Průvodce » Budoucnost financí je DeFi inteligence

Budoucnost financí je DeFi inteligence

Budoucnost financí je DeFi inteligence

Decentralizované financování se za poslední rok stalo jedním z nejrychleji rostoucích sektorů v ekosystému kryptoměn. V době psaní má celková hodnota uzamčená v DeFi explodoval na více než 100 miliard dolarů. Navzdory působivým číslům je decentralizované financování stále v počátečních fázích vývoje, což vyvolává otázku: Co bude dál s touto rušivou finanční technologií?

Příští hranice pravděpodobně odhalí nové možnosti prostřednictvím umělé inteligence (AI) a strojového učení spojeného s decentralizovaným financováním za účelem vytvoření DeFi inteligence.

DeFi inteligence ve volné přírodě

Dnes je několik společností na čele integrace AI a strojového učení s blockchainem, zaměřuje se na automatizaci a pracuje na vizi, díky níž jsou inteligentní schopnosti klíčovou funkcí. Interoperabilita je nezbytná pro vytváření plně funkčních inteligentních řešení DeFi. Vyvinuli síť autonomních ekonomických agentů, jejichž cílem je poskytnout ekosystému Web 3.0 účinnou, spolehlivou a do budoucna odolnou infrastrukturu a nástroje k vybudování inteligentní decentralizované digitální ekonomiky.

Související: Jak jsou NFT, DeFi a Web 3.0 propojeny

Letos na jaře, Shopify Capital oznámil plánuje využívat strojové učení a umělou inteligenci k nabízení způsobilých obchodníků financování na základě jejich předchozí historie prodeje a výkonu obchodů. Podobně decentralizovaný trh s umělou inteligencí SingularityNET vyvinula nový projekt DeFi s názvem SingularityDAO, který plánuje spravovat sady dynamických tokenů, provádět prediktivní tvorbu trhu a provádět zajišťovací strategie založené na prediktivním modelování.

Inteligence DeFi má potenciál revoluce v protokolech DeFi a přidává další vrstvu dat, která na trh přinese novou úroveň efektivity a umožní inteligentní a decentralizované nástroje pro správu aktiv.

DeFi inteligence a finanční svoboda

Potřeba přístupného a transparentního finančního systému je stále zřetelnější, protože společnost DeFi pracuje na nahrazení zastaralých systémů, zdůrazňuje selhání tradičních centralizovaných subjektů a poskytuje schůdnou možnost globální finanční svobody. Na rozdíl od svých centralizovaných protějšků společnost DeFi prokázala, že podporuje globální finanční svobodu, protože umožňuje účastníkům kdykoli vykonávat plnou kontrolu nad svými prostředky a komunikovat bez prostředníků.

Související: DeFi přinese globální revoluci do tradičního finančního prostoru

Vývoj DeFi směrem k začlenění automatizace pravděpodobně umožní robustní zpravodajské služby, které pomohou zjednodušit a rozšířit finanční transakce a služby. Tyto změny umožní novou sadu služeb, včetně:

  • Deriváty spravované umělou inteligencí, které výrazně posílí investiční proces a integrují likviditu na finanční trhy typu peer-to-peer. Další výhodou bude také lepší zmírnění rizika.
  • Řízení rizik zmírněné umělou inteligencí na decentralizovaných burzách, které vyhodnotí obchodní situace a odpovídajícím způsobem zajistí na trzích.
  • Bodování uživatelů. Bankovní sektor je v současné době transformován technologií AI, která umožňuje rychlejší a efektivnější profilování rizik uživatelů. Bez přílišného zásahu do soukromí uživatelů by mohla být stejná technologie použita pro DApps, aby bylo možné poskytovat sofistikovanější úrovně zákazníků a pokročilejší pobídkové mechanismy. Přinejmenším by uživatel mohl přistupovat k vyšším výnosům ze své likvidity nebo jiných exkluzivních funkcí produktu / služby.

DeFi inteligence a interoperabilita

Interoperabilita umožňuje finančním prostředkům volně plynout napříč různými blockchainovými platformami, jako jsou Bitcoin, Ethereum„Binance Smart Chain a další, generování likvidity a vytváření uživatelsky přívětivějšího prostředí pro hromadné přijímání decentralizovaného financování. Díky využití umělé inteligence se interoperabilita stane základní funkcí v příští generaci protokolů DeFi.

Přemístění likvidity lze dále automatizovat, jakmile se v reálném čase na základě analýzy tisíců datových bodů použije složitější inteligence. To bude výhodné pro zjišťování cen a mohlo by to tlumit volatilitu a zefektivnit řízení rizik napříč blockchainy.

Související: interoperabilita blockchainu: celkový obraz

Inteligentní AMM

Pokud si myslíte, že automatizovaný tvůrce trhu neboli AMM je robot, který je vždy ochoten vám nabídnout cenu mezi dvěma aktivy, je jasné, že aplikace jako Uniswap nebo Balancer jsou na správné cestě. Jak ale posuneme tento krok dále? Začleněním AI by se inteligentní AMM mohly poučit z faktorů, jako je historická výkonnost trhu, na základě chování v dané sadě likviditních fondů. Tím by se vytvořila funkce distribuce aktiv, která správně odráží aktuální tržní podmínky.

Související: Automatizovaní tvůrci trhu jsou mrtví

Inteligentní půjčování DeFi

Jakmile jsou začleněny zpravodajské funkce, mohou se protokoly o půjčování DeFi vyvíjet tak, aby zohledňovaly úrovně a faktory zajištění, jako je historie likvidace a transakční vzorce, a vytvářely inteligentní a kvantitativní profil dlužníků a věřitelů.

Inteligentní pojištění

Dnes je tradiční pojistný trh oceňují na více než 6 bilionů $. Jak institucionální kapitál proudí do DeFi a roste riziko krádeže, bude pojištění DeFi pro investory nezbytné. Ačkoli se pojištění pomalu stává zavedenou součástí ekosystému DeFi, stále využívá jen málo inteligence.

Pojištění konkrétních inteligentních smluv může být založeno na inteligentních modelech, které využívají kvantitativní faktory DeFi, jako je počet likvidací v protokolech o půjčování, kterým byla inteligentní smlouva vystavena, nebo typy fondů, kterým dodává likviditu konkrétní adresy. Další důležitou službou, kterou umělá inteligence může poskytnout, je schopnost vyhodnotit riziko konkrétní chytré smlouvy, která může být zneužita zneužitím nebo hackem / chybou.

Závěr

Vzhledem k tomu, že společnost DeFi nadále vytváří rozsáhlou síť platforem a protokolů, které uživatelům umožňují vyměňovat, obchodovat, ukládat, půjčovat si a půjčovat kryptoměnu, bude pravděpodobně pokračovat v získávání trakce směrem k začlenění AI. Kombinace těchto dvou pohybů se zdá nevyhnutelná a odemkne novou úroveň inovací v DeFi, která pohání zcela novou generaci decentralizovaných a inteligentních finančních služeb.

Tento článek neobsahuje investiční rady ani doporučení. Každý investiční a obchodní krok zahrnuje riziko a čtenáři by měli při rozhodování provést vlastní průzkum.

Názory, myšlenky a názory zde vyjádřené jsou pouze autorem a nemusí nutně odrážet nebo nereprezentovat názory a názory společnosti Cointelegraph.

Humayun Sheikh je generálním ředitelem a spoluzakladatelem společnosti Fetch.ai. Sheikh je podnikatel v oblasti inovací, zakládající investor v DeepMind, a nyní mění způsob naší transakce a cestování pomocí umělé inteligence.Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/the-future-of-finance-is-defi-intelligence

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách