Průvodce » „DeFi může vést ke změně paradigmatu,“ uvádí papír Federální rezervní banky

„DeFi může vést ke změně paradigmatu,“ uvádí papír Federální rezervní banky

„DeFi může vést ke změně paradigmatu,“ uvádí papír Federální rezervní banky

Dokument publikovaný Federální rezervní bankou v St Louis se zabýval rozšířením decentralizovaného financování a Ethereumrole v tom.

Výzkum, který napsal Dr. Fabian Schär a byl publikován 2. května, se hluboce ponořil do světa DeFi, což naznačuje, že pokud bude možné řešit bezpečnostní problémy a rizika, může to vést k obrovským změnám ve finančním průmyslu.

„DeFi využívá chytré smlouvy k vytváření protokolů, které replikují stávající finanční služby otevřenějším, interoperabilnějším a transparentnějším způsobem,“ napsal Dr. Fabian Schär a ocenil také jeho efektivitu, dostupnost a skladatelnost.

„DeFi může vést ke změně paradigmatu ve finančním odvětví a potenciálně přispět k robustnější, otevřenější a transparentnější finanční infrastruktuře.“

Růst DeFi byl v uplynulém roce monumentální, přičemž 700% nárůst celkové hodnoty byl uzamčen napříč ekosystémem. Podle DefiLlama je toto číslo v době psaní na historickém maximu kolem 134 miliard dolarů napříč různými blockchainy.

Dr. Schär vysvětlil, že páteří celého ekosystému DeFi jsou inteligentní smlouvy, z nichž většina běží dál Ethereum. Zpráva uvádí řadu populárních tokenů souvisejících s DeFi, ale poukazuje na to, že drtivá většina tokenů je vydávána na Ethereum síť.

ETH se také používá jako kolaterál pro velké množství protokolů DeFi a 10,5 milionu ETH, neboli 9% z celé dodávky, je podle Defipulse uzamčeno.

Schär, profesor technologie distribuovaných knih na univerzitě v Basileji ve Švýcarsku, to uvedl Ethereum rozpoutal vlnu inovací postavenou na blockchain technologii.

Dodal, že růst digitálních aktiv, jako je ETH, a potenciál DeFi znamená, že sektor je určen pro větší věci:

“Velkolepý růst těchto aktiv spolu s některými skutečně inovativními protokoly naznačuje, že DeFi se může stát relevantní v mnohem širším kontextu a vyvolal zájem mezi tvůrci politik, výzkumníky a finančními institucemi.”

Podle Zpráva ConsenSys Q1 DeFi, počet Ethereum interakce s protokoly DeFi je na historickém maximu 1,75 milionu, po 10násobném růstu od začátku roku 2020.

Výzkum zvyšuje vzestupnou dynamiku pro Ethereum který ji předčil Bitcoin v letošním roce a 4. května toto aktivum vyvrcholí na historické maximum něco málo přes 3 500 $.Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/defi-may-lead-to-a-paradigm-shift-says-federal-reserve-bank-paper

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách