Průvodce » Ceny po pádu dávají investorům šanci vybudovat diverzifikované portfolio

Ceny po pádu dávají investorům šanci vybudovat diverzifikované portfolio

Ceny po pádu dávají investorům šanci vybudovat diverzifikované portfolio

Vítejte v Altcoin Roundup společnosti Cointelegraph Market, podrobném zpravodaji, který se zaměřuje na investování z pohledu fundamentální analýzy a snaží se identifikovat vznikající blockchainové projekty a tokeny, které vyplňují mezery na rostoucím trhu kryptoměn.

Koncept multisektorového investování se již dlouho prosazuje v tradičním financování jako v konvenčním přístupu k budování vyváženého portfolia. Typické alokace zahrnují zastoupení akcií, vládních a podnikových dluhopisů, komodit a nemovitostí.

Nyní, když se trh s kryptoměnami rozrostl na multimiliardový ekosystém s mnoha rozvíjejícími se aktivy, začínají se objevovat jasná odvětví. Důvtipní investoři do kryptoměny, kteří chtějí uplatnit postupy diverzifikace portfolia na své podíly, by měli začít věnovat pozornost.

Celková tržní kapitalizace kryptoměny. Zdroj: CoinMarketCap

Předchozí Altcoin Roundup pojednával o některých řešeních první vrstvy a podobných mincích Polkadot/TEČKA, Cosmos/ ATOM a Solana/ SOL, které se v uplynulém roce dostaly do popředí zájmu, ale tyto projekty by mohly spadat také pod investiční zastřešení velkých společností vedle významných aktiv, jako jsou Bitcoin (BTC), ether (ETH) a CardanoADA.

Jakmile má investor odpovídající zastoupení projektů s modrým čipem, lze uvažovat o dalších rozvíjejících se sektorech, jako je decentralizované financování (DeFi), věštby a stablecoiny.

DeFi: Uniswap, Aave a PancakeSwap

Decentralizované financování se objevilo během léta DeFi v roce 2020 a toto odvětví pomohlo nastartovat současný býčí trh tím, že přineslo novou úroveň vzrušení do krypto ekosystému, který potřeboval další velkou inovaci.

Jednou z nejlepších metrik použitých k prokázání rostoucího úspěchu společnosti DeFi jako celku je hodnocení celkové hodnoty uzamčených (TVL), které podle údajů Defi Llama souhrnně dosáhlo 14. května historického maxima na 157,63 miliard USD. stojí na 116,62 miliard $ v době psaní tohoto článku.

Celková tržní kapitalizace kryptoměny. Zdroj: CoinMarketCap

Uvolnění UniswapRozhraní decentralizované výměny (DEX) – které umožnilo okamžité spuštění nových projektů a zpřístupnilo tokeny široké veřejnosti – pomohlo podnítit vlnu růstu a inovací na celém trhu, která se rozšiřuje dodnes.

Za méně než rok Uniswap se vyvinul v špičkový DEX, který slouží krypto komunitě, a zaznamenal historický rekord 5,74 miliardy USD v 24hodinovém objemu obchodování během výprodeje trhu 19. května a 5,37 miliardy USD v celkovém objemu uzamčeném na platformě.

Denní objem DEX. Zdroj: Dune Analytics

Obrovská škála likviditních fondů je primárním lákadlem pro investory, kteří chtějí diverzifikovat své krypto portfolio. Prostřednictvím těchto fondů mají sázkaři schopnost vydělat výnos poskytnutím likvidity pro výměnu výměnou za část poplatků za obchodování. Řada fondů nabízí sázkové výnosy v rozmezí od 25% do 2 000% a obchodníci si mohou vybrat fondy na základě různých faktorů, včetně jejich touhy po riziku.

Zatímco Uniswap vedl cestu pro DEX, existují i ​​jiné možnosti jako AavePlatforma pro půjčování, která se ukázala jako nejvýše postavený protokol DeFi, s uzamčenou celkovou hodnotou, s více než 14,1 miliardami USD v době psaní tohoto článku.

Aavenedávné rozhodnutí nabídnout přístup na druhé vrstvě (L2) Polygon přinesl obnovitelnou energii do ekosystému AAVE, protože obchodníci a likvidita rádi migrovali do prostředí s nižšími poplatky nabízeného na Polygon. To vedlo k významnému zvýšení TVL pro AAVE i PolygonNativní token, MATIC, který je nyní druhým protokolem TVL, s 11,08 miliardami dolarů uzamčených v protokolu.

Každé vyvážené portfolio má také malou 1 až 5% alokaci vyhrazenou pro aktiva s vyšším rizikem a kryptotrh nemá nedostatek vysoce rizikových a rychle rostoucích aktiv.

Pro držitele tokenů, kteří jsou otevřeni trochu většímu riziku výměnou za vyšší výnosy, je založen na Binance Smart Chain PancakeSwap se může pochlubit TVL 7,67 miliard dolarů a nabídky roční procentní sazby (RPSN) až 482,54%, podle webových stránek projektu, se všemi odměnami vyplácenými v nativním tokenu protokolu CAKE.

Stablecoiny jsou nové „spořicí účty“

Ačkoli token, který zůstává vázán na pevnou hodnotu, nemusí znít jako nejatraktivnější příležitost pro investory, stablecoiny se vyvinuly tak, aby hrály zásadní roli ve fungování širšího ekosystému kryptoměny.

Stablecoiny často slouží jako páteř obchodních párů na centralizovaných a decentralizovaných burzách a nabízejí obchodníkům jednoduchý způsob, jak zablokovat zisky.

Dva nejvýznamnější stablecoiny jsou Tether (USDT) a USD Coin (USDC), které mají v oběhu zásoby v hodnotě 60,9 miliard USD, respektive 21,6 miliardy USD. Tether je v současné době nejvíce obchodovaným krypto tokenem a může se pochlubit 24hodinovými objemy obchodování, které se pohybují od 100 miliard do 290 miliard dolarů.

Tether (USDT) vs. USD Coin (USDC) vs. cirkulující dodávka DAI. Zdroj: CoinGecko

Mezi další oblíbené stablecoiny patří Binance USD (BUSD), stablecoin vytvořený pro použití v ekosystému Binance Smart Chain, stejně jako algoritmicky řízený stablecoin DAI, který je ražen prostřednictvím zastaveného kolaterálu na Maker protokol.

Pro ty, kteří chtějí vydělat něco navíc, zatímco jsou v bezpečí stablecoinů, je k dispozici několik možností, jako je vklad tokenů do půjčovacího protokolu, jako je AAVE, a vydělat až 5% na vkladech nebo decentralizovaná křivka směny stablecoinů, která nabízí výnosy až 50% u některých nabízených fondů stablecoinů.

Mezi další populární možnosti patří dodávka likvidity pro různé decentralizované burzy, jako je PancakeSwap, který nabízí 8,64% za svůj fond likvidity DAI-BUSD, nebo QuickSwap, který nabízí odměnu plus poplatek za roční procentní výnos 15,01% za svůj fond USDT-USDC a 26,75% za svůj fond DAI-USDC.

Věštci

Ve světě, kterému stále více dominují digitální data, by žádné portfolio kryptoměn nebylo úplné bez přístupu k poskytovateli Oracle. Tyto subjekty jsou těžkými váhami v tomto odvětví, které usnadňují bezpečnou výměnu dat a informací v rámci ekosystému kryptoměny i širších finančních trhů.

V současné době, Chainlink je jedním z nejdominantnějších projektů Oracle a klíčovým hráčem, který zahrnuje prosperující open-source komunitu poskytovatelů dat, operátorů uzlů, vývojářů chytrých smluv, výzkumných pracovníků a bezpečnostních auditorů.

Jsme v polovině května a $ LINK již se může pochlubit 35 integracemi!

Vidím integraci všech dob vysoko rozbitých tento měsíc s lehkostí.

S #Chainlink prostě vyhrajete, ve všech možných aspektech.

Zobrazit vše Chainlink integrace na: https://t.co/vb2t14UStM pic.twitter.com/ERd2xgeDdc

– TheLinkMarine 2.0 (@ TheLinkMarine1) 18. května 2021

Zatímco Chainlink síť v současné době nenabízí přímý způsob, jak vydělat výnos prostřednictvím zjednodušeného mechanismu vytyčování nebo správy, je pro držitele tokenů snadné dát svou skrýš pracovat do fondů likvidity DEX a protokolů DeFi Aave.

Pro investory, kteří nejsou připraveni důvěřovat decentralizovaným burzám a platformám DeFi, se centralizované společnosti s výnosem líbí Nexo, Celsius a BlockFi jsou k dispozici také pro kryptoměnové investory, kteří chtějí získat návratnost svých podílů.

Centralizované burzy jako Coinbase a Binance také nabízejí přímé sázkové možnosti. Například investoři mohli vsadit BAND až 11,7% APR na hlavní burzy.

V důsledku květnového výprodeje, jehož hodnota z trhu s kryptoměnou byla vymazána v hodnotě více než 1,2 bilionu dolarů, je řada špičkových projektů nyní hluboko pod svými historicky vysokými hodnotami a obchodování s tím, co by někteří investoři popsali jako „ výhodné ceny “.

I když si účastníci trhu nejsou jisti, jakým směrem budou ceny v krátkodobém horizontu směřovat, bylo by rozumné prozkoumat tyto příležitosti dříve, než později, protože notoricky známý volatilní kryptotrh může učinit významné kroky při poklesu klobouku.

Chcete více informací o diverzifikaci do výše zmíněných projektů?

Názory a názory zde vyjádřené jsou výhradně názory autora a nemusí nutně odrážet názory webu Cointelegraph.com. Každý investiční a obchodní tah zahrnuje riziko, měli byste při rozhodování provést vlastní průzkum.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/altcoin-roundup-post-crash-prices-give-investors-a-chance-to-build-a-diversified-portfolio

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách