Průvodce » BTC, ETH, BNB, ADA, SOL, XRP, TEČKA, DOGE, SHIB, LUNA

BTC, ETH, BNB, ADA, SOL, XRP, TEČKA, DOGE, SHIB, LUNA

BTC, ETH, BNB, ADA, SOL, XRP, TEČKA, DOGE, SHIB, LUNA

Bitcoin (BTC) cena pokračuje v oslabování po otřesu obchodníků s pákovým efektem na trzích s deriváty 10. listopadu. To způsobilo pokles sazeb financování derivátů na neutrální území 0,01 % napříč burzami.

Společnost pro analýzu dat Arcane Research ve svém posledním týdenním zpravodaji uvedla, že trhy s deriváty dozrály ve srovnání s útěkem na předchozí historické maximum v dubnu. Firma zdůraznila, že základ futures, rozdíl mezi Bitcoinspotová cena a cena futures, které byly v dubnu na zvýšených úrovních, klesly mnohem níže, což „naznačuje zdravější trh“.

Denní výkonnost trhu s kryptoměnami. Zdroj: Coin360

Podle Bloomberg senior analytik ETF Eric Balchunas, ProShares Bitcoin futures exchange-traded fond (ETF) prudce vzrostl na popularitě a jeho průměrný objem jej řadí mezi 2 % nejlepších ETF z hlediska objemu obchodů.

Dalším znakem rostoucí popularity kryptoměn je společnost Grayscale Investments, jejíž aktiva pod správou přesáhla 60 miliard dolarů, čímž převrátila největší zlatý fond SPDR Gold Shares (GLD).

V krátkodobém horizontu bude Bitcoin a altcoiny se vzpamatují ze své silné úrovně podpory, nebo rezervování zisku stáhne ceny mnohem níže? Pojďme si prostudovat grafy top 10 kryptoměn, abychom to zjistili.

BTC/USDT

Bitcoin obrátil směr z 69 000 USD 10. listopadu a klesl na 20denní exponenciální klouzavý průměr (EMA) (62 532 USD). Dlouhý chvost na svícnu dne naznačoval silné nákupy na 20denním EMA.

Denní graf BTC/USDT. Zdroj: TradingView

Býci se však nemohli postavit na odraz 11. listopadu, což naznačuje váhání s nákupem na vyšších úrovních. Medvědi obnovili svůj prodej 12. listopadu a pokoušejí se udržet cenu pod 20denním EMA.

Pokud uspějí, pár BTC/USDT by mohl klesnout na 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) (57 048 $). Negativní divergence na indexu relativní síly (RSI) také varuje, že býci mohou ztrácet přilnavost.

Naopak, pokud se cena odrazí od aktuální úrovně, bude to znamenat, že sentiment zůstává pozitivní a obchodníci nadále hromadí poklesy. Zlom a uzavření nad 69 000 USD bude signalizovat obnovení vzestupného trendu. Pár se pak může shromáždit na 75 000 $.

ETH/USDT

Ether (ETH) 10. listopadu klesl ze 4 868 USD a klesl na linii podpory vzestupného kanálu. Býci koupili tento pokles a pokusili se pokračovat v pohybu 11. listopadu, ale vyšší úrovně opět přilákaly prodej.

Denní graf ETH/USDT. Zdroj: TradingView

Pár ETH/USDT 12. listopadu opět klesl na linii podpory kanálu. Pokud se cena odrazí od této úrovně, býci se pokusí obnovit vzestupný trend tím, že vytlačí cenu nad historické maximum na 4 868 USD.

Rostoucí 20denní EMA (4 430 USD) a RSI v pozitivní zóně naznačují výhodu pro kupující. Případně, pokud cena prorazí pod kanál, bude to signalizovat, že býčí hybná síla oslabila. Pár by pak mohl klesnout na kritickou podporu na 4 000 $.

BNB/USDT

Binance Coin (BNB) vytvořil svíčkový vzor mimo den 10. listopadu, když cena obrátila směr z 662,90 USD a ponořila se do 20denního EMA (573 USD). Menším pozitivem je, že býci koupili poklesy do 20denního EMA, jak je vidět z dlouhého konce na svícnu dne.

Denní graf BNB/USDT. Zdroj: TradingView

Pár BNB/USDT vytvořil 11. listopadu vnitřní svíčkový vzor, ​​což naznačuje nerozhodnost mezi býky a medvědy. Pokud cena klesne pod 600 USD, dvojice by mohla znovu otestovat 20denní EMA.

Pokud dojde k porušení této podpory, pár by mohl klesnout na 50% úroveň Fibonacciho retracementu na 552,30 $ a poté na 61,8% retracement na 524,70 $.

Naopak, pokud se cena otočí ze současné úrovně a prolomí se nad 635,20 USD, bude to naznačovat akumulaci na nižších úrovních. Pár se pak může pokusit zpochybnit režijní rezistenci na 691,80 USD.

ADA/USDT

Cardano (ADA) prudce otočila a 10. listopadu se propadla pod sestupnou trendovou linii a klouzavé průměry. To naznačuje, že obchodníci agresivně prodávají na vyšších úrovních.

Denní graf ADA/USDT. Zdroj: TradingView

Býci se 11. listopadu pokusili tlačit cenu zpět nad sestupnou trendovou linii, ale neuspěli. Obnovený prodej stáhl cenu zpět pod 20denní EMA (2,06 USD) 12. listopadu. Pár ADA/USDT by nyní mohl klesnout na kritickou zónu podpory 1,87 až 1,80 USD.

Prolomení a uzavření pod touto zónou bude velkým záporem, protože to může zhoršit prodej a vést k dalšímu poklesu na 1,50 USD. Býci budou muset tlačit a udržet cenu nad 2,47 USD, aby získali sílu.

SOL/USDT

Solana (SOL) se 10. listopadu propadl k podpůrné linii vzestupného kanálu, ale býci tento pokles s vervou koupili, jak je vidět z dlouhého chvostu na svícnu dne. 11. listopadu se pokusili tlačit cenu zpět nad středovou linii kanálu, ale neuspěli.

Denní graf SOL/USDT. Zdroj: TradingView

Medvědi se prodávali na vyšších úrovních a 12. listopadu stáhli cenu zpět k hranici podpory. Opakované opakované testování úrovně podpory v krátkém intervalu má tendenci ji oslabovat.

Pokud medvědi potopí cenu pod kanál a silnou podporu na 216 USD, pár SOL/USDT by mohl klesnout na 50denní SMA (182 USD).

Naopak, pokud se cena odrazí od aktuální úrovně silou, býci udělají ještě jeden pokus o obnovení uptrendu. Pokud kupující vyženou cenu nad 248 USD, dvojice může napadnout historické maximum 259,90 USD.

XRP/USDT

Zvlnění (XRP) se prudce otočil z 1,34 USD a 10. listopadu se propadl pod 20denní EMA (1,16 USD). Býci posunuli cenu zpět nad 20denní EMA 11. listopadu, ale nedokázali překonat režijní překážku na 1,24 dolaru.

XRP/USDT denní graf. Zdroj: TradingView

To možná přilákalo prodej obchodníků a cena klesla zpět na 20denní EMA. Pokud tato podpěra praskne, XRP/USDT by mohl klesnout na 50denní SMA (1,09 $). Takový pád naznačuje, že pár může zůstat v dosahu ještě několik dní.

20denní EMA se vyrovnává a RSI je také těsně nad středem, což naznačuje konsolidaci v krátkodobém horizontu. Další trendový pohyb může začít po přestávce nad 1,41 USD nebo při přestávce pod 1 USD.

DOT/USDT

Polkadot (DOT) se 10. listopadu propadl pod průlomovou úroveň na 49,78 USD a 20denní EMA (47,35 USD), což naznačuje, že obchodníci agresivně zaúčtovali zisky.

Denní graf DOT/USDT. Zdroj: TradingView

Kupující stlačili 11. listopadu cenu zpět nad 20denní EMA, ale nedokázali překonat režijní překážku na 49,78 dolaru. To přilákalo prodej 12. listopadu a pár DOT/USDT klesl pod 20denní EMA.

Pokud se cena uzavře pod 20denní EMA, pár by mohl sklouznout k silnému supportu na 50denním SMA (40,32 USD). Tato úroveň by mohla opět působit jako silná podpora, ale jakékoli oživení bude pravděpodobně čelit prodeji na 20denním EMA. Býci budou muset tlačit a udržovat cenu nad 49,78 dolaru, aby signalizovali sílu.

Příbuzný: Bitcoin vzhledem k tomu, že „v nadcházejících týdnech“ dosáhly 90 000 USD, a to navzdory stažení – nejnovější technická analýza

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE) se 10. listopadu prolomil pod klouzavými průměry, ale býci koupili pokles, jak je vidět z dlouhého ocasu na svícnu. 11. a 12. listopadu posunuli cenu nad 20denní EMA (0,26 USD), ale nebyli schopni udržet vyšší úrovně. To naznačuje, že medvědi prodávají na vzestupech nad 20denní EMA.

Denní graf DOGE/USDT. Zdroj: TradingView

Oba klouzavé průměry jsou ploché a RSI je těsně pod středem, což naznačuje rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou. Pokud cena pronikne pod 50denní SMA (0,24 USD), pár DOGE/USDT by mohl klesnout na 0,22 USD a poté na 0,19 USD.

Naopak, pokud se cena odrazí od 50denního SMA, býci se pokusí vytlačit pár nad sestupnou trendovou linii. Pokud uspějí, pár by mohl stoupnout na 0,30 dolaru a poté zpochybnit tuhý režijní odpor na 0,34 dolaru.

SHIB/USDT

SHIBA INU (SHIB) 11. listopadu prolomila linii sestupného trendu a 20denní EMA (0,000053 USD), což naznačuje, že býci se pokoušejí o comeback. Medvědi však mají jiné plány, protože se snaží 12. listopadu stáhnout cenu zpět pod 20denní EMA.

Denní graf SHIB/USDT. Zdroj: TradingView

Pokud uspějí, pár SHIB/USDT by mohl klesnout na důležitou podporu na $0,000043. Silný odraz od $0,000043 bude naznačovat akumulaci na nižších úrovních. Pár se pak může ještě několik dní konsolidovat mezi 0,000043 a 0,000065 $.

Plochá 20denní EMA a RSI blízko středu naznačují v blízké budoucnosti akci vázanou na rozsah. Další trendový pohyb by mohl začít poté, co býci vytlačí cenu nad 0,000065 $ nebo medvědi potopí pár pod 0,000043 $.

LUNA/USDT

TerraToken LUNA klesl 10. listopadu pod kritickou podporu na 49,54 USD, ale dlouhý konec svíčky ukazuje silné nákupy na linii podpory rostoucího klínového vzoru.

Denní graf LUNA/USDT. Zdroj: TradingView

Býci stlačili 11. listopadu cenu zpět nad 49,54 USD, ale nebyli schopni udržet vyšší úrovně. Silný prodej medvědů vytáhl cenu na 20denní EMA (47,17 USD).

Prolomení a uzavření pod linií podpory dokončí medvědí vzor a zintenzivní prodej. Na 50denním SMA existuje menší podpora (42,43 USD), ale pokud praskne, pokles by se mohl rozšířit až na 35,29 USD.

Na rozdíl od tohoto předpokladu, pokud se cena odrazí od současné úrovně, bude to naznačovat akumulaci na nižších úrovních. Pár LUNA/USDT by pak mohl opět stoupnout na 52 USD a později na 54,95 USD.

Názory a názory zde vyjádřené jsou výhradně názory autora a nemusí nutně odrážet názory Cointelegraphu. Každý investiční a obchodní krok zahrnuje riziko. Při rozhodování byste měli provést svůj vlastní průzkum.

Údaje o trhu poskytuje HitBTC výměna.Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/price-analysis-11-12-btc-eth-bnb-ada-sol-xrp-dot-doge-shib-luna

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách