Průvodce » Collins Dictionary oznamuje NFT jako slovo roku 2021

Collins Dictionary oznamuje NFT jako slovo roku 2021

Collins Dictionary oznamuje NFT jako slovo roku 2021

Slovník Collins má oficiálně oznámil jejich desetislovný každoroční shortlist pro slovo roku 2021 a také prohlášení, že NFT – ačkoliv je technicky chápáno jako zkratka pro nezaměnitelný token – je jejich slovem roku, které mimo jiné překonává krypto, metaverze a hybridní práce.

Příspěvek na blogu otevřeně hovořil o vyhlídce na digitální revoluci prostřednictvím „konvergence peněz a internetu“, která se snaží zpochybnit a rozvinout tradiční platební prostředky do 21. století.

Collins Dictionary definuje NFT jako „jedinečný digitální certifikát registrovaný v blockchainu, který se používá k zaznamenání vlastnictví aktiva, jako je umělecké dílo nebo sběratelský předmět“, a v jejich příspěvku na blogu bylo dále uvedeno, že NFT znamenají:

“Kousek digitálních dat, který zaznamenává, komu patří digitální dílo… to, co skutečně zaujalo představivost veřejnosti kolem NFT, je použití této technologie k prodeji umění.”

AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Collinsovým slovem roku je… NFT.

Zjistěte více o #CollinsWOTY 2021 a celý seznam najdete zde: https://t.co/gmsnCqA0yv#slovo roku #CollinsDictionary #NFT pic.twitter.com/XPhUM7oIoZ

— Collinsův slovník (@CollinsDict) 24. listopadu 2021

Instituce citovala nechvalně známého NFT umělce Beeplea jako prominentního přispěvatele do vesmíru a nepřekvapivě označila jeho mezník magnum-opus Everydays: The First 5000 Days, kus vydražený za tržní maximum 69 milionů $ v březnu tohoto roku, třetí nejvyšší fyzický nebo digitální prodej umění v historii.

Trh NFT byl za posledních dvanáct měsíců svědkem parabolického růstu a přilákal přílivovou vlnu celebrit, influencerů a fanatiků Web 3.0, aby se zapojili do tohoto prostoru. Sbírky jako CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club a Cool Cats zachytily podstatu prostoru nativního projektu profilových obrázků (pfp) na Twitteru.

Kromě toho, že se objevily aukce NFT tradičními aukčními domy, jako jsou Christie’s a Sotheby’s, poskytují globální pedálovou stoličku k podpoře přijetí, což je téma, které sdílel spoluzakladatel a provozní ředitel CoinGecko, Bobby Ong, v nedávném rozhovoru s Cointelegraph.

Souhrn celkových tržeb za sběratelské a umělecké NFT přesáhl 7,4 miliardy dolarů ve 4. čtvrtletí 2021. Pro srovnání, prodeje umění a sběratelských předmětů zaznamenaly na začátku tohoto roku 17,8 milionů dolarů a 55,5 milionů dolarů, což jsou čísla, která se na současném prosperujícím trhu zdají nepochopitelná.

Pro větší kontext začlenění NFT, britský Oxford Dictionary nedávno udělil své prestižní slovo roku Vax, symbolu významného dopadu COVID-19 a následných očkovacích programů na svět za poslední dva roky.

Související: Jak Solana a Cardano dláždí nové cesty pro růst NFT

Oxfordský slovník poprvé představil terminologii kryptoměny ve svém online vydání v srpnu 2013 se zavedením Bitcoin. Slovo kryptoměna následovalo o necelý rok později, zatímco nedávno se Satoshi připojil k exkluzivnímu seznamu lingvistických arbitráží.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/collins-dictionary-announce-nft-as-word-of-2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách