Průvodce » „Drtivě centralizované“ tokenizační platformy mají nového rivala

„Drtivě centralizované“ tokenizační platformy mají nového rivala

„Drtivě centralizované“ tokenizační platformy mají nového rivala

Tokenizační platformy jsou podle držitelů nového protokolu „ohromně centralizované“ a postrádají škálovatelnost potřebnou k tomu, aby byla silou v hnutí otevřených financí.

AMPnet říká, že není žádný nedostatek inovativních projektů, které vytvářejí svou vizi inkluzivnější finanční budoucnosti – ale klíčové části skládačky v současné době chybí.

„Domy, byty, elektrárny na obnovitelné zdroje, půda, tradiční finanční nástroje, kapitál společnosti a mnohem, mnohem více, jsou uzamčeny – trh blockchainu je nebude využívat ani vidět. Pět set bilionů dolarů aktiv – jen čeká na to, až budou přivedeny do hnutí otevřených financí, “uvedli zakladatelé AMPnet.

Právě teď mnoho společností působících v tomto prostoru slibuje razit žetony, které jsou ekvivalentem aktiva v reálném světě. To efektivně znamená, že nadšenci kryptoměn potřebují najít projekty, kterým důvěřují, a absolvovat rozsáhlé kontroly a dodržování právních předpisů, aby ověřili, že tokeny, které dostávají, jsou skutečně zálohovány na základě individuálního porovnání.

Nový přístup

Protokol APP společnosti AMPnet umožňuje tisícům plně nezávislých tokenizačních platforem používat společný protokol pro nepřetržité a důvěryhodné ověřování tokenizovaných aktiv.

To efektivně znamená, že stávající realitní společnosti, crowdfundingové platformy, společnosti rizikového kapitálu nebo soukromé osoby mohou snadno převádět svá reálná aktiva na blockchain tokeny.

AMPnet používá vrstvu konsensu proof-of-stake ke koordinaci skupiny nezávislých, decentralizovaných auditorů, kteří mají za úkol přiřazovat skóre rizika a složitosti tokenizačním platformám, kteří používají APX, a hlásit vše, co se zdá podezřelé. Všechny platformy pro tokenizaci také potřebují držet část svých prostředků v povinné likvidační rezervě s přesným údajem na základě jejich rizikového skóre. To říká, že umožňuje nadšencům kryptoměn získat zpět část svých prostředků v případě, že se něco pokazí.

Všechna tokenizovaná aktiva, která jsou generována pomocí APX, lze následně obchodovat decentralizovaným způsobem bez povolení prostřednictvím vyhrazeného DEX. Specializované funkce jsou nastaveny tak, aby zahrnovaly schopnost filtrovat tokeny podle jejich třídy aktiv, země původu a právní struktury. Další filtr, který zdůrazňuje projekty na základě jejich rizikového skóre, bude ideální pro ty, kteří se snaží vybudovat diverzifikované portfolio.

AMPnet si rovněž klade za cíl poskytnout flexibilitu – a svobodu využívat další decentralizované burzy – zajištěním toho, že aktiva ověřená APX mohou být zabalena jako volně obchodovatelné tokeny ERC-20. Tyto tokeny, známé jako „důvěryhodná syntetika“, lze poté bez omezení obchodovat a vsadit na jakýkoli protokol DeFi.

Další poznatky z AMPnet tady

Postav si svůj

AMPnet také chce na prvním místě zjednodušit proces spojený s budováním tokenizační platformy – zajistit, aby kdokoli mohl vytvořit své vlastní kompatibilní prostředí během několika minut. Vývojáři porovnali tento zjednodušený proces se způsobem, který Substrate umožňuje nový Polkadot blockchains být vytvořen bez námahy.

Greenpeace Řecko je jednou z organizací, která již začala plně využívat tuto infrastrukturu – umožňuje lidem, kteří mají obavy z klimatické krize a péče o životní prostředí, investovat do řady projektů v oblasti čisté energie. Nezisková organizace zahájila Genervest, online platformu crowdinvesting založenou na AMPnet.

AMPnet, který je k dispozici na webu i prostřednictvím specializovaných aplikací pro iOS a Android, je řešením s bílou značkou – a to znamená, že uživatelé mohou přidat svá vlastní loga a domény před snadnou integrací platformy do svých stávajících webů.

Zákazníci mohou být připojeni během několika minut, včetně skenování ID, rozpoznávání obličeje a šeků Know Your Customer / Anti-Money Laundering. Odtud lze generovat legálně platné digitální podpisy pro podepisování investičních projektů. Platforma také generuje zprávy PDF ke stažení, které vám umožní sledovat, jak si fond vede – poskytuje daňové záznamy, analytiku projektů a marketingové nástroje.

Zakladatel a generální ředitel AMPnet, Mislav Javor, řekl Cointelegraph: „Dříve Uniswap, poskytování likvidity bylo vyhrazeno pro velké investiční banky. Po Uniswapkaždý, kdo má mince navíc a dostatek vůle, se mohl účastnit decentralizovaného vytváření burzovního trhu.

“AMPnet si klade za cíl udělat totéž s auditováním skutečných aktiv.” Úloha, která byla kdysi vyhrazena pro auditování „velké čtyřky“, bude k dispozici každému, kdo má dostatek času a vůle. Stejně jako blockchain je jejich koordinace zakódována v protokolu, jejich pobídky jsou peněžní a jednání v rozporu se zájmy protokolu bude nákladným úsilím. “

Dozvědět se víc o AMPnet

Zřeknutí se odpovědnosti. Cointelegraph neschvaluje žádný obsah produktu na této stránce. I když se snažíme poskytnout vám všechny důležité informace, které bychom mohli získat, měli by si čtenáři před provedením jakýchkoli akcí týkajících se společnosti udělat vlastní průzkum a nést plnou odpovědnost za svá rozhodnutí, ani tento článek nelze považovat za investiční radu.Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/overwhelmingly-centralized-tokenization-platforms-have-a-new-rival

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách