Průvodce » CoinShares spouští fyzicky zajištěné Litecoin ETP

CoinShares spouští fyzicky zajištěné Litecoin ETP

CoinShares spouští fyzicky zajištěné Litecoin ETP

Evropský správce digitálních aktiv CoinShares nadále aktivně rozšiřuje svoji fyzicky zajištěnou nabídku produktů obchodovaných na burze kryptoměn o nový Litecoin (LTC) ETP.

Podle oznámení v úterý spustila společnost CoinShares svůj CoinShares Physical Litecoin.

Je uvedena pod symbolem tickeru LITE, každá jednotka z Litecoin ETP je při spuštění krytý 0,2 LTC (45 $), což investorům poskytuje pasivní expozici vůči Litecoin nativní aktivum sítě. Nový investiční produkt bude původně kótován na švýcarské regulované kryptoburze SIX Swiss Exchange se základním poplatkem 1,50%, uvedl CoinShares. LITE je nyní uvedené na Bloomberg, s otevírací cenou 44,5 USD.

Litecoin je hlavní altcoin a vidlice Bitcoin kódová základna, která byla původně umístěna jako „stříbrná do Bitcoinje zlato. “ Vytvořil bývalý inženýr společnosti Google a Coinbase Charlie Lee v roce 2011, Litecoin je v technických detailech téměř totožný s Bitcoin, představující některé základní rozdíly, jako jsou kratší časy bloků. Litecoin zaměřuje se na 2,5minutový čas bloku proti Bitcoinje 10 minut. Litecoin je nyní jednou z největších kryptoměn na světě zařadil devátá největší mince podle tržní kapitalizace na 15 miliard $.

CoinShares Physical Litecoin je třetí produkt kryptoměny ETP uvedený na trh v roce 2021 na platformě ETP CoinShares na úrovni institucí CoinShares Physical. Po debutu fyzicky couval Bitcoin (BTC) ETP na platformě v lednu představila společnost CoinShares v únoru podobný produkt pro Ether (ETH).

Podle oznámení má nyní CoinShares spravovaná aktiva přes 4 miliardy USD Bitcoin což představuje více než 60%. „LITE je dalším krokem na cestě k uvedení komplexnější a diverzifikovanější nabídky ETP na trh,“ řekl Frank Spiteri, hlavní finanční ředitel společnosti CoinShares.

Kryptoměnový průmysl ETP zaznamenal v Evropě rychlý rozvoj. V březnu oznámila platforma elektronického obchodování Deutsche Borse Xetra zahájení svých prvních ETP založených na etheru evropskými emitenty ETP, jako je ETC Group a 21Shares. V únoru zahájila společnost 21Shares první na světě Polkadot ETP na švýcarské burze SIX.Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/coinshares-launches-physically-backed-litecoin-etp

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách