Průvodce » Ethereum TVL druhé vrstvy dosahuje historického maxima

Ethereum TVL druhé vrstvy dosahuje historického maxima

Ethereum TVL druhé vrstvy dosahuje historického maxima

Celková hodnota uzamčena (TVL) zapnuta Ethereum Sítě druhé vrstvy (L2) dosáhly nového vrcholu, protože poplatky za plyn neustále rostou, což vede k dalšímu přijetí.

Platforma pro analýzu vrstvy 2 L2beat v současnosti uvádí, že celková hodnota uzamčená napříč různými protokoly a sítěmi L2 dosáhla historického maxima 5,64 miliardy dolarů.

L2 škálovací řešení poskytují mnohem vyšší transakční propustnost a nižší transakční poplatky a prudce vzrostla, pokud jde o přijetí v listopadu, kdy byly zaznamenány nejvyšší průměrné poplatky za plyn v roce Ethereum historie sítě.

Narazit na nové ATH $ETH uzamčen ve vrstvě2

pic.twitter.com/0971sAdS16

— Evan Van Ness (@evan_van_ness) 22. listopadu 2021

Arbitrum má lví podíl na trhu L2 s uzamčenými 2,67 miliardami dolarů, tedy asi 45 % z celkového počtu.

Decentralizovaná burza derivátů dYdX je na druhém místě s 975 miliony $ v TVL. Loopring L2 DEX je na třetím místě s 580 miliony dolarů, nicméně jeho vlastní token LRC tvoří většinu jeho hodnoty uzamčené.

Layer 2 TVL se od začátku října více než zdvojnásobil, a to o 110 % z 2,68 miliardy USD na současnou úroveň.

Související: Binance otevírá ETH vklady druhé vrstvy s integrací Arbitrum One

Průměrný Ethereum transakční poplatky se aktuálně podle Bitinfocharts pohybují kolem 40 USD. Dne 9. listopadu vyšplhaly na svou druhou nejvyšší úroveň kolem 65 USD a za poslední čtyři měsíce vzrostly o 700 %.

Gas ceny se liší v závislosti na provozu, jednoduchý převod tokenu ERC-20 může stát v tuto chvíli kolem 45 USD a složitější interakce smart contract resp. Uniswap swap může stát bolestivých 140 dolarů podle Etherscan.

Registrace jména na Ethereum Name Service může stát stovky dolarů v plynu, i když skutečný název domény stojí jen pár babek ročně.

Od října zaznamenaly platformy DeFi kompatibilní s více řetězci rekordní příliv, protože investoři a vývojáři se snažili vyhnout Ethereum sítě kvůli prudce rostoucím poplatkům za plyn.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/ethereum-layer-two-tvl-reaches-all-time-high

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách