Průvodce » Hawkish Fed komentáře tlačit Bitcoin cena a zásoby opět nižší

Hawkish Fed komentáře tlačit Bitcoin cena a zásoby opět nižší

Hawkish Fed komentáře tlačit Bitcoin cena a zásoby opět nižší

Bitcoin (BTC) a širší finanční trhy čelily 18. června nové vlně prodeje na základě komentářů Jamese Bullarda, prezidenta Federální rezervní banky Spojených států v St. Louis, označující že očekává, že k prvnímu zvýšení úrokových sazeb dojde na konci roku 2022.

Bullardovy komentáře byly ještě jestřábovější než středeční komentáře předsedy Fedu Jerome Powella, který naznačil, že ke zvýšení sazeb dojde v roce 2023. Powellovy komentáře vyvolaly výprodej napříč finančními trhy, když americký dolar nabral na síle.

Index měny amerického dolaru. 4hodinový graf. Zdroj: TradingView

Data z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukazuje, že jak dolar posiloval, Bitcoin býci byli ohromeni prodejci, což vyvolalo pokles na denní minimum na 35 129 $.

4hodinový graf BTC / USDT. Zdroj: TradingView

Jednotný výprodej u různých aktiv včetně akcií, zlata a kryptoměn dále pohltil příběh, který Bitcoin je nekorelovaným aktivem, protože data ukazují, že korelace BTC se zlatem i akciemi v průběhu roku 2021 nadále rostla.

Tradiční trhy uzavírají týden dolů

Páteční závěr na tradičních trzích znamenal pro Dow jeden z nejhorších týdnů od října poté, co index zaznamenal tento týden pět přímých relací ztrát s celkovým poklesem o 3%.

S&P 500 a NASDAQ byly v pátek také těžce zasaženy, uzavřely den pokles o 1,31%, respektive 0,92%, zatímco desetiletá pokladniční poukázka poklesla o 4,04% v reakci na posilující dolar.

Pokud jde o příčinu nedávného jestřábového postoje Fedu, Bullarde špičatý na vyšší než očekávanou úroveň inflace, když se ekonomika znovu otevře po zablokování Covid-19.

Bullard řekl:

“Očekáváme dobrý rok, dobré znovuotevření.” Je to ale větší rok, než jsme čekali, větší inflace, než jsme čekali. Myslím, že je přirozené, že jsme zde naklonili trochu víc jestřábů, abychom omezili inflační tlaky. “

Bullard navrhl, že v budoucnu bude inflace „běžet na 3% v letošním roce a 2,5% v roce 2022, než klesne zpět na 2% cíl Fedu“.

Cena altcoinů se rozpadá

Spolu s nimi došlo k poklesu cen altcoinů Bitcoin v pátek, kdy obchodníci opět uprchli do bezpečí stablecoinů, když se zvýšila volatilita trhu.

Denní výkonnost trhu s kryptoměnou. Zdroj: Coin360

Ether (ETH) zaznamenal pokles cen o více než 13% a dosáhl minima na 2137 $ a Amp (AMP) poklesl o 33% ze svého historického maxima 0,1211 $, které bylo stanoveno 16. června.

Související: Býci poté váhají s koupí dipu Bitcoin cena klesne téměř na 35 000 $

Z 200 nejlepších mincí byly dva nejlepší výkony dne ZKSwap (ZKS) se ziskem 14% Gnosis (GNO), který vzrostl o 7,4%.

Celková tržní kapitalizace trhu s kryptoměnami nyní činí 1,486 bilionu USD a BitcoinMíra dominance je 44,8%.

Názory a názory zde vyjádřené jsou výhradně názory autora a nemusí nutně odrážet názory Cointelegraph.com. Každý investiční a obchodní tah zahrnuje riziko, měli byste při rozhodování provést vlastní průzkum.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/hawkish-fed-comments-push-bitcoin-price-and-stocks-lower-again

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách