Průvodce » Čínský blockchainový projekt BSN expanduje do Turecka a Uzbekistánu

Čínský blockchainový projekt BSN expanduje do Turecka a Uzbekistánu

Čínský blockchainový projekt BSN expanduje do Turecka a Uzbekistánu

Čínský vládou podporovaný projekt blockchainu, Blockchain-based Service Network (BSN), pokračuje v rozšiřování své globální působnosti zřízením dvou nových portálů v Turecku a Uzbekistánu.

Red Date Technology, architekt projektu BSN, podepsal smlouvu s tureckou poradenskou firmou, Turkish Chinese Business Matching Center (TUCEM), o spuštění dvou mezinárodních portálů BSN v Turecku a Uzbekistánu koncem prosince 2021.

Společnost TUSEM, založená v roce 2006, se stala hlavním centrem hospodářské spolupráce mezi Tureckem a Čínou. Společnost bude výhradním provozovatelem dvou nových BSN portálů nabízejících blockchain-as-a-a-service (BaaS) v Turecku a Uzbekistánu.

Nové portály umožní vývojářům blockchainů v Turecku a Uzbekistánu vytvářet aplikace BaaS pomocí globálního portálu BSN, který rozšiřuje hlavní blockchainy, jako je Ethereum síť, Algorand, Polkadot, Tezos, ConsorSys Quorum, Corda a další. Cílem této iniciativy je vyřešit hlavní výzvy spojené s vývojem blockchainových aplikací, umožnit interoperabilitu blockchainu a snížit náklady na vývoj.

“Turecko již dlouho hraje roli mostu mezi Asií a Evropou, a proto je vhodné, aby zde byl spuštěn první portál BSN mimo Asii,” řekl generální ředitel Red Date Technology Yifan He.

Mehmet Akfırat, prezident společnosti TUCEM a vedoucí BSN Turkey, uvedl, že turecký portál BSN přispěje k sociálnímu rozvoji a finančnímu začlenění. Podle exekutivy se Turecko i Uzbekistán velmi zabývají vývojem blockchainu.

Řekl Cointelegraph, že BSN nevybírá umístění pro své mezinárodní portály. “Dokud máme v některých regionech dobré místní partnery, nevadí nám, kde jsou,” řekl exekutor a dodal, že BSN hovoří také s potenciálními partnery ze Spojených států, Evropy a Austrálie.

Generální ředitel také poznamenal, že BSN neprovozuje své mezinárodní portály. “Všechny jsou postaveny a provozovány našimi místními partnery.” Vlastní portály, které využívají infrastrukturu BSN k vybudování nejsilnějšího webu BaaS s nízkými náklady, “řekl.

BSN nedávno spuštěno portál Hong Kong a Macau 1. září, který přispívá k rozvoji více než 30 nových blockchainových projektů. BSN také plány v listopadu zřídit v Jižní Koreji mezinárodní portál BSN.

Související: Visa pracuje na centru interoperability blockchainu pro krypto platby

V lednu 2021 BSN oznámila plány na vybudování univerzální digitální platební sítě pro digitální měny centrálních bank (CBDC) – v návaznosti na dřívější záměry podporovat stablecoiny pro různé služby v ekosystému BSN.

Podle He však BSN již není zapojen do „žádných projektů souvisejících s CBDC“ a také se vzdal svých plánů stablecoinů.

“BSN již nebude integrovat stablecoiny.” Tento plán přesouváme do jiného zcela nového projektu, který nemá žádnou souvislost s BSN. Pro BSN se zaměřujeme na rozšiřování stop v různých zemích, “řekl Cointelegraph.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/chinese-blockchain-project-bsn-expands-to-turkey-and-uzbekistan

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách