Průvodce » Data naznačují zásadní Dogecoin propast bohatství

Data naznačují zásadní Dogecoin propast bohatství

Data naznačují zásadní Dogecoin propast bohatství

Bylo to Doge den odpoledne znovu ve středu jako Dogecoin (DOGE) pokračovala v útoku na žebříčky tržních kapitalizací kryptoměny. Meme mince předběhla XRP (XRP) stát se čtvrtou největší kryptoměnou implikovanou tržní kapitalizací poté, co vyšplhal na hodnotu za každou minci 0,69 USD – cíl, který si obchodníci na sociálních médiích výslovně stanovili.

Ale poslední mediální miláček kryptoměny nemusí být tak zdravý, jak se zdá. Pro všechny okolní humbuky Dogecoin (a jeho de facto mistr Elon Musk), veřejně dostupná data naznačují, že relativně málo lidí skutečně používá blockchain a ti, kteří představují neuvěřitelně velkou část jeho celkové činnosti.

Zvažte, že dolarová hodnota mincí poslal přes the Dogecoin blockchain 4. května překročil 58 miliard dolarů. Toto číslo bylo o 70% vyšší než převedená částka Bitcoin (34 miliard $) a 260% vyšší než dříve Ethereum (16 miliard $).

Když se podíváme na další data v řetězci, vidíme, že navzdory Dogecoin pohybující se vyšší hodnotou mincí než dvě největší kryptoměny na světě, dosáhlo toho pouhým zlomkem jejich transakcí.

Více než 1,4 milionu transakcí se počítalo s Ethereum blockchain včera, podle data od společnosti Bitinfocharts, přičemž se počítalo s téměř 300 000 Bitcoin. Porovnejte to s pouhými 76 000 zaznamenanými na internetu Dogecoin blockchain a začíná se objevovat zjevná propast bohatství.

Při pohledu na DogecoinPrůměrná hodnota transakce v daný den činila téměř dvojnásobek hodnoty zaznamenané dne Bitcoin. Průměrná hodnota transakce DOGE činila 800 000 USD, ve srovnání s 420 000 USD v BTC. Jeho statistiky ve vztahu k Ethereum nakreslete ještě zoufalejší obrázek – DogecoinByla překročena průměrná hodnota transakce Ethereumo 8 000%, a to navzdory zpracování pouze 5% z počtu transakcí.

V kombinaci s dlouhodobou realitou, že jedna adresa obsahuje 28% všech existujících mincí, zatímco pouhých 12 tvoří 67%, je jasné, že Dogecoin není zrovna lidový šampion, kterému by veřejnost věřila zúčastněné strany.

Nedávno zveřejněná zpráva společnosti Galaxy Digital se soustředila na utrpení DogecoinObecný nedostatek autenticity jako skutečný projekt kryptoměny. S názvem „Dogecoin: Nejčestnější Sh * tcoin ”, hlášení zdůraznil skutečnost, že DogecoinRepozitáře Github (kde vývojáři zaznamenávají aktualizace kódu blockchainu) se od roku 2017 nedotkli. Navíc počet plně synchronizovaných uzlů (počítačů s kopiemi Dogecoin blockchain) je pouze 26% z celkového počtu uzlů, což naznačuje, že jen málo lidí je ochotných vyvinout úsilí k udržení zabezpečení sítě blockchainu.

Ale i když se dogehouse zdá jako město duchů, do očí bijící realitou to tak zůstává Dogecoin je nejvýkonnějším digitálním aktivem v prostoru kryptoměny. Mince zaznamenala 14 000% růst od 1. ledna, kdy měla cenu zlomek centu.

Zásluhu i na vině za zdánlivě iracionální vzestup Dogeho lze přičíst samotnému „Dogefatherovi“ Elonovi Muskovi, který s velkou radostí zveřejňoval Doge memy svým 52 milionům následovníků na Twitteru po většinu roku 2021.

Je však také třeba poznamenat, že nedávný vrchol mince ve výši 0,69 USD je stejný cenový cíl stanovený obchodníky Reddit zaměřenými na umělé čerpání ocenění DOGE. Cenového bodu bylo původně zamýšleno dosáhnout 20. dubna – vtip nad rámec vtipu 20. a 4. dne. Dogecoin v té době (boom) dosáhla pouze ceny 0,420 $, ale nyní, o něco více než dva týdny později, konečně dosáhla svých veselých cílů. Konečný cenový bod, který obchodníci sledují, je jeden dolar.

Pokud je zapotřebí více důkazů o tom, že trhy nejsou vždy racionální, nehledejte nic jiného než letošní pumpu GameStop, kde se cena akcií téměř mrtvé značky zvýšila o více než 9 000%.

“Dogecoin byl vždy vtip a ten vtip je stále zábavnější, “uvedla zpráva Galaxy Digital. Autor zprávy a vedoucí celopodnikového výzkumu v Galaxy Alex Thorn pochválil Dogecoin pro nedostatek předstírání s tím, že bohatství mince nebylo vázáno na oznámení nadace nebo sliby vývojářů a že jejím jediným cílem bylo vyvolat reakci.

“DogecoinŽivotnost je zajištěna, dokud zůstane jeden truismus: lidé milují dobrý vtip, “zakončil Thorn.Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/only-whales-move-doge-data-suggests-major-dogecoin-wealth-gap

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách