznačují, že řada investorů Coinbase v rané fázi, stejně jako členové její výkonné mosazi, krátce po přímém kotování prodala akcie v hodnotě miliard. Například finanční ředitel společnosti Coinbase Alesia Haas prodal přibližně 255 500 akcií za 388,73 USD za akcii při zachování určitých opcí. Podobně Brian Armstrong, současný generální ředitel platformy, prodáno 749 999 akcií ve třech transakcích za různé ceny, se započtením kolem 291 milionů USD.

Jak již bylo řečeno, zatímco podání původně vypadalo, že vykresluje obrázek, kdy několik vedoucích pracovníků Coinbase prodalo velkou část svého podílu ve firmě za účelem získání hezkých zisků, zástupce společnosti Coinbase řekl společnosti Cointelegraph, že prodejci si stále udržují silné vlastnické pozice.

Jaká bude budoucnost pro COIN?

Podle nezávislé investiční výzkumné firmy CFRA může hodnota akcií společnosti Coinbase potenciálně růst o neuvěřitelných 20 +% v blízké budoucnosti, zejména díky zrychlenému přijetí technologií podporujících kryptoměny po celém světě a vstupu více institucionálních hráčů do tohoto rodícího se prostoru.

V tomto ohledu skupina analytiků CFRA vedená Chrisem Kuiperem v nedávném sdělení klientům společnosti uvedla, že během přibližně příštích 12 měsíců by se cena COIN mohla vyrovnat na úrovni kolem 400 USD. Nejen to, ale výzkumná firma také dala svým klientům zelenou na nákup akcií Coinbase, dokonce jim poskytla hodnocení „koupit“.

Kuiper a jeho tým věří, že investoři mohou potenciálně vydělat až 6,89 USD na akcii pro rok 2021 a 3,00 USD pro rok 2022, přičemž poukazují na to, že vidí nárůst provozních marží, které se nakonec mohou stabilizovat kolem hranice 35%. “Náš scénář základního případu naznačuje, že COIN se nejen stává jednou z největších finančních burz pro kryptoměny, ale je také úspěšný při diverzifikaci do dalších produktů a služeb, zejména těch, které jsou zaměřeny na institucionální investory,” dodal.

Analytici CFRA vypracovali tři možné scénáře pro Coinbase. Za prvé věří, že COIN může v nadcházejících měsících čelit medvědí dynamice, což způsobí pokles akcií na 120 $. Druhým scénářem je situace, kdy akcie dosáhnou 400 $ a stabilizuje se kolem tohoto rozsahu. Třetí případ se točí kolem toho, že ceny akcií budou býčí a budou se zvyšovat až k cenovému bodu 840 USD.

Téměř týden po zařazení na seznam Coinbase zástupce společnosti oznámil, že Nasdaq zahájil obchodování s opcemi pro Coinbase Global – COIN.O – s účinností od 20. dubna. Zahájení akciových opcí nabídne investorům ještě další cestu, prostřednictvím které mohou sázet na budoucnost Coinbase . Jednoduše řečeno, akciové opce představují právo, nikoli však povinnost, koupit nebo prodat akcie za určitou cenu, známou jako realizační cena, k datu vypršení platnosti nebo před ním.

Crypto trh se propadá

Po zveřejnění Coinbase Global Inc. kryptoměnový trh čelil turbulencím s hodnotou Bitcoin propad o 15% ve dnech následujících po zařazení na seznam, a to i když krátce, z 64 000 na 51 000 USD. Podobné poklesy byly zaznamenány plošně, s Etherem (ETH), Binance Coin (BNB), XRP a Cardano (ADA) se rovněž účastní přijímání závažných negativních cenových opatření.

V rámci výše uvedeného vývoje dále poklesla celková tržní kapitalizace sektoru kryptoměn z 2,37 bilionu dolarů na 1,87 bilionu dolarů, jen aby opět vzrostla na zhruba 2 biliony dolarů. “S odstupem času to bylo nevyhnutelné.” Trhy se příliš vzrušovaly kolem přímého výpisu $ Coin. Foukání základny, mince jako $ BSV, $XRP a čerpání $ DOGE, “zakladatel Galaxy Digital Michael Novogratz tweetoval nedávno.

Zakladatel SkyBridge Anthony Scaramucci po uvedení na seznam dále uvedl, že byl překvapen, že debut Coinbase se nesetkal s větší pozorností bank, což naznačuje, že staré instituce stále nebyly schopny realizovat nesmírnost kryptoměnové finanční revoluce, která v současné době zametá zeměkoule.

Nyní zbývá zjistit, zda více směnných kurzů kryptoměny půjde ve stopách Coinbase a v blízké budoucnosti se zveřejní, což v zásadě posílí důvěru tradičních investorů v tento dosud se vyvíjející prostor.

V tomto ohledu platforma pro obchodování s digitálními aktivy Kraken nedávno oznámila, že i když si není jistá, kdy bude zveřejněna, bude usilovat spíše o přímý výpis než o trasu akviziční společnosti pro speciální účely, kterou izraelská makléřská platforma eToro nedávno využila.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/one-week-of-coin-how-is-coinbase-s-nasdaq-listing-shaping-up-so-far

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách