Průvodce » DeFi oživení výtahy Maker, Aave a Compound cena na nová maxima

DeFi oživení výtahy Maker, Aave a Compound cena na nová maxima

DeFi oživení výtahy Maker, Aave a Compound cena na nová maxima

Analýzu aktivity na půjčovacích platformách lze někdy použít jako barometr pro měření sentimentu trhu s kryptoměnami, protože vyšší počet půjček zajištěných kolaterálem může signalizovat, že obchodníci touží obchodovat na rostoucím trhu.

V měsíci dubnu byla celková hodnota uzamčena Maker (MKR), Aave (AAVE) a Compound (COMP) se vyšplhá na nová maxima spolu s rostoucími hodnotami tokenů a objemy obchodování.

4hodinový graf MKR / USDT proti AAVE / USDT vs COMP / USDT. Zdroj: TradingView

Všechny tři projekty vycházejí z: Ethereum (ETH) a těží z rostoucí ceny ETH i nedávného poklesu průměrného poplatku za plyn, který vedl k nárůstu zapojení uživatelů s decentralizovaným financováním (DeFi).

MKR / USDT

Maker zaznamenala největší cenové zhodnocení v měsíci dubnu díky několika faktorům, včetně vylepšení svého likvidačního nástroje a možného rozšíření schváleného kolaterálového seznamu.

The Maker Protocol je zodpovědný za vytvoření DAI stablecoin, který zaznamenal, že jeho cirkulující nabídka dosáhla nového maxima 3,569 miliardy $ tokenů.

Data z DappRadar ukazují, že celková hodnota uzamčena (TVL) na Maker platforma se v průběhu měsíce dubna vyšplhala výše a nyní dosahuje 11,09 miliard dolarů, což z ní činí jedničku na prvním místě Ethereum- platforma DeFi založená na TVL.

Celková hodnota uzamčena Maker. Zdroj: DappRadar

S institucemi, které se nyní angažují v sektoru kryptoměn a projevují velký zájem o růst Ethereum síť, ekosystém MakerDAO a jeho stabilnícoin DAI mohl vidět další zisky uživatelů a TVL jako jeden z více zavedených a dlouhodobých protokolů DeFi ve vesmíru.

AAVE / USDT

Růst ekosystému AAVE začal skutečně nastupovat v polovině dubna po zahájení projektu na Polygon síť ve snaze pomoci škálovat protokol a přitom zůstat na internetu Ethereum síť.

Zahájení bylo dobře přijato jako doloženo podle Polygon- protokol AAVE, který do 10 dnů od spuštění překonal likviditu ve výši 1 miliardy USD.

Rally v ceně Polygon a rychlý růst jeho QuickSwap DEX se shodoval s prudkým nárůstem TVL protokolu AAVE, který nyní podle údajů DappRadar činí 10,56 miliardy USD.

Celková hodnota uzamčena Aave. Zdroj: DappRadar

Rychlý nárůst TVL, který začal 25. dubna, se shodoval s 55% zvýšením ceny AAVE z minima 315 USD na maximum 534 USD 3. května. Migrace AAVE na Polygon síť a zvýšená škálovatelnost, kterou nabízí, nadále přitahuje nové uživatele a posouvá cenu tokenu na nové maxima.

COMP / USDT

Compound cena v dubnu klesla v obou směrech, ale to nezabránilo tomu, aby protokol dosáhl nového historického maxima.

4hodinový graf COMP / USDT. Zdroj: TradingView

Údaje z trhů Cointelegraph a TradingView ukazuje, že poté, co se v dubnu odrazil od minima blízkého 430 $, cena COMP vzrostla o 104% a 2. května stanovila nový rekord na 879 $.

Hlavní hnací silou vzrušení v komunitě byla řada hlasování o správě, stejně jako odsouhlasení pro druhou dávku příjemců rozvojových grantů.

Podle údajů z DappRadar, TVL na internetu Compound Protokol ve skutečnosti překonal hranici 11 miliard dolarů v polovině dubna, než pokles celkového trhu způsobil pokles cen, což vedlo k rychlému poklesu hodnoty aktiv uzamčených na platformě.

Celková hodnota uzamčena Compound. Zdroj: Defi Llama

Nyní, když se zdá, že se trhy probouzí Ethereum čerstvě nového historického maxima a Bitcoin (BTC) při pokusu o útěk nad úroveň 58 000 $ by TVL a cena COMP mohly opět stoupat.

Názory a názory zde vyjádřené jsou výhradně názory autora a nemusí nutně odrážet názory webu Cointelegraph.com. Každý investiční a obchodní tah zahrnuje riziko, měli byste při rozhodování provést vlastní průzkum.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/defi-resurgence-lifts-maker-aave-and-compound-price-to-new-highs

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách