Průvodce » 420 mil. $ U dlouhodobě spekulovaných obchodníků s likvidací poté XRP shromáždění na 1,96 $

420 mil. $ U dlouhodobě spekulovaných obchodníků s likvidací poté XRP shromáždění na 1,96 $

420 mil. $ U dlouhodobě spekulovaných obchodníků s likvidací poté XRP shromáždění na 1,96 $

XRP držitelé nemohli žádat o lepší rok, protože kryptoměna shromáždila téměř 800% a v ranních hodinách ve středu flirtovala s úrovní 2 $.

Kromě dosažení nejvyšší úrovně od ledna 2018 tento silný nárůst cen signalizuje, že investoři se neobávají pokračujícího sporu SEC o „neregistrovaných nabídkách cenných papírů“.

Pouhých šest hodin po shromáždění na 1,96 $ však XRPCena klesla o více než 20%. Během rozhovoru generální ředitel DCG Group Barry Silbert řekl pro burzy a společnosti ve Spojených státech by bylo riskantní přežít XRP před přijetím požehnání Komise pro cenné papíry a burzu ve Spojených státech. Tyto poznámky dnes mohly přispět k bezprecedentní likvidaci na burzách derivátů v hodnotě 420 milionů USD.

XRP cena v USDT na Binance. Zdroj: TradingView

Za posledních pár týdnů primární katalyzátory pro XRPrallye byla vítězství v legálních bitvách Ripple. Právníkům zastupujícím Ripple byl udělen přístup k interním diskusím SEC o kryptoměnách a v poslední době soud popřel zveřejnění finančních záznamů dvou manažerů Ripple, včetně generálního ředitele Brada Garlinghouse.

Pokud vezmeme v úvahu nedávnou rally, bude určení jediného důvodu pro cenovou korekci pravděpodobně nepřesné. Působivé likvidace v délce 420 milionů dolarů za posledních 24 hodin však převyšují likvidace z 1. února, kdy XRPCena za dvě hodiny propadla o 46%.

XRP likvidace termínových obchodů. Zdroj: Bybt

Jediným logickým důvodem této ohromující likvidace je nadměrná páka využívaná kupujícími. K potvrzení takové práce je třeba analyzovat míru financování věčných smluv. Aby vyvážili svá rizika, budou si burzy účtovat buď trenky, nebo trenýrky v závislosti na tom, jak velký pákový efekt každá strana požaduje.

XRP věčná futures 8hodinová míra financování. Zdroj: Bybt

Výše uvedený graf ukazuje, že míra financování za osm hodin překračuje 0,25%, což odpovídá 5,4% za týden. I když je to nadměrné, kupující tyto poplatky vydrží během silných cenových soutěží. Například současný pohyb cen vzhůru trval téměř tři týdny a před tím došlo na začátku února k dalšímu.

Obviňování likvidací výhradně z pákového efektu se zdá být trochu extrémní, i když rozhodně hrálo svoji roli při zesílení dnešní korekce.

Rekordní růst navíc v roce 2006 XRP otevřený zájem o futures byl doprovázen zvýšením objemu na spotových burzách. Výsledný dopad z významnějších likvidací měl být tedy absorbován zvýšenou likviditou.

Kaskádové likvidace budou vždy probíhat na volatilních trzích. Investoři by se tedy měli zaměřit na to, jak dlouho trvá, než se z nich cena zotaví.

V zásadě by pokles o 10% nebo 20% v průběhu dne neměl být interpretován odlišně. Oprava závisí na tom, kolik nabídek bylo dříve nashromážděno na burzovních objednávkových knížkách, a přímo nesouvisí s býčím nebo medvědí náladou investorů.

Názory a názory zde vyjádřené jsou pouze názory autor a nemusí nutně odrážet názory Cointelegraph. Každý investiční a obchodní tah zahrnuje riziko. Při rozhodování byste měli provést vlastní průzkum.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/420m-in-leveraged-long-traders-liquidated-after-xrp-rallies-to-1-96

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách