Průvodce » 5 věcí, na které se můžete dívat Bitcoin tento týden

5 věcí, na které se můžete dívat Bitcoin tento týden

5 věcí, na které se můžete dívat Bitcoin tento týden

Bitcoin (BTC) má v pondělí další bojový začátek a dosáhl 59 500 $ – je tento týden 60 000 $?

Po slibném, ale zdrženlivém víkendu se BTC / USD opět vrací zpět k překonání odporu při opětovném otevírání hlavních trhů.

Vzhledem k síle základních technických požadavků a poptávky kupujících mohou býci mít v příštích několika dnech důvod k oslavám. Odpor je však držel pod kontrolou několik týdnů.

Cointelegraph představuje pět věcí, které mohou pomoci utvářet Bitcoin cenová akce.

Dolar za útok ropovodem

Akcie začaly v Asii známou pozitivní notou, protože obchodníci sázeli na stávající maxima, která pokračovala v úderu.

Čerstvé historické maximum indexu S&P 500 minulý týden zajistilo vzrušující náladu. Pandemie koronaviru nedělala nic, co by zhoršilo dosavadní výnosy pro různé trhy.

Graf BTC / USD vs. S&P 500. Zdroj: Tradingview

Komodity byly diktovány útokem ransomwaru ve Spojených státech, který tlačil ceny ropy na tříletá maxima, než se trh uklidnil.

“Toto přerušení distribuce rafinovaného benzínu a tryskového paliva podtrhuje zranitelnost naší národní kritické infrastruktury v kyberprostoru a potřebu účinné obrany v kybernetické bezpečnosti,” Bloomberg citováno vládní prohlášení.

Dolar utrpěl, když útok zasáhl, přičemž americký dolarový měnový index (DXY) se náhle proměnil v tah, který posílil Bitcoin nad 58 000 $.

V pondělí, kdy byl plynovod stále uzavřen, byl patrný pouze mírný odskok, což umožnilo potenciál pro další zisky založené na DXY pro BTC / USD.

Jak často uvádí Cointelegraph, DXY a Bitcoin mají tendenci být nepřímo korelované, ale tento vztah se letos stal nepředvídatelnějším.

1denní svíčkový graf amerického dolaru (DXY). Zdroj: Tradingview

Rekordní hash rate předchází zvýšení hlavní obtížnosti

Jsou to všechny systémy Bitcoin – alespoň pokud jde o základy sítě.

Po náhlém poklesu hash rate minulý měsíc – spojeném s zaplavením horníků v Číně – se síla sítě a související cenová výkonnost pevně zotavily.

Proces byl patrný již minulý týden, komentátoři poznamenali, že negativní dopad akce byl prakticky pozadu Bitcoin již.

Nyní však prognózy odrážejí bezprecedentní zájem a konkurenci mezi horníky spolu s pevným závazkem k budoucnosti sítě.

Podle údajů z on-chain monitorovacího zdroje Blockchain je hash rate nyní na nových maximech všech dob, přičemž jeho sedmidenní průměr se pohybuje od 131 exahashes za sekundu (EH / s) 25. dubna na 177 EH / s od pondělí .

Bitcoin 7denní průměrný hash rate chart. Zdroj: Blockchain

Obtížnost, která se automaticky upravila směrem dolů, aby zohlednila snížení těžařů, je nyní způsobena také velkým velkým výletem, když se znovu upraví přibližně za dva dny.

Na 13,5% je předpokládaný nárůst obtížnosti největší od června loňského roku.

Pokud se staré přísloví „cena řídí hashovací rychlostí“ osvědčí dnes stejně jako dříve, Bitcoin hodlerové mohli v příštích týdnech pocítit výhody spojené s cenami knock-on.

Cena BTC na pokraji zastavení šíření 60 000 $

Pokud jde o cenové výhody, obchodníci tento týden hledají „odrazový můstek“ v akci spotové ceny BTC, který by mohl vést k průlomu.

Po stoupání a couvání, ale obecně v posledních dnech vyšší a vyšší minima, Bitcoin má učinit odhodlanější prohlášení.

V pondělí populární obchodník Crypto Ed uvedl, že pokles o současnou úroveň poblíž 59 000 $ by měl skončit přibližně o 800 $ níže, než oživení vyjme klíčovou zónu odporu 60 000 $.

“Dnešní plán BTC: Menší korekce po 5 stopách.” Hledáme odraz a pokračování až k 62k a 68k poté. Potenciální odrazová plocha (zelené pole) = 58100-58200, “he komentoval na Twitteru vedle projekční tabulky.

1hodinový graf svíček BTC / USD (bitstamp). Zdroj: Tradingview

Bitva o konečný odpor poblíž maxima všech dob 64 500 $ zuří už několik týdnů, přičemž každý pokus o překonání prodejců končí cenovým poklesem různých sil.

Pohled na strukturu knihy objednávek na Binance, největší celosvětové burze podle objemu, ukázal, že zóna 60 000 $ se v pondělí stále drží, podpořená zvýšenými prodejními zdmi pod maximy.

Podpora kupujících byla naopak pouze na důkazech 50 000 USD, což by poskytlo široké potenciální obchodní rozpětí, pokud by BTC / USD znovu poklesly.

Složení knihy objednávek BTC / USD (Binance). Zdroj: Materiálové ukazatele

Ethereum výbuchy přes 4 000 $

Bitcoin možná bude muset počkat na svůj konečný tlak na odstranění výšek – altcoiny jsou už tento týden horké.

Graf dominance trhu s kryptoměnami. Zdroj: CoinMarketCap

Vedené Ethereum (ETH), v pondělí došlo k návratu formy pro většinu kryptoměn s velkým kapitálem po víkendovém smíšeném výkonu.

ETH / USD, který byl vždy překvapením, vystřelil kolem 4 000 $ v daný den a nevykazoval žádné známky zpomalení, když dosáhl nových historických maxim a potvrdil předpovědi obchodníků o útoku na 5 000 $.

Zisky největších altcoinů byly jasně vidět nad rámec jednoduché cenové akce. Podle údajů z analytického zdroje CoinMarketCap, EthereumCelkový podíl na tržním stropu kryptoměny nyní činí 19,1%.

Tento tržní strop v pondělí překročil 2,5 bilionu dolarů BitcoinPodíl klesl stále blíže na 40%.

Tržní hodnota kryptoměny dosáhla 2,5 miliardy USD #Éter dosáhne rekordní výše> $ 4k. #BitcoinCena je v současné době ~ 59kW / její dominance dosahuje 44%, nejnižší od roku 2018 EthereumDominance je na rekordních 18%. pic.twitter.com/vhI2I8QPPw

– Holger Zschaepitz (@Schuldensuehner) 10. května 2021

S nárůstem ETH / USD o 31% za týden začaly ostatní altcoiny kopírovat jeho úspěch. Cadano (ADA) se shodovalo se svými zisky Litecoin (LTC) a Bitcoin Hotovost (BCH) dosáhla téměř 50% týdenních výnosů.

Vysoké letáky z dřívějších byly naopak mnohem klidnější, s Dogecoin (DOGE) a Ethereum Classic (ETC), oba ploché poté, co minulý týden dosáhli svých historických maxim.

Silné ruce zvyšují své pozice

Únik z krátkodobého příběhu jen na chvíli mezitím vytvoří známý pocit, ve kterém je vše v pořádku Bitcoin.

Zatímco altcoiny se rozvíjejí v obchodním šílenství, pomalý, ale stabilní převod Bitcoin bohatství od slabých rukou k silným pokračuje, říká populární statistik Willy Woo.

Při analýze dat koncem minulého týdne Woo zdůraznil, že letošní běh býků se liší od ostatních – protože spekulativní kombinace netrvá dlouho a ostřílení hodlerové vykupují prázdnotu za vyšší ceny než kdy dříve.

“Tento cyklus je jiný; pohyb mincí k silným držitelům je bezprecedentní, “řekl shrnuto vedle údajů z on-chain monitorovacího zdroje Glassnode.

Jak uvedl Cointelegraph, tento trend charakterizoval různé fáze roku 2021, pokud jde o cenu BTC.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/record-fundamentals-meet-4k-ethereum-5-things-to-watch-in-bitcoin-this-week

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách