Průvodce » Grifter sezóna v DeFi-land, a Uniswap v3 je tady! Finance předefinovány 4 / 28-5 / 05

Grifter sezóna v DeFi-land, a Uniswap v3 je tady! Finance předefinovány 4 / 28-5 / 05

Grifter sezóna v DeFi-land, a Uniswap v3 je tady!  Finance předefinovány 4 / 28-5 / 05

Spousta nevýhod, žádné umění

Je to ochablé období: podvody a oportunisté se šílí a je těžší než kdy jindy říct, komu důvěřovat.

Případ a bod: O víkendu bylo zjištěno, že ovlivňovatel pod pseudonymem „Crypto Spider“ načerpal a vyhodil memovou minci $ SELON – zatímco veřejně prohlašoval, že se připojil ke svým následovníkům při ztrátě.

krok 1: @svatebnik udělejte Doge vidličku zvanou Shibe-Elon

krok 2: dejte si toho hodně

krok 3: vypálením 1 jejich horní adresy vyvoláte FOMO

krok 4: koberec

Věděl jsem to z instinktu, ale díky za @mathieu_ouioui za ověření tohoto řetězce. pic.twitter.com/wVOHVHMpb8

– CL (@ CL207) 2. května 2021

Drama mě osobně otravovalo, a to navzdory skutečnosti, že jsem nebyl vystaven neúspěšným shitcoinům. Důvodem je to, že jsem od ledna citoval Crypto Spider. Pomohl jsem nevědomky podvodníkovi?

Jeho jméno jsem získal od důvěryhodného kolegy. Součástí mého rytmu jsou rozvíjející se projekty a já jsem vždy otevřený slyšení od anonových týmů a zdrojů – ostatní prodejny kryptomedií je ignorují ke své škodě, vzhledem k tomu, že největší digitální aktivum na světě bylo založeno anonem.

Když jsme mluvili, řekl mi o projektu algo stablecoin a já si nyní uvědomuji, že to byla pravděpodobně snaha využít platformu Cointelegraph k pumpování jeho tašek. Naštěstí jsem při zkoumání projektu provedl svou náležitou péči: vývojáři byli chytří a neohrožení, ale nakonec pracovali v tom, co se zdá být odsouzenou vertikální (i když předpokládám, že FEI a OHM to stále dávají staré vysoké škole), a profiloval jsem jako takové.

I když moje hlášení pravděpodobně nikoho nezvedlo z cesty, vidět Spidera odhaleného jako podvod byl přesto náraz. Je stále těžší říct, komu věřit – to je bod, který si Spider udělal sám.

Přes víkend jsem se k němu natáhl, abych se zeptal na jeho stranu příběhu, a on ukázal na tweetové vlákno od jeho údajného spoluspiklence – ten, který kupodivu potvrdil, že projekt propagoval a poté prodal. Také si povzdechl, že se stal „terčem každého, kdo zabíjel nebo vytvořil meme mince“.

1. Chtěli jsme vyjasnit nějaké dezinformace obklopující SELON a @ CryptoSpider1 zapojení. Tento token měl začít jako vtip s přítelem na Twitteru, který se ke mně přiblížil. Byl jsem požádán, abych vytvořil web pro svého přítele a on nasadil token.

– Sheel Patel (@iamSheelPatel) 2. května 2021

Trvalo by morální nuance batolete, aby tvrdil, že Spiderovy akce jsou nejednoznačné vůči standardnímu ovlivňování roztleskávaček, ale zdá se, že se všechny peníze promíchají kolem stále více lidí, kteří se mísí s temnými obchody.

Ani instituce nejsou osvobozeny: Alameda Research investoval 20 milionů dolarů Reef, součást toho, co by bylo větší dohodou o 80 milionech dolarů – ale obě společnosti přerušily vztahy kvůli neshodě ohledně Alamedy s převodem tokenů, které zakoupily, do Binance, pravděpodobně k prodeji. Alameda později uvedla, že šlo pouze o OTC nákup, a nikoli o dlouhodobou „strategickou investici“.

Anony lžou, instituce lžou a navzdory penězům, které se valí z nebe, se chamtivost lidí stále zlepšuje. Sledujte, komu nasloucháte a do čeho investujete – vím, že do budoucna budu ještě opatrnější.

Ale tady je jeden princip, který mě dosud nezvedl z cesty: anonymita od přírody povzbuzuje a umožňuje to nejlepší i nejhorší v kryptoměně. Anon s integritou může být vodícím světlem v těchto trhaných vodách.

Uniswap v3 mewls ven z brány

Po měsících očekávání Uniswap v3 je konečně tady. Může to však chvíli trvat, než se dostane na moře.

1 /

S nadšením vám to oznamujeme Uniswap v3 je nyní aktivní Ethereum mainnet!https://t.co/liqYXtQoM2 byl aktualizován na podporu v3.https://t.co/VeR2ueZfEk

– Uniswap Laboratoře (@Uniswap) 5. května 2021

V prvních několika minutách po spuštění protokol přilákal uzamčenou celkovou hodnotu 1,3 milionu dolarů; v době zveřejnění vzrostl na 24,3 milionu USD. Většina likvidity je u párů obchodujících s chlebem a máslem, jako jsou páry ETH / stabilní, ale je těžké získat specifika; zatímco blog pošta z Uniswap říká, že jejich informační stránka migrovala na zobrazení v3 statistika, jejich nejlepší bazény jsou stále pro Uniswap v2.

Kromě zakopnutí rozhraní ještě neexistuje dostatečná likvidita pro výměnu v jakékoli významné velikosti. Cenové nabídky pro páry ETH / stablecoin vedly k dvojciferným cenovým nabídkám u objednávek nad 10 ETH a rozhraní často naznačuje lepší ceny na v2. (Cointelegraph má zavedenou politiku zakazující autorům provádět obchody během pracovní doby, takže předávám pouze nabídky, které jsem pro tyto obchody dostal).

Brzy však mohou být problémy s nízkou likviditou zmírněny. Jak zdůraznilo několik pozorovatelů Twitteru, Uniswap dělá to jednoduchý migrovat fondy likvidity na v3 – včetně pozic Sushiswap LP v tom, co někteří nazvali „reverzní útok upírů“.

Snad nejúžasnější ze všeho je však dlouhý seznam Uniswap Pozice fondu v3, které jsou reprezentovány jako NFT, jsou nyní v prodeji dne Otevřené moře. Uniswap zakladatel Hayden Adams se chlubil svou vůbec první pozicí v3. Očekávám, že se v nadcházejících dnech vyvine zajímavý trh pro časné pozice fondů a první pozice v kulturně důležitých fondech mohou mít významnou hodnotu. Co by nyní stálo za první pozici EMN-DAI NFT?

1 /

Hrdý majitel @Uniswap v3 NFT # 1

Mini vlákno na pozicích NFT v3, které jsou SVG generované zcela na řetězci a odvozené z vlastností podkladové pozice https://t.co/PLrrlUNHyd pic.twitter.com/JBD9rlxxZn

– Hayden Adams (@haydenzadams) 5. května 2021

Celkově je spuštěno smíšené hodnocení. To se ale dá očekávat u protokolu, který je veřejnosti přístupný pouze posledních několik hodin, a jak uvádí Vance Spencer od společnosti Framework Venture, jakmile je přilákán, významná likvidita v3 může dobře představovat novou „éru“ kapitálové efektivity v DeFi:

Paleozoická éra efektivity kapitálu DeFi začíná dnes spuštěním verze 3

Jakmile se dostaneme k derivátům s křížovou marží prostřednictvím @futureswapx / @synthetix_io a nedostatečně zajištěné půjčky prostřednictvím @useteller letos bude kapitálová účinnost DeFi stejně dobrá / lepší než CeFi https://t.co/1opmve5szf

– Vance Spencer (@pythianism) 5. května 2021

Hlavní příběhy tento týden

Balancer a Gnosis spojit se pro Uniswap v3 rival Cowswap

Společnost Inverse Finance získává společnost Tonic v možné vůbec první fúzi protokolů

Lido vypadá, že jde napříč řetězci

Federální rezervní systém říká, že DeFi může vést k „posunu paradigmatu“
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/grifter-season-in-defi-land-and-uniswap-v3-is-here-finance-redefined-4-28-5-05

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách