Průvodce » 3 důvody proč Bitcoin je na vratké zemi poté, co se mu nepodařilo dobýt 60 000 $

3 důvody proč Bitcoin je na vratké zemi poté, co se mu nepodařilo dobýt 60 000 $

3 důvody proč Bitcoin je na vratké zemi poté, co se mu nepodařilo dobýt 60 000 $

Bitcoin (BTC) zpět testuje nižší úrovně poté, co nedokázal překonat odpor 60 000 $ – a ukazatele naznačují, že pokles ještě neskončil.

BTC / USD se v pondělí odrazily přes noc 55 000 USD, několik hodin poté, co dosáhly místních maxim téměř 59 000 USD v býčím časném obchodování.

Vzhledem k tomu, že prodejci jsou stále na místě k historickým maximům 64 500 USD, největší kryptoměně zbývá ještě hodně práce, aby opustila své současné široké obchodní rozpětí.

BTC se přesouvá zpět na burzy

Jednou z metrik, která býkům může brzy způsobit problémy, je celková bilance BTC na burzách kryptoměn.

Zatímco v uplynulém roce došlo k obecnému prudkému poklesu trendu, místní špičky v nabídce – když obchodníci posílají mince zpět na své směnné účty pro potenciální rychlý prodej – mají tendenci odrážet vstupující mentalitu více zaměřenou na prodej.

To neplatí pro každou výměnu tento týden. Podle údajů z monitorovacího zdroje Bybt„Za posledních sedm dní vstoupilo 16 222 BTC do globálního lídra Binance. Naproti tomu institucionální platforma Coinbase Pro ve skutečnosti ztratila 11 947 BTC, což odpovídá celkovému trendu.

Binance přesto není sám – Okex, Huobi, Bitfinex a Kraken viděli, jak jejich zůstatky BTC tikají za posledních 24 hodin.

Chamtivost stoupá

Jak informoval Cointelegraph, tento týden je zpět známá tvář z minulých změn sentimentu – chamtivost.

Sledován Index kryptoměny a chamtivosti, který měří sentiment obchodníka pomocí koše vážených faktorů, stoupá chuť k výprodeji, i když cenová akce již není pozitivní.

V úterý poskytl index celkové skóre na trhu kryptoměn 68/100, což odpovídá „chamtivosti“, která je celkovým faktorem nálady.

Index kryptoměny a chamtivosti. Zdroj: Alternative.me

To je stále pod vrcholem z poloviny 90. let zaznamenaným na začátku roku – úroveň, která téměř zaručuje výprodej – ale volatilita zajišťuje, že index nezůstane dlouho ve stejné zóně. „Chamtivost“ se může během několika dní nebo dokonce rychleji změnit na „extrémní chamtivost“ nebo „extrémní strach“.

Například 27. dubna index měřil jen 27/100.

Dogecoin přidává k altcoinům Bitcoin tlak

V neposlední řadě je možná nejvýraznějším faktorem ve hře, pokud jde o problémy Bitcoin tento týden: altcoiny.

Zpočátku to byl Ether (ETH), který vedl balíček a zastínil Bitcoin se svým výletem v pondělí nad 3 000 USD na historická maxima.

Nyní však Dogecoin (DOGE) ponechává zbytek v prachu, zpět nad 0,47 $ po integraci na populární obchodní platformě eToro.

DOGE / USD vzrostl za týden o 72% ve srovnání s Bitcoin3% v době psaní tohoto článku.

Čárový graf BTC / USD vs. DOGE / USD. Zdroj: Tradingview

Zatímco přepětí altcoinů přicházejí v záchvatech, nálada mezi analytiky je stále více jedním z dlouhodobějších trendů, které se staly středem pozornosti dříve Bitcoin může získat zpět ztracený čas – a dominanci na trhu.

Jak uvedl Cointelegraph, jeden indikátor dokonce naznačuje, že kombinovaná tržní kapitalizace altcoinů by mohla na začátku roku 2022 explodovat o více než 27 000%.

“Příští 2-3 měsíce budou pro alternativní mince epické,” populární obchodník na Twitteru známý jako Johnny shrnuto následovníkům také předpovídání krátkodobý cenový cíl ve výši 5 000 USD za Ethereum.

BitcoinTržní podíl je v současné době 46,3% a díky přílivu altcoinů klesá stále nižší.
Zdrojový článek v EN: https://cointelegraph.com/news/3-reasons-why-bitcoin-is-on-shaky-ground-after-failing-to-retake-60k

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Krypto Průvodce

Krypto Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - kryptoměny, investování a obchodování kryptoměn, recenze aj. Máte rádi kryptoměny a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kryptoměnové směnárny

Kryptoměnové burzy

Peněženky na kryptoměny

Přihlásit se k odběru novinek o kryptoměnách