Průvodce » ”Bitcoin stimuluje obnovitelnou energii “souhlasí Elon Musk a Jack Dorsey

”Bitcoin stimuluje obnovitelnou energii “souhlasí Elon Musk a Jack Dorsey

''Bitcoin stimuluje obnovitelnou energii “souhlasí Elon Musk a Jack Dorsey

Některý z BitcoinNejvýznamnější podporovatelé se snažili obhájit Bitcoin”Ekologická účinnost, s dokumentem o spolupráci od výzkumníků z firmy Financial Services Square a investičního manažera.” Ark Investujte to tím, že to tvrdíte Bitcoin těžba může zvýšit účinnost výroby obnovitelné energie.

The papír, jehož autorem je „The Bitcoin Iniciativa čisté energie “nebo BCEI se snaží čelit tvrzení, že„ výpočet je nutný k zajištění Bitcoin […] poškozuje a ničí planetu, “tvrdí Bitcoin těžba stimuluje výrobu elektřiny „z obnovitelných bezuhlíkových zdrojů“.

Dokument získal podporu od špičkových kryptoměn, včetně Square Dorsey, Tesla Elona Muska a Ark Investujte Cathie Wood.

Skutečný

– Elon Musk (@elonmusk) 22. dubna 2021

Ve vlákně Twitteru z 22. dubna Square tvrdí že zatímco sluneční a větrná energie mohou vyrábět energii levněji než fosilní paliva, tyto obnovitelné zdroje obvykle produkují nadměrnou nabídku, když je nízká poptávka, a naopak se snaží uspokojit potřeby spotřebitelů a průmyslu, když je vysoká poptávka.

Podle výzkumníků lze problém odlišné produkce obnovitelné energie a poptávky po elektřině zmírnit vybudováním ekosystému „kde sluneční / větrná energie, baterie a Bitcoin těžba koexistuje a vytváří zelenou síť, která funguje téměř výlučně na obnovitelné zdroje energie. “

“Nejen, že je to proveditelné, je to možné, aniž by byla ohrožena ziskovost sektoru.”

Článek popisuje Bitcoin těžební sektor jako „kupce energie poslední instance“, který může být umístěn kdekoli na světě.

Přestože solární a větrná energie stojí zhruba polovinu až jednu třetinu fosilních paliv na kilowatthodinu, článek tvrdí, že geografická omezení plánů obnovitelné energie obvykle vedou k tomu, že dodávky energie jsou „buď hojné, nebo vůbec neexistují“.

“Konečným výsledkem je podstatně více energie, než společnost obvykle potřebuje na několik hodin denně, a ne téměř dost, když se zvýší poptávka.” Tato výzva se odehrává také sezónně. “

Kombinováním Bitcoin při těžbě se skladováním obnovitelné energie článek tvrdí, že omezení baterií a rozptyl energie lze vyrovnat přesměrováním nadměrné elektřiny na těžební farmy. Pokud by horníci dokázali zachytit jen 20% větrné a sluneční energie, která je zpožděna na amerických energetických sítích, odhaduje BCEI, že by se globální těžební kapacita mohla ztrojnásobit.

Mobilizace těžařů jako kupce elektřiny poslední instance by také posílila ziskovost odvětví obnovitelné energie a nabídla výrobcům příležitost k „arbitráži mezi cenami elektřiny a Bitcoin ceny. “

“V jistém smyslu jim neomezená chuť horníků umožňuje jíst cokoli, co zbylo z” kachního břicha “.” Vzhledem k těmto výhodám věříme, že má logické smysl pro vývojáře úložišť v nástrojovém měřítku rozšířit svou aktuální nabídku baterií o Bitcoin horníci. “

Dokument také tvrdí, že náklady spojené s rozšiřováním obnovitelné energie budou zrychleně klesat.

“The.” Bitcoin a trhy s energií se sbližují a my věříme, že dnešní majitelé energetických aktiv se zítra pravděpodobně stanou těžiteli, “uvádí.

Dobře, prostě vyjdu a řeknu to. Bitcoin těžba škodí životnímu prostředí. #bitcoin # EarthDay2021

– Mati Greenspan (tweety ≠ finanční poradenství) (@MatiGreenspan) 22. dubna 2021

Ne každý je však přesvědčen tvrzeními BCEI, s populárním analytikem Mati Greenspanem popisující zpráva jako „ospravedlnit[ing] Bitcoinobrovská spotřeba energie. “

Spíše než nabídnout řešení BitcoinStále rostoucí spotřeba energie, Greenspan popisuje papír BCEI jako nabídku plánu pro „energeticky náročnou zpětnou vazbu“.

“Zdá se, že hlavním zaměřením příspěvku není hledat řešení ani zdůvodnit.” Bitcoinje obrovská spotřeba energie a vykresluje růžový obraz toho, jak by to mohlo pozitivně ovlivnit odvětví čisté energie, “argumentoval Greenspan.

Začátkem tohoto roku to odhadli vědci z University of Cambridge Bitcoin spotřebovává 121,36 terawatthodin ročně – řadí síť mezi 30 největších uživatelů energie na celém světě a nad zemí Argentiny.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-incentivizes-renewable-energy-agree-elon-musk-and-jack-dorsey

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách