Průvodce » BTC, ETH, BNB, SOL, ADA, XRP, TEČKA, AVAX, DOGE, SHIB

BTC, ETH, BNB, SOL, ADA, XRP, TEČKA, AVAX, DOGE, SHIB

BTC, ETH, BNB, SOL, ADA, XRP, TEČKA, AVAX, DOGE, SHIB

Bitcoin (BTC) i nadále zůstává pod 60 000 USD, což naznačuje, že vyšší úrovně přitahují prodej od obchodníků.

Index S&P 500 dnes dosáhl nového historického maxima po zprávách, že americký prezident Joe Biden renominoval Jeromea Powella, aby sloužil podruhé jako předseda Federálního rezervního systému. Tato zpráva také posílila index měny amerického dolaru (DXY) na nejvyšší úroveň od července 2020.

Ostré zisky v DXY obvykle nepřímo korelují s Bitcoin a totéž lze vidět i v listopadu tohoto roku. Zatímco DXY v listopadu vzrostl o 2,3 %, Bitcoin za stejné období klesla zhruba o 5,5 %.

Denní výkonnost trhu s kryptoměnami. Zdroj: Coin360

Uvedl to nezávislý tržní analytik TechDev BitcoinVýkonnost společnosti v roce 2021 následuje po cenové akci z roku 2017, ale se zpožděním 5–8 dní. Pokud bude korelace pokračovat, dojde k netrpělivě očekávané fázi odstřelu Bitcoin pravděpodobně dojde.

Může být současný pokles posledním propadem před obnovením vzestupného trendu, nebo je pokles začátkem ostřejší korekce? Pojďme si prostudovat grafy top-10 kryptoměn, abychom to zjistili.

BTC/USDT

BitcoinOživení z 55 600 USD 19. listopadu dosáhlo 50denního jednoduchého klouzavého průměru (60 350 USD) 20. listopadu, ale býci tuto překážku nedokázali překonat. To naznačuje, že medvědi se pokoušejí převrátit 50denní SMA do odporu.

Denní graf BTC/USDT. Zdroj: TradingView

Pohyblivé průměry se chystají dokončit medvědí přechod a index relativní síly (RSI) je v záporném teritoriu, což naznačuje, že cesta nejmenšího odporu je směrem dolů.

Pokud se cena otočí dolů a propadne pod 55 600 USD, bude to znamenat začátek hlubší korekce do zóny podpory 52 500 až 50 000 USD.

Tento negativní pohled bude neplatný, pokud cena stoupne ze současné úrovně a prolomí se nad linii sestupného trendu. Takový pohyb bude znamenat, že korekce může být u konce.

Pár BTC/USDT by pak mohl zahájit svůj severní pochod směrem k horní zóně odporu na úrovni 67 000 až 69 000 USD.

ETH/USDT

Úlevné zotavení Etheru (ETH) z intradenního minima z 18. listopadu na 3 956,44 USD vzrostlo 20. listopadu nad 20denní exponenciální klouzavý průměr (4 364 USD), ale býci nedokázali udržet vyšší úrovně. Medvědi stáhli 21. listopadu cenu zpět pod 20denní EMA.

Denní graf ETH/USDT. Zdroj: TradingView

Pár ETH/USDT dnes klesl na 50denní SMA (4 240 $), ale dlouhý chvost na svícnu naznačuje, že býci tuto podporu brání. Pokud kupující vyženou cenu nad 4 451 USD, pár by se mohl vzpamatovat na úroveň 61,80% Fibonacciho retracementu na 4,519,78 USD a poté na úroveň 78,60% retracementu na 4 672,93 USD.

Naopak, pokud se cena otočí ze současné úrovně dolů, medvědi se opět pokusí potopit pár pod 50denní SMA. Pokud se jim to podaří, pár by mohl klesnout na 3 956,44 $. Přestávka a uzavření pod touto úrovní dokončí vzor hlavy a ramen. Pár by pak mohl klesnout na 3 400 $ a nakonec na cílový vzor na 3 047 $.

BNB/USDT

Binance Coin (BNB) se 19. listopadu odrazil od 50denního SMA (526 USD), ale býci nedokázali rozšířit úlevu nad 61,8% úroveň Fibonacciho retracementu na 602,40 USD.

Denní graf BNB/USDT. Zdroj: TradingView

Medvědi dnes stáhli cenu pod 20denní EMA (585 USD). Pokud se cena udrží pod 20denním EMA, medvědi udělají ještě jeden pokus potopit pár BNB/USDT pod 50denní SMA. Pokud se jim to podaří, pár by se mohl posunout na 485,40 $.

Naopak, pokud se cena otočí ze současné úrovně a prolomí se nad 605,20 $, bude to znamenat, že býci jsou zpět ve hře. Pár by se pak mohl vzpamatovat do zóny režijního odporu na 659,50 až 669,30 USD.

Plochý 20denní EMA a RSI blízko středu nedávají jasnou výhodu ani býkům, ani medvědům.

SOL/USDT

Solana’s (SOL) se odrazí od 50denního SMA (198 USD) narazil 21. listopadu na silnou překážku na sestupné linii, což naznačuje, že medvědi pokračují v prodeji na vzestupech.

Denní graf SOL/USDT. Zdroj: TradingView

Cenová akce v posledních několika dnech vytvořila symetrický trojúhelníkový vzor, ​​který naznačuje rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou. Tato rovnováha se při zlomu posune ve prospěch býků a uzavře se nad linií odporu trojúhelníku. Pár SOL/USDT by pak mohl znovu otestovat historické maximum na 259,90 USD.

Alternativně, pokud se cena udrží pod 20denním EMA, pár by mohl klesnout na linii podpory trojúhelníku. Medvědi budou muset klesnout cenu pod tuto podporu, aby získali převahu. Pár by pak mohl klesnout na 153 $.

ADA/USDT

Cardano (ADA) 20. listopadu vzrostla nad úroveň rozpadu na 1,87 USD, ale býci nedokázali tlačit cenu nad 20denní EMA (1,95 USD). To naznačuje, že sentiment zůstává negativní a obchodníci prodávají na rally do 20denního EMA.

Denní graf ADA/USDT. Zdroj: TradingView

Cena klesla 21. listopadu zpět pod 1,87 USD a medvědi se nyní pokusí potopit pár ADA/USDT pod 1,70 USD. Pokud se jim to podaří, prodej by mohl zesílit a pár by mohl klesnout na 1,50 dolaru.

Na rozdíl od tohoto předpokladu, pokud cena stoupne ze současné úrovně a prolomí se nad 20denní EMA, pár by se mohl vzpamatovat k sestupné trendové linii. Přerušení a uzavření nad tímto odporem bude znamenat, že korekce může být u konce.

XRP/USDT

XRP 19. listopadu se odrazila od silné podpory na 1 dolaru, ale pokus o oživení se vytratil na 1,10 dolaru, což naznačuje, že poptávka na vyšších úrovních vysychá.

XRP/USDT denní graf. Zdroj: TradingView

Klesající 20denní EMA (1,12 USD) a RSI v záporném teritoriu naznačují, že medvědi mají navrch. Pokud cena klesne pod 1 $, prodej by mohl nabrat na síle XRP/USDT by mohl klesnout na 0,85 $.

Naopak, pokud se cena odrazí od aktuální úrovně a vzroste nad klouzavý průměr, bude to znamenat, že býci agresivně brání support na 1 dolaru. Pár by pak mohl zahájit svůj severní pochod směrem k 1,24 dolaru.

DOT/USDT

Polkadot (DOT) se 18. listopadu odrazila od uptrendové linie, ale úlevové zotavení čelí odporu na 50denním SMA (42,96 USD). To naznačuje, že medvědi se pokoušejí převrátit 50denní SMA do odporu.

Denní graf DOT/USDT. Zdroj: TradingView

Pohyblivé průměry se blíží dokončení medvědího přechodu a RSI je v záporné zóně, což naznačuje, že medvědi mají kontrolu. Pokud se cena prolomí a uzavře pod vzestupnou trendovou linií, pár DOT/USDT by mohl klesnout na 32 USD a poté na 29 USD.

Na rozdíl od tohoto předpokladu, pokud se cena otočí ze současné úrovně a prolomí se nad klouzavý průměr, bude to naznačovat, že býci budou nadále nakupovat na poklesy. Pár by se pak mohl vzpamatovat do zóny režijního odporu na 47,83 až 49,78 dolaru.

Související: Institucionální manažeři koupili pokles, protože kryptofondy zaznamenaly týdenní příliv 154 milionů dolarů

AVAX/USDT

Dlouhý knot zapnutý AvalancheSvíčka ‘s (AVAX) z 21. listopadu ukazuje, že obchodníci zaúčtovali zisky blízko 200% úrovně Fibonacciho rozšíření na 146,18 USD. Nižší úrovně přitahovaly nákupy a býci se dnes snaží obnovit vzestupný trend.

Denní graf AVAX/USDT. Zdroj: TradingView

Kupující budou muset tlačit a udržovat cenu nad 147 USD, aby signalizovali obnovení vzestupného trendu. Pár AVAX/USDT by pak mohl vzrůst na úroveň 261,8% Fibonacciho rozšíření na 175,58 $.

Zatímco rostoucí 20denní EMA (100 USD) naznačuje, že velení mají býci, RSI nad 81 naznačuje, že rally může být krátkodobě přehřátá.

Pokud cena klesne z 147 USD, krátkodobí obchodníci mohou spěchat k východu. To by mohlo cenu srazit až na 123 dolarů. Prolomení pod tuto podporu by mohlo signalizovat začátek hlubší korekce na 110 USD a poté na 20denní EMA.

DOGE/USDT

Dogecoin’s (DOGE) se 19. listopadu odrazil od silné podpory na 0,21 dolaru a vypadl na 0,23 dolaru. Toto slabé zotavení ukazuje, že poptávka na vyšších úrovních vysychá.

Denní graf DOGE/USDT. Zdroj: TradingView

Klesající 20denní EMA (0,24 USD) a RSI v záporném teritoriu naznačují, že medvědi mají navrch. Pokud prodejci stáhnou cenu pod 0,21 $, pár DOGE/USDT by mohl klesnout na kritickou podporu na 0,19 $.

Na rozdíl od tohoto předpokladu, pokud se cena znovu odrazí od aktuální úrovně, pár by mohl vystoupat na sestupnou trendovou linii. Býci budou muset zatlačit a udržet pár nad tímto odporem, aby signalizovali, že korekce může být u konce.

SHIB/USDT

SHIBA INU (SHIB) 20. listopadu odmítla 20denní EMA (0,000049 USD), což naznačuje, že sentiment se změnil na negativní a obchodníci prodávají na vzestupu k úrovním režijního odporu.

Denní graf SHIB/USDT. Zdroj: TradingView

Medvědi se pokoušejí klesnout cenu pod 50denní SMA (0,000043 $) a 78,6% Fibonacciho retracement úroveň na 0,000040 $. Pokud se jim to podaří, pár SHIB/USDT by mohl klesnout na 0,000027 $, čímž by se dokončil 100% retracement.

Klesající 20denní EMA a RSI v negativní zóně naznačují, že medvědi mají navrch. Na rozdíl od tohoto předpokladu, pokud se cena odrazí od aktuální úrovně, býci se pokusí vytlačit pár nad 20denní EMA a začnou se pohybovat směrem nahoru k 0,000057 dolaru.

Názory a názory zde vyjádřené jsou výhradně názory autora a nemusí nutně odrážet názory Cointelegraphu. Každý investiční a obchodní krok zahrnuje riziko. Při rozhodování byste měli provést svůj vlastní průzkum.

Údaje o trhu poskytuje HitBTC výměna.Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/price-analysis-11-22-btc-eth-bnb-sol-ada-xrp-dot-avax-doge-shib

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách