Průvodce » Bitcoin cenový propad je připomínkou, že je třeba dát základy nad strach

Bitcoin cenový propad je připomínkou, že je třeba dát základy nad strach

Bitcoin cenový propad je připomínkou, že je třeba dát základy nad strach

Na býčích a medvědích trzích vědí moudří investoři do kryptoměny, že primárním zaměřením by měla být spíše dlouhověkost projektu, než skočit na každý krátkodobý pohyb cen. Jak se kryptosystém rozšiřuje a vznikají nové sektory, mají protokoly, které nabízejí komunitě největší hodnotu, nejlepší šanci na dlouhodobé přežití a zhodnocení cen.

Cílem tohoto zpravodaje je zaujmout tematičtější makro pohled na specializované subsektory na trhu kryptoměn a identifikovat projekty, jejichž signál bude v tomto prostoru úspěšný.

Nejde o cenu tokenu; jde o technologii, základy projektu a to, jak každý z nich musí pomoci posunout sektor vpřed na další úroveň.

V nedávném rozhovoru se společností Cointelegraph řekla Élie Le Rest, partnerka společnosti ExoAlpha pro správu digitálních aktiv: „Sektorové trendy a kryptoměny jsou velké a zůstanou tu, ale při vážení portfolií je třeba vzít v úvahu výstřední riziko.“

Podle Le Rest má „kryptotrh tendenci fungovat na srovnatelných principech“, což je opakující se trend, který se v jeho historii opakoval několikrát.

Díky tomu se pojďme hlouběji ponořit do současné rotace tržního cyklu probíhající na širším trhu kryptoměn, abychom lépe pochopili, kde nové peníze a účastníci přicházející na trh začínají zaměřovat svou pozornost.

Projekty první vrstvy nadále přitahují uživatele

Layer-one je termín používaný k popisu hlavní základní blockchainové architektury sítě, zatímco řešení druhé vrstvy jsou protokoly, které fungují nad základní blockchainem L1 a nemohou fungovat bez rámce, který poskytují.

Bitcoin je zdaleka dominantním řešením L1 z hlediska hodnoty, zatímco Ethereum síť byla v posledních několika letech zásadní při přetváření prostředí kryptoměn díky inteligentním smlouvám a vzestupu sektorů, jako jsou decentralizované finance a nefungovatelné tokeny.

Cena etheru vs. počet aktivních adres. Zdroj: Glassnode

Zatímco Ethereum získal většinu pozornosti, pokud jde o diskuse o platformách inteligentních kontraktů, několik projektů roste v popředí pozdních vysokých poplatků a nízkého počtu transakcí za sekundu na Ethereum síť přilákaly projekty k vybudování na nových sítích.

Průměrný poplatek za plyn zapnutý Ethereum. Zdroj: Etherscan

EthereumÚspěch ukázal světu schopnosti inteligentních smluvních platforem, ale jeho pokračující boje otevřely dveře pro protokoly jako Polkadot, Solana a Cosmos, které nabízejí podobnou hodnotovou nabídku spolu s řešením zmíněných základních problémů, za poslední rok rostou z hlediska ceny a relevance.

Polkadot

Polkadot se stal jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších projektů L1 v krypto prostoru Ethereum v roce 2021 z velké části díky přístupu projektu k interoperabilitě a spolupráci na rozdíl od předchozího “Ethereum zabijácký “přístup přijatý mnoha.

Částečně vytvořil Gavin Wood, který také hrál pomocnou roli při tvorbě Ethereum„ Polkadot network has has a moreplementary approach as an open-source sharding multichain protocol that enables cross-chain bridges so that projects and developers can choose the network that best suits their needs and easily transfer their protocols if necessary.

Neomezuje se jen na žetony, PolkadotVíceřetězcová funkce umožňuje přenos mezi daty nebo typy aktiv napříč řetězci a pomáhá vytvořit širokou škálu interoperability mezi samostatnými blockchainovými sítěmi.

PolkadotEkosystém je jedním z největších a nejaktivnějších ve vesmíru s rychle se rozšiřujícím seznamem projektů zahajujících protokol a zaměřených na získání jednoho z omezených parachain slotů v nadcházejících aukcích parašutistů.

Polkadot Ekosystém. Zdroj: Nadace Web3

Jak je vidět na obrázku výše, Polkadot ekosystém se rychle rozšířil a začlenil hlavní sektory ekosystému kryptoměny, včetně platforem DeFi, nefungovatelných tokenových protokolů, věštců a decentralizovaných autonomních organizací.

Síť má také rostoucí seznam aplikací, které usnadňují interakci s protokolem, včetně široké škály podporovaných peněženek Polkadotje DOT a Polkadot- aktiva na základě, stejně jako několik síťových průzkumníků, včetně Polkascan.

Populární projekty, které v současné době fungují na internetu Polkadot testnet a je jim upřednostňováno vyhrát parachain slot včetně DeFi ekosystému Acala Network a Polkaswap decentralizované burzy, které jsou nyní k dispozici pro testování a jsou přístupné pomocí Polkadot-js rozšíření prohlížeče peněženky.

Jakmile jsou aukce parašutismu dokončeny a projekty budou spuštěny Polkadot, spuštění sítě bude oficiálně dokončeno. I když ještě není stanoveno žádné definitivní datum zahájení aukcí parašutistů, vzrušení pro DOT nadále rostlo, což se promítlo do zvýšení jeho ceny v roce 2021 o více než 800%.

4hodinový graf DOT / USDT. Zdroj: TradingView

S vyhlídkou na plné síťové funkce, která se má spustit během několika týdnů až měsíců a začne se objevovat pozornost hlavního proudu, se mnozí investoři domnívají, že Polkadot má dobrou pozici, aby viděl další růst cen a přijetí jako klíčového hráče v budoucnosti interoperability napříč blockchainovými sítěmi.

Solana

Solana je rychlá, bezpečná a cenzurně odolná blockchainová síť, která „poskytuje otevřenou infrastrukturu potřebnou pro globální přijetí“, uvádí se na webových stránkách projektu.

Spojení projektu s kryptoburzou FTX a jejím generálním ředitelem Samem Bankmanem-Friedem, který se také podílel na tvorbě a provozu Serum decentralizovaná burza, která funguje na Solana síť, byla pro protokol výhodná z hlediska finančního zabezpečení a expozice médií.

Kromě těchto pozitivních asociací je základní technologií Solana síť přitahovala pozornost široké škály projektů se zájmem o zahájení nebo přemostění svého vysokorychlostního a nízkonákladového prostředí.

Solana ekosystém. Zdroj: Coin98 Analytics

Rychlá expanze Solana ekosystém za poslední rok začal se zaměřením na decentralizované finance a byl podpořen úspěchem EU Serum, se kterými mohou uživatelé komunikovat pomocí několika podporovaných peněženek Solana, včetně Sollet, Ledger a Math Wallet.

Zatímco většina nástrojů a podpůrné infrastruktury v síti byla zaměřena na DeFi, nedávné přírůstky do sítě, jako je decentralizovaný protokol pro sdílení hudby a streamování Audius, ukazují, že se protokol začíná rozvětvovat a přitahuje pozornost další typy projektů se zájmem o jeho schopnosti.

The Solana Protokol využívá inovativní hybridní model skládající se z konsensu proof-of-history v kombinaci se základním konsensem proof-of-stake blockchainu pro zvýšení celkové škálovatelnosti sítě.

V poslední době byla v síti spuštěna řada nových projektů, které využívaly stejnou taktiku, která vedla k aktivitě a nadšení Ethereum síť v roce 2017, včetně projektů airdrops a copycat.

I když to někteří mohou považovat za zápor, ukazuje to větší přijetí a přitažlivost nízkonákladového prostředí a také to, že Solana je síť přátelská pro vývojáře.

4hodinový graf SOL / USDT. Zdroj: TradingView

Tyto vlivy v kombinaci s řadou dalších faktorů pomohly zvýšit cenu Solana (SOL) v roce 2021 zatím o více než 3 200%.

Vzhledem k tomu, že DeFi a další horké sektory sektoru kryptoměn jsou stále v plenkách, Solana je dobře vybaven, aby viděl, jak se jeho ekosystém rozšiřuje a zvyšuje se hodnota tokenu, jak se zvyšuje přijetí globální kryptoměny.

Cosmos

Cosmos se označuje za „internet blockchainů“ skládající se z „neustále se rozšiřujícího ekosystému vzájemně propojených aplikací a služeb, vytvořeného pro decentralizovanou budoucnost.“

Síť vznikla z projektu Tendermint, který je považován za „bránu do Cosmos ekosystém “a zahájen prodejem tokenů v roce 2017. Protokol využívá konsenzuální algoritmus PoS, který umožňuje držitelům tokenů vkládat své mince, aby pomohl udržet vlajkovou loď projektu blockchain Cosmos Zabezpečené rozbočovač a zároveň vydělávat výnos, který je vyplácen Cosmos (ATOM) tokeny.

V únoru po aktualizaci Stargate, která zahrnovala komunikační protokol Inter-Blockchain, vrstvu interoperability pro Cosmos blockchainy.

IBC umožňuje projekty postavené s Cosmos softwarový vývojový kit, jako je Kava a Band Protocol, pro snadnou spolupráci a přemostění tokenů napříč ostatními blockchainy na internetu Cosmos síť, která v současné době hostí více než 240 aplikací a služeb.

Cosmos ekosystém. Zdroj: Coin98 Analytics

Schopnosti IBC se nakonec spojí s dalšími blockchainovými sítěmi, jako je například Binance Smart Chain, což pomůže zvýšit interoperabilitu napříč ekosystémem kryptoměny.

S rychlostí transakce 7 sekund a průměrným poplatkem 0,01 $, transakce na internetu Cosmos síť je vítaným zážitkem pro uživatele prchající z vysokých poplatků Ethereum.

10. května dokončení soutěže Gravity decentralizovaná burza v testovací obchodní síti ukazuje, že se protokol připravuje nabídnout podobná řešení Uniswap za zlomek poplatků, což naznačuje nadějnou budoucnost pro tento rostoucí ekosystém.

Projekty první vrstvy jsou býčí, ale je třeba překonat několik překážek

Rostoucí ekosystémy a plánovaný vývoj a integrace funkcí interoperability jsou silnými ukazateli dlouhověkosti u projektů první vrstvy v rychle se rozvíjejícím prostoru kryptoměny.

Potenciální hrozby pro úspěch řešení L1 zahrnují projekty, jako např Polygon a Fantom, které poskytují mosty napříč řetězci do dalších schopnějších sítí a řešení L2, která eliminují problémy se škálováním, které trápí Ethereum síť.

I když jsou tyto hrozby skutečné, každá síť nebo protokol nakonec narazí na svou vlastní jedinečnou sadu výzev, které omezují její schopnosti a otevírají dveře konkurenci, aby nabídli lepší řešení.

Ethereum představil svět inteligentním smlouvám a rozšířil rozsah toho, co by bylo možné udělat na řešeních L1, nad rámec toho, čeho bylo dříve možné dosáhnout Bitcoin.

Omezení původního a současného designu Ethereum síť otevřela dveře pro novější řešení L1, jako je Polkadot, Solana a Cosmos etablovat se jako životaschopní uchazeči díky rychlejším časům transakcí a již zavedenému mechanismu konsensu proof-of-stake.

Názory a názory zde vyjádřené jsou výhradně názory autora a nemusí nutně odrážet názory webu Cointelegraph.com. Každý investiční a obchodní tah zahrnuje riziko, měli byste při rozhodování provést vlastní průzkum.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/altcoin-roundup-bitcoin-price-crash-is-a-reminder-to-put-fundamentals-over-fear

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách