Průvodce » Bitcoin býci cílí na ceny nad 58 000 USD před pátečním vypršením opcí 820 mil. USD

Bitcoin býci cílí na ceny nad 58 000 USD před pátečním vypršením opcí 820 mil. USD

Bitcoin býci cílí na ceny nad 58 000 USD před pátečním vypršením opcí 820 mil. USD

Všichni mluví o šesticiferném čísle Bitcoin (BTC) cena nyní, když se digitální aktivum vymanilo z jeho několikaměsíčního poklesu a potvrdilo, že ve hře je býčí trend.

Li Bitcoin shodou okolností zadá parabolický tah směrem k 110 000 $, což by nakonec odpovídalo Stock-to- PlanBFlow modelová predikce. Podle pseudonymního analytika je nedostatek a oceňování zlata a dalších drahých kovů a „energetický FUD Elona Muska a zátěž čínské těžby“ jedním z faktorů odpovědných za posledních pět měsíců, kdy je model 50% nebo vyšší nepřesností.

Bullsova naděje většinou lpí na fond obchodovaný na burze schválený americkou komisí pro cenné papíry a burzu. V současné době čeká na kontrolu mezi 18. říjnem a 1. listopadem několik žádostí, ale regulátor by mohl své konečné rozhodnutí odložit.

Vypršení opcí na 830 milionů dolarů z 15. října bylo do značné míry ovlivněno 20% cenovým rally zahájeným 4. října, které s největší pravděpodobností eliminovalo 92% opcí na prodej (prodej).

Bitcoin cena na Coinbase v USD. Zdroj: TradingView

Následky těžby v Číně byly důležitou událostí, která mohla podpořit sentiment investorů a výzkum ukazuje, že USA tvoří 35,4% Bitcoin hash rate.

Kromě toho, jak uvádí Cointelegraph, se očekává, že americké státy Texas a Ohio také obdrží další rozsáhlé Bitcoin těžařská centra, která efektivně zvýší podíl kryptotrhů v USA ještě výše.

Vypršení platnosti 8. října bylo pro býky výnosné

Po odhadovaném čistém zisku 370 milionů USD z vypršení platnosti opcí BTC měli býci větší palebnou sílu, a to je patrné na tomto pátečním vypršení 820 milionů USD. Tato výhoda vysvětluje, proč je otevřený úrok opcí na nákup (nákup) o 43% větší než prodejní opce neutrální až medvědí.

Bitcoin možnosti agregují otevřený úrok za 15. října. Zdroj: Bybt

Jak ukazují výše uvedené údaje, medvědi podali na páteční vypršení sázek 335 milionů dolarů, ale zdá se, že je to zaskočilo, protože 92% opcí na prodej (prodej) se pravděpodobně stane bezcennými.

Jinými slovy, pokud Bitcoin zůstává nad 56 000 dolary 15. října, neutrální až medvědí prodejní opce v hodnotě 36 milionů dolarů budou aktivovány v pátek v 8:00 UTC vypršení platnosti.

Býci mají důvod tlačit cenu BTC nad 58 000 dolarů

Níže jsou uvedeny čtyři nejpravděpodobnější scénáře vypršení platnosti 15. října. Nerovnováha zvýhodňující obě strany představuje teoretický zisk. Jinými slovy, v závislosti na ceně za vypršení platnosti se množství aktivních kontraktů na nákup (nákup) a prodej (prodej) liší:

  • Mezi 52 000 a 54 000 $: 3 140 hovorů vs. 2 110 sázek. Čistý výsledek je 55 milionů dolarů ve prospěch call (bull) nástrojů.
  • Mezi 54 000 a 56 000 $: 3 700 hovorů vs. 1 240 sázek. Čistý výsledek je 130 milionů dolarů ve prospěch call (bull) nástrojů.
  • Mezi 56 000 a 58 000 $: 4 850 hovorů vs. 680 sázek. Čistý výsledek je 235 milionů USD ve prospěch call (bull) nástrojů.
  • Nad 58 000 $: 6 230 hovorů vs. 190 sázek. Čistým výsledkem je naprostá dominance, kdy býci vydělají 350 milionů dolarů.

Tento hrubý odhad zvažuje, že call opce se používají výhradně u býčích sázek a put opce u neutrálně-medvědích obchodů. Investoři však mohli použít složitější strategii, která obvykle zahrnuje různá data vypršení platnosti.

Medvědi potřebují 7% korekci ceny, aby snížili svoji ztrátu

V každém scénáři mají býci absolutní kontrolu nad tímto pátečním vypršením platnosti a existuje několik důvodů, proč udržovat cenu nad 56 000 USD. Na druhou stranu medvědi potřebují 7% negativní pohyb pod 54 000 USD, aby se vyhnuli ztrátě 235 milionů USD nebo vyšší.

Obchodníci však musí vzít v úvahu, že během býčích běhů je množství úsilí, které prodávající potřebuje ke stlačení ceny, obrovské a obvykle neúčinné. Analytici poukazují na značnou výhodu z možností volání (nákupu), což v příštím týdnu podpoří ještě vzestupnější sázky.

Názory a názory zde vyjádřené jsou pouze názory a názory autor a nemusí nutně odrážet názory Cointelegraph. Každý pohyb investice a obchodování s sebou nese riziko. Při rozhodování byste měli provést vlastní průzkum.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-bulls-target-prices-above-58k-ahead-of-friday-s-820m-options-expiry

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách