Průvodce » 5 věcí, na které se můžete dívat Bitcoin tento týden

5 věcí, na které se můžete dívat Bitcoin tento týden

5 věcí, na které se můžete dívat Bitcoin tento týden

Bitcoin (BTC) je náročná známá, ale významná historická maxima, když se rozběhne nový týden, který se 3. května shromáždí na 58 000 $.

Po překvapivém pátečním shromáždění zaznamenala největší kryptoměna po většinu víkendu pomalý úpadek. To se však v neděli přes noc otočilo na hlavu a nyní BTC / USD vrací zpět odpor odporu poblíž 60 000 $.

Cointelegraph se podívá na to, na co mohou čekat nadcházející dny Bitcoin cenová akce s pěti faktory, které by ji mohly pomoci utvářet.

Bitcoin ignoruje DXY zisky

Vzhledem k tomu, že na květnové svátky jsou zavřeny různé hlavní trhy, existuje méně narážek, než je obvyklé, u komodit a akcií.

Asijské akcie sledovaly ztráty podporované různými emisemi, včetně pokračujícího indického debaklu Covid-19. Zároveň se ve Spojených státech futures S&P 500 již od pátku zotavují ztracené země.

Na rozdíl od Bitcoin„Trhy nereagovaly dobře na fámy, že některá banka může snížit fiskální podpůrná opatření proti viru – to byla klíčová složka za rekordním výkonem S&P za poslední rok.

V tandemu s tímto posunem byl posun síly dolaru, avšak americký dolarový měnový index (DXY) zaznamenal po měsíci sestupu působivé zisky.

1denní svíčkový graf amerického dolaru (DXY). Zdroj: Tradingview

Jak uvedl Cointelegraph, DXY a Bitcoin mají tendenci být nepřímo korelované, ale minulý pátek se ukázal jako další významná výjimka. BTC / USD se nápadně vyšplhaly, jako by z ničeho nic v daný den, před couváním prošly $ 58 300.

Klíčovým tématem zůstává inflace – vyšší představitelé USA věří, že virové stimuly v bilionech dolarů na ni budou mít malý dopad, zatímco jiné nesouhlasí.

Spot rally vstupuje do další fáze

Jindy, další puchýřský návrat Bitcoin.

Pouhý týden poté, co se zotavil ze svého poklesu na téměř 46 000 $, se cena BTC nyní na konci minulého týdne daří zlepšovat své další zisky.

Zatímco víkend byl převážně nevýrazný, pondělí vidí ten druh „nákupního šílenství“, který arci-nemesis Warren Buffett sledoval na tradičních trzích.

V době psaní tohoto článku BTC / USD prošel 58 300 $ – místo historického maxima od února – a nyní pokračuje výše a uklidňuje se kolem 59 000 $.

1hodinový graf svíček BTC / USD (bitstamp). Zdroj: Tradingview

Pohled na poptávku po nákupu a prodeji z knihy objednávek hlavní burzy Binance ukazuje, že rezistence je stále silná na 60 000 $ a více a býci budou muset srazit několik zdí prodejních objednávek, aby překonali současné historické maximum 64 500 $. Další významnou bariérou je nyní 68 000 $.

Na straně podpory je obrázek méně robustní – 52 000 $ je první solidní úroveň mezi obchodníky, následuje 50 000 $ a 48 000 $.

BTC / USD úroky z nákupu a prodeje (Binance). Zdroj: Materiálové ukazatele

Nicméně chuť na Bitcoin mohl dobře vidět novou vzestupnou fázi, jak se stabilizují zůstatky stabilnícoinů na burzách. Proti obrovskému „tisku“ těchto aktiv takový trend zvyšuje vyhlídky na významnou poptávku kupujících, která se projeví, což pomůže podpořit akci spotové ceny.

“Stabilní mince tečou zpět do burz.” Víte, co to znamená, ”říká analytik Jan Wuestenfeld shrnuto.

Páteční zisky byly způsobeny zejména „skutečným“ nákupem mezi spotovými obchodníky, zatímco obchody s pákovým efektem ve skutečnosti klesaly.

Kočka a myš s Ethereum

Další teorie se zaměřuje na Bitcoin jednoduše hrát dohon s rozžhavenou altcoinovou scénou vedenou Etherem (ETH).

Výkon se vzpíral očekávání – ETH / USD je nyní nad 3 000 USD, oproti minulému týdnu získal 28% Bitcoinje 11%.

To předvídatelně oholilo ještě větší vliv Bitcoindominance tržního stropu, nyní na 47,7% – nejnižší od července 2018.

Graf dominance trhu s kryptoměnami. Zdroj: CoinMarketCap

“Nebyl bych překvapen, kdybychom tento týden uviděli 3500 $ ETH,” oblíbený obchodník na Twitteru Crypto Chase předpověď, spolu s další vzhůru proti Bitcoin.

“ETHUSD se vymanil ze své vzestupné konsolidační nohy + ETHBTC má stále prostor pro běh (aktuálně 0,053, odpor 0,058).”

On-chain monitoring zdrojů glassnode mezitím viděl sílu v klesající hodnotě sítě k transakci poměr (NVT) na Ethereum, což odpovídá objemu organického obchodu podporujícího růst cen.

“Jelikož cena ETH $ přesahuje 3 000 USD stanovením nového ATH, poměr NVT je tlačen zpět dolů k minimům tohoto cyklu,” komentoval na doprovodném grafu.

„Nízké poměry NVT naznačují, že objemy transakcí jsou vysoké a rostou rychleji než tržní kapitalizace v síti. Dnešní sílu trhu podporuje objem vyrovnaný na řetězci. “

Ethereum Komentovaný graf poměru NVT. Zdroj: Glassnode / Twitter

Základy vyplavují hashovací selhání

Zpět Bitcoin, a jsou to síťové základy, které stále hrají vyrovnání poté, co v posledních několika týdnech viděly něco jako „reset“.

Toto poprvé přišlo v podobě krátkého propadu hash rate kvůli povodním v Číně. BitcoinObtíž sítě začala signalizovat pokles, aby se vyrovnala ztráta účastníků.

Vzhledem k tomu, že se obtíže přizpůsobují každé dva týdny, trvalo to do 1. května, než se do hry dostalo ve skutečném vyjádření. Výsledný pokles o 12% byl největší od loňského listopadu.

S touto cestou však jsou dveře otevřené pro návrat hash rate těžby, aby se zvýšila konkurence a vrátila obtížnost k pozitivním, nikoli negativním úpravám. Je ještě brzy – aktuální odhady stále volá po dalším poklesu, tentokrát kolem -7%.

Rychlost hašování se mezitím téměř vzpamatovala z předchozího šoku a činila přibližně 161 exahash za sekundu (EH / s). Jeho vrchol, monitorovací zdroj Statistika těžby říká, byla 168 EH / s.

Chamtivost je zpět na trhu

S novými zisky přichází známý posun v sentimentu a účastníci trhu jsou chamtiví.

To je podle stále populárnějšího Index kryptoměny a chamtivosti, který je v pondělí zpět na „chamtivém“ území po více než zdvojnásobení od konce minulého týdne.

Index používá koš faktorů k vytvoření normalizovaného skóre mezi 0 a 100 podle toho, jak chamtivé nebo strašné kryptotrhy jsou obecně v daný den.

Index kryptoměny a chamtivosti. Zdroj: Alternative.me

Jeho skóre má tendenci se zvýrazňovat, když je cenová minimální cena, nebo naopak, když je splatný výprodej. V době 61/100 však Index stále má prostor pro růst, než zazní místní špička – „extrémní chamtivost“ zde zatím není.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/btc-price-nears-60k-showdown-5-things-to-watch-in-bitcoin-this-week

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách