Průvodce » Ethereum ztrácí klíčovou úroveň podpory, protože cena ETH klesá proti dvouměsíčním minimům Bitcoin

Ethereum ztrácí klíčovou úroveň podpory, protože cena ETH klesá proti dvouměsíčním minimům Bitcoin

Ethereum ztrácí klíčovou úroveň podpory, protože cena ETH klesá proti dvouměsíčním minimům Bitcoin

EthereumNativní token Ether (ETH) získal za prvních 12 dní v říjnu zisk více než 15%. Ale ve srovnání s Bitcoin’s (BTC) 30% zisky ve stejném období, druhá největší kryptoměna je v současné době v sestupném trendu při ceně v BTC.

Až do října (a čtvrtého čtvrtletí roku 2021) se kurz ETH/BTC propadl o více než 12%a poprvé za více než dva měsíce 12. října dosáhl 0,060215 BTC.

Graf denní ceny ETH/BTC. Zdroj: TradingView

Pokles také posunul ETH/BTC pod jednu z jeho nejdéle stojících podpůrných zón, 200denní exponenciální klouzavý průměr (200denní EMA; oranžová vlna), jak ukazuje graf výše. To zvyšuje riziko většího poklesu, protože 0,055304 BTC slouží jako další možný cíl.

Bitcoin dominance stoupá nadějím ETF

Další důkaz slabosti ETH/BTC přišel Bitcoinrostoucí dominance na kryptotrhu.

Podrobně, Bitcoin Dominance Index, který měří kapitalizaci vlajkové lodi kryptoměny vůči zbytku kryptoměnu, vzrostl ze 42,39% 1. října na 46,64% 12. října. Na druhou stranu dominance Etheru klesla z 18,15% na 17,57% ve stejném doba.

Bitcoin denní graf indexu dominance. Zdroj: TradingView

To ukazuje, že do Bitcoin trhu než altcoiny tak daleko do října.

Související: Institucionální krypto produkty sledují AUM, jak se investoři hromadí Bitcoin

Povstání Bitcoin dominance se shodovala s očekáváním, že americká komise pro cenné papíry může schválit čtyři Bitcoin-fondy obchodované na burze (ETF) během několika týdnů. Žadatelé jsou Global X Bitcoin Důvěřujte, Valkyrie XBTO Bitcoin Futures Fund, WisdomTree Bitcoin Důvěra a kryptoin Bitcoin ETF.

Předseda SEC Gary Gensler naznačil optimistický výsledek pro Bitcoin ETF navzdory tomu, že SEC podobné žádosti odmítá osm let po sobě. Gensler poznamenal, že tentokrát však Bitcoin Žadatelé o ETF podali podle zákona o investiční společnosti z roku 1940, který nabízí vyšší ochranu investorů.

Začátkem tohoto týdne dvě „lehké“ Bitcoin ETF se začaly obchodovat v USA, pojmenované Invesco Alerian Galaxy Crypto Economy ETF (SATO) a Invesco Alerian Galaxy Blockchain Users a Decentralized Commerce ETF (BLKC). Fondy však investují 80% svých aktiv do společností souvisejících s kryptoměnami, nikoli Bitcoin sám.

SATO ETF 15minutový cenový graf. Zdroj: TradingView

SEC také schválila třetí ETF kryptoměnového kapitálu. Fond, kterému se přezdívá Volt Crypto Industry Revolution a Tech ETF (BTCR), získá expozici „v entitách, které drží většinu svých čistých aktiv v bitcoinech nebo získají většinu svých zisků z těžby, půjčování nebo obchodování s bitcoiny“.

Bitcoin zbláznit se?

James Seyffart, analytik ETF s Bloomberg Intelligence, řekl novinky by byly pro „velmi býčí“ Bitcoin. Podobně nezávislý analytik trhu Lark Davis také předpovídá „šílené“ reakce trhu, pokud by SEC schválila Bitcoin ETF s expozicí skutečným BTC.

Nemyslím si, že jsou lidé plně připraveni na to, jak šílené budou trhy, jakmile získáme a #bitcoin ETF schváleno!

– Lark Davis (@TheCryptoLark) 8. října 2021

Zdá se tedy, že spekulace skončily Bitcoin Schválení ETF zvýšilo v posledních dnech chuť obchodníků po top kryptoměně, přičemž BTC překonalo své nejlepší rivaly, včetně Etheru.

Nicméně, Ethereum se může pochlubit silným decentralizovaným aplikačním ekosystémem a zůstává klíčovou silou rozvíjejících se decentralizovaných financí a sektorů nefunkčních tokenů.

David Gokhshtein, zakladatel Gokhshtein Media a PAC Global, poznamenal že EthereumEfekt zdravé sítě by mohl do konce letošního roku poslat Ether na 10 000 $. Mezitím, jak se Cointelegraph zabýval, by pokračující krize dodávek na trhu s éterem měla zůstat hlavním bodem, kde se býci posouvají kupředu.

Názory a názory zde vyjádřené jsou výhradně názory autora a nemusí nutně odrážet názory Cointelegraph.com. Každý investiční a obchodní tah zahrnuje riziko, měli byste si při rozhodování provést vlastní průzkum.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/ethereum-loses-key-support-level-as-eth-price-falls-to-two-month-lows-against-bitcoin

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách