Průvodce » Ethereum a DeFi se dostanou do formy pro další horké léto

Ethereum a DeFi se dostanou do formy pro další horké léto

Ethereum a DeFi se dostanou do formy pro další horké léto

Altcoiny jako Ether (ETH), Dogecoin (DOGE) a Ethereum Classic (ETC) stojí v čele nové alt sezóny, která, jak se zdá, vzlétla s ranou. Vzhledem k tomu, že rostoucí příliv obvykle zvedne všechny lodě, existuje několik dalších kryptoměn, které těží z tohoto rostoucího zájmu o altcoiny. Ether však může být ten, který generuje vlny.

Cena ETH, vlajkové lodi altcoinu, vzrostla během 30 dnů o více než 65%, aby 6. května konečně prolomila hranici 3500 $. Roční zisky tokenu se tak dostanou na více než 1500%, protože se obchodovalo v rozmezí 215 $ čas minulý rok. Nárůst cen vedl poprvé k tomu, že jeho tržní kapitalizace překročila 400 miliard dolarů.

Cointelegraph se zeptal Joshuy Franka, generálního ředitele The TIE, na trendy v sociálních médiích kolem Etheru a co zisky kryptoměny znamenají pro altcoiny. Odpověděl: „Mnoho investorů uvažuje Ethereum zástupce trhu s alternativními mincemi a objem tweetů se od července 2020 nadále exponenciálně zvyšuje. […] Hlasitost tweetů za 24 hodin zaznamenala neuvěřitelných 59 000, protože Eth neustále posouvá maxima všech dob. “

V procentech Ethereum Classic – pokračování originálu Ethereum blockchain – jeho hodnota vzrostla ještě více než populárnější mince sesterského blockchainu. Podle CoinGecko, ceny ETC získal téměř 400% za sedm dní a dosáhlo historického maxima 167 $ 6. května Ethereum Klasický blockchain vznikl poté, co většina vývojářů přešla na nyní populárnější Ethereum blockchain po hacknutí inteligentních smluv DAO v roce 2016, což stálo protokol 50 milionů USD v ETH.

Dominance Bitcoin (BTC) také poklesl ve srovnání se 70% rozsahem, ve kterém spočíval na začátku roku. Od té doby klesá a dne 6. května dosáhl meziročního minima 45,70%. Metrika dominance v podstatě srovnává tržní kapitalizaci BTC s kapitalizací všech ostatních kryptoměn dohromady.

BTC dominance obvykle klesá, když altcoiny místo toho ovládnou zájem kryptoměnových investorů. Jediný případ, kdy byla metrika někdy nižší než její současná úroveň, byla těsně před krachem trhu s kryptoměnou v roce 2018, kdy investoři zoufale hledali alternativy k Bitcoin, protože vlajková loď kryptoměny v té době klesla o více než 60%.

Eric Anziani, provozní ředitel kryptoměnové burzy Crypto.com, vysvětlil Cointelegraph, proč věří BitcoinDominance tentokrát klesá: „Cenová akce působí v tandemu s psychologií investorů, dominantními příběhy v prostoru, a proto se pohybuje v cyklických vzorcích.“ Dále dodal:

“Jako příběh o institucionálním přijetí Bitcoin se poněkud zúžil, investoři se začali obracet na jiné blockchainy a protokoly než Bitcoin. […] Ačkoli Bitcoin je velmi dobrou zásobárnou hodnoty, trh jako celek si uvědomuje, jak klíčové altcoiny a jejich příslušné projekty jsou pro budoucnost kryptoměny. “

Tato změna dynamiky trhu je patrná i na trzích s deriváty. 5. května objemy futures na Ether krátce překonaly objemy futures Bitcoin. Poplatky za futures na ETH se normalizovaly na 25%, poté co v polovině dubna dosáhly maxima 45%.

To naznačuje, že optimismus není ani zdaleka blízko svého vrcholu navzdory tomu, že ETH denně tlačí na nová maxima, což signalizuje, že při srovnání cen s sentimentem na trhu stále existuje prostor pro růst.

Hard fork v Londýně povede k rychlejšímu růstu DeFi

Nárůst cen Etheru nastal v zásadě po Ethereum blockchain prošel v Berlíně upgradem 15. dubna. Do hard forku byly začleněny čtyři Ethereum Návrhy na zlepšení, o kterých hlasovala komunita vývojářů. Dva z nich řešily náklady na plyn u konkrétních typů transakcí, a přestože snížily náklady u některých typů transakcí, zvýšily je u „transakcí op-kódu“, které mohly být použity pro útoky odmítnutí služby. Další dva návrhy rozšířily kategorie transakční logiky.

James Beck, ředitel komunikace a obsahu ve společnosti ConsenSys – společnost zabývající se blockchainovou technologií EthereumInfrastruktura – řekla Cointelegraph: „Jedním z příjemných účinků berlínské tvrdé vidlice bylo, že ceny plynu pro agregátory DEX zlevnily. Například použití funkce výměny MetaMask nyní vede ke snížení o 40 000 GWEI u obchodních tokenů. “

Ethereum je nejvýznamnější blockchain používaný na decentralizovaných finančních trzích a jeho cena jde často ruku v ruce s růstem DeFi. V době psaní tohoto článku celková hodnota uzamčeno v DeFi je na novém maximu jen něco málo přes 82 miliard dolarů. TVL v DeFi rychle roste od začátku roku a od začátku února se téměř zdvojnásobil. Flora Sun, generální ředitelka společnosti Binance X – vývojářská iniciativa společnosti Binance pro kryptoměny – se domnívala, že tento růst je následující:

“V dnešní době je v protokolech DeFi spousta inovací.” V minulosti byly půjčování a DEX hlavními protokoly DeFi, ale nyní počínaje AMM existují různé typy DeFi, které splňují různé potřeby, jako jsou trezory a pojištění. DeFi stále nabízí mnohem vyšší výnos než tradiční finance, takže přirozeně přitahuje spoustu krypto likvidity. “

Automatizovaní tvůrci trhu neboli AMM jsou nyní nedílnou součástí ekosystému DeFi. Jak název napovídá, AMM je automatizovaný obchodní model, který decentralizované burzy používají místo knih objednávek používaných tradičními centralizovanými burzami. Když protokoly používají AMM k dodávání fondů likvidity, znamená to, že cena aktiv je počítána pevným, předem stanoveným matematickým vzorcem založeným na nabídce dvou tokenů zapojených do obchodu / swapu.

Související: Vidí, že se ETH valí: Proč cena etheru dosáhla 3,5 000 $ a co bude dál?

Podle čtvrtletní zprávy DeFi společnosti ConsenSys pouze 1% ze všech Ethereum adresy jsou aktuálně použitím DeFi platformy. Zdá se tedy, že prostor pro přijetí je obrovský, protože více investorů se snaží ve svých portfoliích upřednostnit decentralizaci. Zpráva rovněž odhaluje, že v prvním čtvrtletí roku 2021 bylo téměř 51% z celkových zaplacených poplatků na Ethereum blockchain – více než dvojnásobek oproti Bitcoin blockchain. Decentralizovaná výměna Uniswap sám o sobě vzal téměř poloviční částku poplatků, které přijal Bitcoin.

Další návrh na vylepšení pro Ethereum„EIP-1559“ byla ozářena komunitou vývojářů jako součást londýnského hard forku, který se má uskutečnit v červenci. Anziani dále promluvila na hard forku:

“Tento upgrade začne spalovat transakční poplatky, což se přirozeně sníží.” Ethereummíra inflace. Pokud je využití sítě dostatečně vysoké, Ethereum se může dokonce stát deflačním. Jedná se o velmi vzestupný vývoj, který si trh začal cenit. “

Ether navíc prokázal nízkou úroveň globálního pákového efektu napříč burzami, což znamená, že držitelé ETH se zabývají spíše spotovými držbami, než aby si užívali pákový efekt na dlouhý Ether. Frank se rozhodl, co to může znamenat: „To naznačuje, že držitelé mají v úmyslu buď držet Eth ve svých peněženkách nebo používat Eth k interakci v ekosystému s DeFi nebo jinými protokoly, spíše než využívat pákový efekt jako čistě spekulativní hru k zisku. “

Rostou také další altové

Vzhledem k růstu DeFi, alternativní platformy k Ethereum, jako Binance Smart Chain a Cardano, zaznamenávají zvýšené přijetí protokoly DeFi a decentralizovanými aplikacemi, jak se jim lidé snaží vyhnout Ethereumvysoké poplatky za plyn, které se staly problémem pro uživatele všude kolem. Vzhledem k tomu, že problém s poplatkem za plyn nějakou dobu přetrvával, BSC a Cardano přizpůsobily některé z růstu DeFi v roce 2021. Na toto téma Sun poukázal na:

„Od spuštění BSC v září 2020, za 8 měsíců, na BSC staví více než 500 projektů a denní objem transakcí ATH překročil Ethereumje o 450% a v současné době se může pochlubit 56 miliardami dolarů ve svém ekosystému DeFi. K tomuto růstu přispívají všechny projekty navazující na BSC. “

Binance Coin (BNB), nativní kryptoměna jak Binance Smart Chain, tak Binance Chain, také rychle vzrostla z obchodování v rozmezí 50 $ 1. února na nejvyšší úroveň 679,82 $ 3. května. To je růst o více než 1200 % za méně než 100 dní, což vedlo k růstu BNB a stala se třetí největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace. Podle CoinMarketCap má token a tržní kapitalizace v době psaní tohoto článku téměř 100 miliard dolarů.

CardanoNativní mince ADA také 7. května vyskočila na nové historické maximum 1,70 USD. Kryptoměna za poslední rok vzrostla o více než 3 200%. Cardano také oznámila různá partnerství a zahajuje se za poslední měsíc. Navzdory tomu Beck podporuje řešení druhé vrstvy Cardano, říká: „Více uživatelů DeFi se přidá k sítím vrstvy 2, které jsou Ethereum kompatibilní. Vývojáři DeFi se snaží přesunout své aplikace a uživatele do 2. vrstvy, aby využili výhod nižších poplatků za plyn. “

Podle L2 Beat má TVL v řešeních druhé vrstvy zvýšil téměř dvacetinásobek, z 38,4 milionu $ 1. ledna na přibližně 718 milionů $ v době psaní tohoto článku. Krátce dokonce překonal 1 miliardu dolarů v březnu i v dubnu. Beck dále uvedl:

“Synthetix a dYdX oznámily, že horlivě pracují na integraci s řešeními vrstvy 2. Synthetix spolupracuje s Optimismem už měsíce, zatímco dYdX nedávno oznámilo, že jejich nová perpetuals s mezními okraji jsou aktivní na roll-up řešení založeném na technologii STARKware. Očekáváme, že tento trend se po zbytek roku zvýrazní. “

Mezi několika mincemi, které zaznamenaly nebývalé zisky – kromě Etheru a nativních kryptoměn z Ethereum alternativy – minci s tématem Shiba Inu Dogecoin (DOGE) je ten, který přitahuje největší pozornost médií. Získává tolik pozornosti, že by to mohl být hlavní indikátor pro alternativní sezónu.

Související: DOGE jako internetové peníze? TikTokers a sportovní fanoušci vidí případ použití Dogecoin

Mince vypukla 12. dubna v rozmezí 0,06–0,07 $ a 5. května dosáhla svého historického maxima 0,69 $. DOGE se v současné době obchoduje kolem 0,71 $ a meziročně vykázal zisky přes 35 000%. 8. květen však bude pro DOGE kritickým dnem, protože vystoupení Elona Muska na Saturday Night Live může diktovat, co čeká na minci, a docela pravděpodobně ovlivnit i tuto údajnou alternativní sezónu.Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/alt-season-rush-ethereum-and-defi-get-in-shape-for-another-hot-summer

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách